sobota, 28 lutego 2009
Jak nawet z Żyda zrobic antysemitę
a

Powyżej przedstawiam niepodważalny dowód na to, jak można osobie walczącej z antysemityzmem skutecznie dorobic gębę antysemity. To nic nowego. "GazWyb" chciał przecież zrobic antysemitę z Jerzego Targalskiego, człowieka, który powłał na nowo sekcję hebrajską Polskiego Radia i uzasadniał jej powstanie w ten sposób: "Because we have one thousand years of common history with Jews. The other reason is international. Poland and Israel are the best friends and partners of the United States. We are in the first line of the war against Muslim fundamentalism and radicalism.” (Szczegóły tutaj). Polecam bardzo trafny tekst Ziemkiewicza z dzisiejszej "Rzepy". Po jego lekturze nasunęła mi się konkluzja: zazwyczaj dostaje się tylko prawicowym antysemitom. Ludzie, którzy mają gęby pełne frazesów o "wyjątkowości holokaustu" zazwyczaj siedzą cicho i nie protestują, gdy lewactwo przyrównuje walkę z terroryzmem w Strefie Gazy do "pacyfikacji getta warszawskiego". Milczą też, gdyż antysemickie hasła wznoszą muzułmanie, Czarni i takie ikony lewicy jak Hugo Chavez. Wszyscy się tylko czepiają wypowiedzi bpa Williamsona nie widząc belki we własnym oku...
Dyplomacja hollywodzka

Tak jak Nixon prowadził ping-pongową dyplomację z ChRL, tak Obama rozpoczął hollywoodzką dyplomację z Iranem. Do Teheranu przybyła delegacja Akademii na czele z aktorką Anette Bening. Na horyzoncie są poważniejsze negocjacje. 
Tymczasem: Gospodarka Iranu jest pogrążona w głębokim kryzysie. A Assad będzie próbowął dokonac w Libanie dywersji, która opóźni proces w sprawie zabójstwa Harririego.
wtorek, 24 lutego 2009
Dwa narody żydowskie w Ziemi Świętej

church

Powyżej: Bazylika Grobu Św. w Jerozolimie. Byłem tam w 2000 r. i w 2001 r.:)

Ciekawy sondaż przeprowadzony w Izraelu: o ile 60 proc. ortodoksyjnych żydów (haredim) twierdzi, że widok osoby z krzyżykiem na szyi wzbudza ich niepokój ("is disturbing"), to 91 proc. świeckich, nie religijnych bądź umiarkowanie religijnych Żydów, powiedziało, że nie. Podczas gdy 54 proc. świeckich twierdzi, że chrześcijaństwo jest bliższe judaizmowi niż islam, tylko 17 proc. haredim podziela tę opinię a 48 proc. twierdzi, że islam jest bliższy. 80 proc. świeckich uważa, że Żyd może odwiedzić Kościół, 83 proc. religijnych, że nie. Co ciekawe, 48 proc. świeckich wskazuje, że kościoły powinny otrzymywać taką samą pomoc od państwa, co haredim. Na szczęście haredim stanowią wśród izraelskich Żydów jedynie 20 proc. populacji. Niestety Kościół Katolicki prowadzi nadal "dialog" z tymi talibami zamiast dogadywać się ze świeckimi, niechętnymi judaizmowi Żydami. Wszak Herzl chciał ochrzcić wszystkich Żydów w katolickiej katedrze...

Gabinet

sharansky

Livni blokuje pod różnymi pretekstami budowę preferowanej przez Waszyngton wielkiej koalicji. I dobrze. Nie potrzeba w rządzie cieniasów z Kadimy. Netanjahu szykuje zaś gabinet złożony z prawicowców - ministrem obrony będzie generał Mosze Yaalon (jeden z inteligentniejszych izraelskich wojskowych), ministrem spraw zagranicznych Natan Szarański. Ta druga nominacja mi się nie podoba, bo chodziły o nim słuchy, że w łagrze był TW KGB. Tymczasem Fatah rozmawia z Hamasem o włączeniu tej organizacji do zjednoczonych palestyńskich władz.

sobota, 21 lutego 2009
Założyciel al-Qaedy przeciwko terroryzmowi

Sayyid Imam al-Sharif vel Dr Fadl, jeden z założycieli al-Qaedy (przebywający obecnie w egipskim więzieniu), skrytykował bin Ladena i al-Zawahiriego za skierowanie tej organizacji na złą drogę. Stwierdził, że zamachy z 11 IX były niepotrzebne i szkodliwe dla muzułmanów. Oskarżył swoich dawnych towarzyszy o to, że odpowiadają za "każdą kroplę krwi przelaną w Iraku i w Afganistanie". Skrytykował również włączanie do jihadu muzułamnów mieszkających w Europie. Wskazał, że dostali oni od miejscowych społeczeństw azyl, bezpieczeństwo i możliwośc godnego życia - w związku z tym dokonywania przeciwko nim zamachów jest skrajną niewdzięcznością. 
piątek, 20 lutego 2009
Bibi King

netanjahu

Avigdor Lieberman poparł Netanjahu. Następnie Peres powierzył liderowi Likudu misję utworzenia rządu. Sztuczka z dokumentami w sprawie śmierci Rabina zawsze działa:) Netanjahu niedługo rozpocznie rozmowy o koalicji z Kadimą i Partią Pracy. Tymczasem Iran zgromadził wystarczająco dużo nie wzbogaconego materiału, by zbudować swą pierwszą bombę atomową.

czwartek, 19 lutego 2009
Mikrobiolog

dr noah

W Stanach zmarł w ponoć tajemniczych okolicznościach irański mikrobiolog dr. Dr. Noah McKay (poprzednie nazwisko: Nasser Talebzadeh Ordoubadi). Pracował ponoć nad sposobem ochrony przed niektórymi, bardzo zabójczymi rodzajami broni biologicznej. FBI podejrzewała go związki z bliskowschodnimi terrorystami i rosyjską mafią z Seattle.

Flashback: lista dziwnych zgonów naukowców z ostatnich 20 lat, tajna wojna przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu, sprawa dra Geralda Bulla

Poza tym:
Peres przyznał mi i Netanjahu rację, że odwrót z Gazy w 2005 r. był ogromnym błędem. Mądry Żyd po szkodzie.

Amerykańscy dyplomaci po cichu popierają rozejm w Dolinie Swat. Uważają, że zgoda na szariat doprowadzi do rozłamu wśród miejscowych talibów.

środa, 18 lutego 2009
Przebudzenie Kaukazu?

kadyrow

Załamanie gospodarcze w Rosji może przynieść nieoczekiwane konsekwencje na Kaukazie. Czeczenia zależy obecnie niemal w 100 % od budżetu federalnego. Jako taką stabilizację (nie licząc wciąż działającej w górach partyzantki) oprócz bandyckich metod zapewniają tam Rosji pieniądze, które włożyła w dotacje dla Kadyrowa, Jadajewów i innych watażków. Strumień pieniędzy może jednak wyschnąć. "Jedynym powodem, dla którego Kadyrow pozostaje z Putinem, jest to, że płacimy mu haracz" - powiedział Gary Kasparow.

wtorek, 17 lutego 2009
Sabotage

sabotage

Izrael prowadzi tajną wojnę przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu. To żaden news. Ciekawe są jednak stosowane przez Tel Aviv metody: zabójstwa naukowców i sprzedawanie Iranowi, poprzez podstawione firmy wadliwych części.
Na razie wygląda na to, że administracja Obamy odpuści sobie rozwiązywanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Gen. James Jones słusznie uznał, że proces pokojowy nie ma obecnie sensu. Izrael musi się dogadywać z dwiema skłóconymi Palestynami: jedną na Zachodnim Brzegu (Abbas), drugą w Strefie Gazy (Hamas). Waszyngton odpuści więc sobie mediacje, nie pozwoli chyba jednak rządowi Likudu współpracującego z Kadimą i Partią Pracy (taką koalicję preferuje Jones) na zgniecenie Hamastanu. Tymczasem ciekawą mediację prowadzą Saudowie.

niedziela, 15 lutego 2009
Walkiria


Byłem na Walkirii . Film dobrze zrobiony i trzyma klimat epoki. Co prawda niektórzy narzekają, że niemieccy spiskowcy nie byli tacy święci i aresztowali Rokitę w Monachium, ale nie robiłbym z tego afery. Film miał opisac samą operację "Walkiria" i to akurat zostało zrobione z rozmachem i dbałością o szczegóły. Każdy miłośnik zamachów stanu powieniem więc wybrac się do kina, by przyjrzec się jak spiskowcy, w genialny sposób wykorzystali podpisane ręką Fuehrera plany  by przechwycic machinę państwową. (Rozwalały mnie sceny z centrum, w którym przekazywano rozkazy do jednostek. Mina maszynistki, która dostała dalekopis rozpoczynający się od zdania "Unser Fuehrer, adolf Hitler ist tot" :) Dobrze zostało również pokazane konktatorstwo i nieudolnośc najwyższych przywódców spisku. W sumie tylko Stauffenberg, von Tresckow, łysy pułkownik i sekretarka z ministerstwa wojny stanęli na wysokości zadania. Reszta - takie pierdoły jak Marek Jurek czy Maciej Giertych. Ciekawie zinterpretowana rola Hitlera - trochę jak ten zły glina z "Leona Zawodowca" na prozacu. Gorąco polecam miłośnikom nazistowskiego designu.

Ps. Obecnie w USA też jest tworzonego coś jak Armia Rezerwowa. Jak ktoś nie daj Boże wysadzi w bunkrze Obamę... Przydałyby się takie jednostki w Polsce.
17:46, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (2) »
sobota, 14 lutego 2009
Gdy śmierc jest kochanką...
a
Czytałem niedawno, że Avraham Stern (wszykolony przez polski wywiad szef żydowskiej faszystowskiej organizacji zbrojnej Lehi) pisał wiersze, w których erotyzował śmierc. Po chwili zaświtało mi, że  miałem na koncie krótkie opowiadanko z takim samym motywem. Czy nam obu odbiło? Byc może. Ale z erotyzacją śmierci można się też spotkac w twórczości romantyków i w faszystowskiej stylistyce. Wnika czasem ten motyw również do popkultury. Np. w powyższym, znakomitym video "Helena" grupy My Chemical Romance. Czy też w videoklipie do piosenki Nicka Cave'a i Kylie Minogue "Where the wild roses grow". 
14:50, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (1) »
Stimulus - to video mówi wszystko...
"Netanyahu na króla Izraela" (tekst z wlepki)


Barry Chamish to izraelski spiskolog, i jak to u wielu spiskologów bywa - lekki meszuge. Napisał jednak dobrze udokumentowaną książkę "Kto zabił Icchaka Rabina?" a w kwestii tego zamachu można go uznac za autorytet. W tym artykule przytoczył on szokującą historię związaną z Netanyahu. W 1996 r. były w Izraelu wybory, a Bibi stał na czele Likudu. Pewnego wieczora odbył poufne spotkanie z premierem Peresem z konkurencyjnej Partii Pracy. Powiedział: "Wiemy, że zabiłeś Icchaka Rabina. Jeśli tylko w trakcie kampanii chociaż raz odwołacie się do jego imienia, ujawnimy te dokumenty. Jeśli ośmielisz się wygrac debatę, ujawnimy te. A jeśli ośmielicie się wygrac wybory, ujawnimy resztę." No i Partia Pracy nigdy nie odwołała się do imienia Rabina w trakcie kampanii, Peres wypadł fatalnie w telewizyjnej debacie a Partia Pracy przegrała wybory. Niestety Labour pewnie poszła po rozum do głowy i w następnych wyborach wygrzebała coś na Amerykanina Netanyahu. Pouczające. 

A tymczasem, Barak zorientował się, że Hamas wcale nie chce długotrwałego rozejmu i powrócił do idei selektywnych bombardowań w Strefie Gazy.
środa, 11 lutego 2009
Dwóch premierów

livni

Jak do tego mogło dojść? Kadima niespodziewanie wyprzedziła Likud. Jej przewaga jest jednak bardzo mała. Większość w Knesecie zdobyły partie prawicowe. Likud ma większe szanse na stworzenie koalicji rządowej. Koalicja ta będzie jednak niestabilna - języczkiem u wagi jest Israel Beteinu, czyli partia rosyjskich pseudożydów Avigdora Liebermana. Za nią z kolei nie przepadają ortodoksi. Może więc dojdzie po pewnym czasie do stworzenia koalicji Likud-Kadima lub Likud-Partia Pracy?

bibi

wtorek, 10 lutego 2009
Change

wybory

Dzisiaj wybory w Izraelu. Kibicuję Likudowi - i ta partia ma największe szanse na zwycięstwo. Choć Netanjahu te szanse zmniejszył w trakcie kampanii, m.in. deklarując, że zatrzyma dla Baraka tekę ministra obrony (!). Ludzie mają poczucie, że ustępujący rząd Kadimy-Partii Pracy doprowadził do niesłychanej klęski strategicznej. Niepokoi prawdopodobny sukces Avigdora Liebermana - izraelskiej wersji Romana Giertycha (tak samo pokrętnej jeśli chodzi o interes państwa). Będzie na niego głosować mnóstwo pseudożydów z Rosji. Ciekawe jak im się to uda? Przecież kartki wyborcze są po hebrajsku :)

 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y