czwartek, 31 stycznia 2008
Blogbox.com.pl
Info do ludzi z blogbox.com.pl - przypadkiem skasowałem maila od was. Ale się zgadzam na udział w waszej platformie.
19:50, foxmulder2 , Misc
Link Dodaj komentarz »
Raport Winograda

winograd

W Izraelu opublikowano długo oczekiwany raport sędziego Eliahu Winograda poświęcony odpowiedzialności władz tego państwa za wojnę libańską. Potwierdza on powszechnie znany fakt, że cienias Olmert ją przegrał na własne życzenie. Władzom Izraela zabrakło strategicznej głębi myślenia i zachowywały się tak jakby nie wiedziały po co tą wojnę prowadzą. Na końcu raportu znajduje się konkluzja: ,,State of Israel will not survive unless its neighbors are convinced that its society is robust and governed by political and military leaders strong enough to make the right decisions for determining its fate." Amen.

środa, 30 stycznia 2008
Młody Kaddafi

seif al-islam kaddafi

Władze Iraku i armia USA obwiniają prywatną milicję Seifa al-Islama Kaddafiego (syna libijskiego dyktatora) za niedawne zamachy bombowe w Mosulu. Co sprawiło, że pierworodny Muamara Kaddafiego, przywódcy Libii, który pogodził się z Zachodem, wybrał metody wspierania terroryzmu swego ojca? Muamarowi nie podobały się kontakty Seifa al-Islama z rodziną panującą w Katarze i fatahowskimi kacykami Raszidem i Dahlanem, więc jako swego następcę wyznaczył syna nr 4 Muttasima-Billaha. Trochę jak w biblijnej historii o Absalomie...

poniedziałek, 28 stycznia 2008
Staszek Satanista

ahm

Olaboga! Adam Danek i inni zwolennicy teorii o tym, że trzeba wspierać Iran przeciwko złym judeomasonom z Jew Yorku będą mieli zagwozdkę. Ahmadinedżad stwierdził bowiem, że największą potrzebą naszego globu jest rząd światowy. Ujawnił też swoje bardzo ekumeniczne poglądy religijne.

Barak i Egipt przegrywają z Hamasem

wall

Hamas płacił po 300 $ każdemu Palestyńczykowi, który wybrał się na zakupy przez wyłom w murze granicznym do Egiptu. Władze w Kairze zarządziły ekonomiczną blokadę miasta al-Arish chcąc powstrzymać napływ tysięcy Palestyńczyków z Gazy. Są jednak bezradne w tej sprawie a ręce im wiąże Saudyjska mediacja... Krytyka przekazania w 2005 r. Egiptowi i OWP odpowiedzialności za granicę w Rafah okazała się słuszna. Barak, który wybrał blokadę Gazy zamiast inwazji lądowej w celu zmiecenia infrastruktury Hamasu przegrał pierwszą rundę walki z Palestyńczykami.

niedziela, 27 stycznia 2008
Ostrożnie, pożądanie

lust

Wczoraj widziałem film ,,Ostrożnie: pożądanie!" i jestem zdania, że może on byc najlepszym filmem tego roku. Jest to bardzo klimatyczna opowieśc o okupowanym przez Japończyków Szanghaju, patriotyzmie, młodości, kolaboracji, zdradzie, służbach wywiadowczych, konspiracji, strachu, samotności i związkach typu love-hate. Wszystko to w bardzo malarskich plenerach i ze stylową muzyką. Jeśli podobały Wam się ,,Dobry agent" czy ,,Życie na podsłuchu" znajdziecie tutaj bardzo podobne motywy. Sceny erotyczne są oględnie mówiąc ,,bardzo śmiałe" jednakże artystycznie stonowane i razic powinny jedynie purystów. Największe wrażenie w całym filmie zrobiły na mnie: scena w teatrze ("patriotyczne przedstawienie"), fragmenty w  japońskiej dzielnicy i (tylko nie zrozumcie mnie źle...) scena gwałtu na głównej bohaterce (bardzo przejmująca).

Drobnym makamentem było jedynie to, że śmiałem się za każdym razem kiedy kiedy pojawiała się w dialogach fraza: ,,A w Hongokongu...", ale na szczęście Ang Lee z pewnością nie wie kim jest Piotr Gadzinowski :)

15:18, foxmulder2 , Misc
Link Dodaj komentarz »
sobota, 26 stycznia 2008
Weterani

a

Weterani z Wietnamu w 2004r. zatopili Kerry'ego (i dobrze) w 2008r. chcą zatopi McCaina w związku z jego podejrzaną postawą w sprawie POW/MIA. Ciekawostka:listę tutaj macie  kto z establiszmentu militarno-wywiadowczego popiera jakiego kandydata. McCain może się poszczycic wsparciem Kissingera, Schwarzkopfa i Powella , Obama Brzezińskiego i Richarda Clarke, jedynie Ron Paul nie ma ,,wielkich nazwisk z tamtąd".

Wojna czekistów!

putin stirlitz

Wczoraj aresztowano jednego z szefów rosyjskiej mafii Siemiona Mogilewicza. Wcześniej za Gorbaczowa, Jelcyna i Putina nic mu nie groziło a teraz nagle zgarnęło go 50 specnazowców? O co tu chodzi?! Przed wyborami nagle w rosyjskim necie pojawiły się dokumenty dotyczące ,,Drugiej blokady Leningradu" - czyli tego jak na początku lat '90-tych wicemer Petersburga Putin zagłodził tysiące emerytów, bo ukradł kasę przeznaczoną na ich dożywianie. Pojawiają się też tam przecieki o prawdziwym majątku tego skrytego oligarchy i ludziach którzy nim zarządzają. Szefowie FSB i agencji antynarkotykowej nasyłają na siebie funkcjonariuszy. Częśc czekistów uznała widocznie wyniesienie Miedwiediewa do władzy za afront wobec siebie i chce się pozbyc swej dawnej marionetki-pedofila, którego nazwisko wszyscy znamy...

piątek, 25 stycznia 2008
Wyznania Saddama

saddam

George Piro, agent FBI libańskiego pochodzenia, który przesłuchiwał Saddama Husajna, ujawnił w programie 60 Minut, że Saddam nie wierzył w to, że w 2003r. USA przeprowadzą lądową inwazję na Irak. Spodziewał się jedynie kilkudniowego lotniczego blitzu. Ponadto Saddam przyznał się, że blefował z posiadaniem broni masowego rażenia, gdyż chciał odstraszyć Irańczyków.

czwartek, 24 stycznia 2008
Breaking the Wall

mur

350 tys Palestyńczyków przedarło się przez wysadzony mur graniczny do Egiptu. Władze tego państwa zadeklarowały już, że nie będą ich usuwać. Hamas podburza egispką opozycję przeciwko rządowi, by wywrzeć dodatkową presję na Mubaraka. Hamas od miesięcy ciął metalowe elementy muru palnikami acetylenowo-tlenowymi. Oblężenie Strefy Gazy zakończyło się...

środa, 23 stycznia 2008
Głosować na mnie w konkursie!

Głosujcie na mnie w konkursie Bloger roku 2007 zoorganizowanym przez portal Wiadomości24.pl. Wystarczy tylko wejść na tą stronę i oddać głos...

10:02, foxmulder2 , Misc
Link Dodaj komentarz »
Manifest generałów

shalikashvili

Odpowiedzią na rosyjskie potrząsanie szableką jest manifest 5 natowskich eks-głównodowodzących. W dokumencie tym mówiącym koniecznej reformie Sojuszu znajduje się zdanie o możliwości dokonywania wyprzedzających uderzeń nuklearnych. Wprowadzenie tej doktryny oznaczałoby najgłębszą zmianę w strategii NATO od lat '50-tych. Autorami manifestu są generałowie: Shalikashvili, Naumann, van der Breemen, marszałek Lord Inge i admirał Lanxade.

poniedziałek, 21 stycznia 2008
Ciemności kryją Gazę

hamas

Hamas ma lepszych PR-owców od Dody. Od kilku dni światowe media karmią nas obrazkami pogrążonej w ciemnościach Strefy Gazy, którą ponoć odciął od elektryczności zły Izrael. Tymczasem do dzisiaj Gaza otrzymuje od Izraela 75 % elektryczności, którą zużywa a od Egiptu 5 %. Dzisiaj władze OBU krajów publicznie oskarżyły Hamas o robienie propagandowej szopki. Prawda jest taka: to obecne władze Strefy Gazy wyłączyły jedyną istniejącą tam elektrownię, by móc pokazywać wszystkim naiwnym humanitarystom na świecie, jacy to syjoniści źli a jacy z hamasowców bojownicy o wolność i prawa człowieka.

niedziela, 20 stycznia 2008
Refleksje Sorreliańskie

alinsky

Powyżej: Saul Alinsky, nieznany mentor pokolenia '68.

Jak przeprowadzic w dzisiejszych czasach rewolucję? Z pozoru wydaję się to niemożliwe. Wszak wszędzie kamery, monitorowane maile i komórki, ograniczony dostęp do broni palnej, społeczeństwo nie zdolne do poświęceń i zadowolone z konspumpcji, służby specjalne (pozdrawiam Panów i Panie z ABW!) prewencyjnie kontrolujące nawet najmniejsze grupki radykałów... A jednak. Duże wpływy w administracji Roosevelta miał niejaki Saul Alinsky. Komunizujący socjalista, który uczył swych lewaków, by nie robili szopki jak głupi hipisi, tylko krótko przycięli sobie włosy, umyli się, założyli garnitury, poszli na studia prawnicze i przeniknęli do establiszmentu. Jedną ze studentek Alinsky'ego była Hillary Rodham Clinton. Tak więc, gdyby wszechpolaczki zamiast hailowac i machac bzdurnymi broszurkami Feliksa Konecznego, poszli śladem wskazań Alinskye'go mogliby zdziałac o wiele więcej niż ich przygłupi lider Giertych marzył. Wszak przykład Janusza Kaczmarka wskazuje, jak wielkie szkody może uczynic jednostka, która przeniknęła do centrum systemu i dokonała jego sabotażu.

15:37, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
sobota, 19 stycznia 2008
Możni sojusznicy al-Qaedy?

mich

Były amerykański kongresmen Mark Deli Siljander (R-Mich)został oskarżony o pranie brudnych pięnieędzy... dla Al-Qaedy i Talibów. Sprawa jest powiązana z dochodzeniem w sprawie islamskich organizacji ,,charytatywnych". Nie wiedziałem, że Al-Qaeda ma takich sojuszników...

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y