Blog > Komentarze do wpisu
Jan Bodakowski likwidator księgarni "Antyk"

giertych

Powyżej: Książka Jędrzeja Giertycha "Tragizm losów Polski" była przed wojną wyśmiewana nawet przez endeków. Wojciech Wasiutyński zatytułował jej recenzję "Tragizm i komizm książki Giertycha".

Mój kumpel Jan Bodakowski popełnił ostatnio na swoim blogu strasznie kwaśny artykuł, w którym powołując się tylko i wyłącznie na książkę jakiegoś epigona Jędrzeja Giertycha stara się udowodnić, że zły mason i luteranin Piłsudski rozwalił polską armię. Roi się tam od kwiatków typu "II RP nie miała przemysłu lotniczego", ale najśmieszniejszym fragmentem jest :

,,W 1938 roku sanacja wraz z nazistowskimi Niemcami dokonała rozbioru Czechosłowacji. Piłsudczycy przekazali Niemcom czeskie fabryki broni i nowoczesne uzbrojenie czeskiej armii "

Nawet najwięksi apologeci Marszałka nigdy nie pisali, że sanacja była tak potężna :) Dała Niemcom Czechy z fabryką Skody w Pradze :)

czwartek, 17 lipca 2008, foxmulder2

Polecane wpisy

  • Gen. Ludomił Rayski - polski Turek

    "W Narodzie na pierwszym miejscu armia, w armii lotnictwo" Motto "Przeglądu Lotniczego" wydawanego przez przedwojenny Departament Lotnictwa

  • 22 czerwca - to już 70 lat

    Wiktor Suworow nie ma do końca racji. To nieprawda, że Hitler 22 VI 1941 r. wyprzedził Stalina z atakiem o dwa tygodnie. Według Marka Sołonina, on go wyprzedził

  • Bleiburg - chorwacki Katyń

    Zbliża się rocznica chorwackiego Katynia, czyli masakry w Bleiburgu . W tej austriackiej miejscowości Brytyjczycy przekazali komunistom Titynawet do300 tys. cho

Komentarze
Gość: AAAAFF, *.chello.pl
2008/07/17 14:40:09
Dlaczego pisze pan o J. Bodakowskim jako likwidatorze księgarni Antyk?
Pozdrawiam
AAAAFF
-
Gość: foxmulder2, *.rzeczpospolita.pl
2008/07/17 16:25:38
Bo napisał : "Józef Piłsudski - likwidator Wojska Polskiego". Marszałek był w tym samym stopniu likwidatorem WP, co Bodakowski księgarni "Antyk", w której pracował :)
-
Gość: Maciek, *.subscribers.sferia.net
2008/07/17 20:52:24
Wypracowania pana Bodakowskiego najczęściej czytam z zainteresowaniem, ale to rzeczywiście brednie. A Jan Henryk Dąbrowski - kalwin i jakobin - panu Bodakowskiemu nie przeszkadza?
-
Gość: roman, *.aster.pl
2010/04/26 21:09:58
Bodakowski byl na liscie Bubla.