piątek, 30 listopada 2007
Dziwny obiekt na Grenlandii

a

Za pomocą Google Earth można odkryc na powierzchni Ziemi również wiele innych anomalii - przykłady tutaj.

11:13, foxmulder2 , Nephilim
Link Komentarze (7) »
czwartek, 29 listopada 2007
Wikipedia i europa21.pl

Serwis Europa21.pl od dwóch lat miał linki pod artykułami w Wikipedii jakiś czas temu nas stamtąd usunięto uznając, że to spam i ,,rasizm". Tymczasem zlinkowane są tam takie serwisy jak islam-in-poland.org, czy terroryzm.com, który jest de facto głównie zbiorem linków reklamowych. Stąd prośba do mych czytelników o lobbing. Listy ze skargami piszcie na ten adres: info-pl@wikimedia.org oraz zwracajcie się bezpośrednio do gostków, którzy nas zbanowali:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Maikking

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Polimerek

10:50, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (2) »
Druga Zimna Wojna

mao

Dosyc ciekawy tekst o tym jak machina wojenna USA przystosowuje się i będzie przystosowywac się do Nowej Zimnej Wojny prowadzonej tym razem z ChRL na Pacyfiku.

środa, 28 listopada 2007
We have the means to travel among the stars...

rich

Ben Rich, jeden z głównych inżynierów Lockheeda od 1954r., człowiek który wpadł na pomysł, by Blackbirda pomalowac na czarno, powiedział w 1993r. na UCLA: ,,We already have the means to travel among the stars, but these technologies are locked up in black projects and it would take an Act of God to ever get them out to benefit humanity...Anything you can imagine, we already know how to do."

11:11, foxmulder2 , Nephilim
Link Komentarze (3) »
Annapolis

sultan

Obecny szczyt w Annapolis to zasłona dymna. USA zdają sobie sprawę, że w tej chwili nie da się doprowadzic do izraelsko-palestyńskiego pokoju, więc chcą na tej konferencji zawiązac sojusz z państwami arabskimi przeciwko Iranowi. Przy okazji załatwiono tam już kwestię stałej, długoletniej obecności wojsk USA (zredukowanych do 50 tys w 20 ufortyfikowanych bazach) w Iraku. Przed szczytem saudyjski książę Sultan odwiedził Moskwę, gdzie podpisał duże kontrakty zbrojeniowe i bardzo ostro skrytykował ,,amerykańską rzeź w Iraku".

wtorek, 27 listopada 2007
,,24" - 94

a

Jak wyglądałyby działania Jacka Bauera z serialu ,,24" z technologią z roku 1994? ,,Prześlij mi schemat bomby! - Boże, to 150 kilobajtów!" :)

10:58, foxmulder2 , Millenium
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 listopada 2007
Prometeusz

gruzja

Prezydent Kaczyński lubi Kaukaz i kaukaskich dykatorów (rondo Dudajewa, pomnik Azerów w Muzeum Powstania Warszawskiego). Prezydent Saakaszwili nazwał go ,,wielkim mężem stanu i jednym z największych współczesnych bohaterów". Jednakże Lech Kaczyński spotkał się również z opozycją, która nazwała go ,,jednym z najuczciwszych ludzi na świecie". Cieszy mnie taka polityka zagraniczna. Prezydent Kaczyński wskrzesił starą ideę prometejską: wspierania narodów buntujących się przeciw rosyjskiej niewoli. Jej autorem był Marszałek Józef Piłsudski a wykonawcami dziesiątki agentów polskiego wywiadu na czele z niezrównanym ppłk Edmundem Charaszkiewiczem. Tutaj i tutaj macie jego ,,Referat o zagadnieniu prometejskim".

Zamach na Barzaniego?

bazrzani

Jak podaje Debka powołując się na irackie źródła prezydent irackiego Kurdystanu Masud Barzani został ranny w zamachu przeprowadzonym przez jednego z jego doradców w Irbilu. Barzani ma obecnie przebywac w izraelskim szpitalu.

niedziela, 25 listopada 2007
,,Świadectwo"

dziwiszpalpatine

Paweł Pitera (mąż Julii Pitery) kręci hagiograficzny film o kard. Dziwiszu pt. świadectwo. Hmmm.... Temat wydaje się wyekspolatowany, wszak ,,Ojca chrzestnego III" już nakręcono :) Dziwisza ma zagrac Michael York. A kto zagra Rycha z Gdyni i szefa esbeckiej sekcji ,,D", z którym Dziwisz wspólnie planował działania wobec ks. Isakowicza-Zalewskiego? Jako Krauze dobry byłby Ed Harris, a jako esbek Bob Hoskins. Niech pan Pitera przemyśli te propozycje...

Powtórka z Aouna

lahud

Wybory prezydenckie w Libanie przełożone przez syryjskiego agenta Birriego na 30-go listopada, prosyryjski prezydent Lahud zakończył kadencję i ustępując złamał konstytucję nie przekazując władzy premierowi, wprowadził stan wyjątkowy i władza de facto należy do prosyryjskiego dowódcy armii gen Michaela Suleimana. Kolejna rozgrywka znaczonymi kartami w libańskich dziejach...

czwartek, 22 listopada 2007
Sheiks on plane

iraq

Ponad 300 000 Irakijczyków -  w tym 600 SZYICKICH SZEJKÓW - podpisało petycję potępiającą ingerencję Iranu w irackie sprawy. Pentagon jest z kolei zadziwiony danymi wskazującymi na ,,niewiarygodny wręcz spadek przemocy w Iraku". Wniosek: USA dogadały się z szejkami a szejkowie powiedzieli swoim ludziom, by przestali podkładac bomby.

Sytuacja w Libanie zbliża się do powtórki z końcówki lat '80-tych. Syria odrzuciła listę 6 kandydatów na prezydenta tego kraju, w tym Michaela Khouri, którego... kilka dni wcześniej zaakceptowała.

Eksperci obawiają się, że al-Kaida może dokonac dużych ataków w Izraelu przed konferencją w Annapolis, które wyglądałyby na dzieło palestyńskie. Na stronach islamskich fundamentalistów pojawiło się ostatnio hasło ,,Annapolis nie uratuje Metropolis" ilustrowane zdjęciami z ataku na WTC zwane przez terrorystów ,,Wieżą Babilonu" (?!). Czyżby terroryści byli fanami znakomitego filmu Fritza von Langa?

środa, 21 listopada 2007
Death of Yugoslavia

a

Powyżej macie pierwszą częśc doskonałego brytyjskiego filmu dokumentalnego ,,Death of Yugoslavia". Pokazano tam jak rozpoczął się konflikt w Kosowie, jak Milosevic przypadkowo (!) na nim wypłynął i jak spory między komunistycznymi aparatczykami doprowadziły do rozpadu kraju. (Ciekawostka: w każdym kraju gęby postkomunistów wyglądają tak samo:) Wypowiadają się w nim główni uczestnicy ówczesnych wydarzeń min. Slobodan Milosevic.

10:19, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
Ian Smith 1919-2007. RIP

ian smith

Wczoraj zmarł Ian Smith - długoletni premier Rodezji, wielki antykomunista i bohaterski przywódca swojego państwa.

10:15, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 20 listopada 2007
Nowy libański prezydent? Nadzieja dla Bagdadu?

lebanon

Irańscy, syryjscy i francuscy negocjatorzy dogadali się co do następnego prezydenta Libanu. Ma nim zostac były gubernator Banku Centralnego Libanu Michael Khouri uznawany za człowieka Syrii. Ponadto zgodzono się, że Hezbollah nie zostanie rozbrojony - co jest kolejnym złamaniem pokojowego układu z al-Taif, kończącego libańską wojnę domową. Zachód chce wyraźnie uniknąc powtórki kryzysu konstytucyjnego związanego z patem w prezydenckiej elekcji. Poprzednim razem, gdy do tego doszło deputowani nie zgodzili się z syryjsko-amerykańskim dyktatem i wybrali na tymczasowego premiera generała Michaela Aouna, co doprowadziło do eskalacji wojny domowej. Jak będzie tym razem?

Tymczasem nadchodzą dobre wieści z Bagdadu: całe dni bez wybuchu samochodu-pułapki, liczba ciał znajdowanych na ulicy zmniejszona do 5 dziennie, mieszkańcy wracają do swoich domów, biznes się rozkręca, spokojnie działają nawet sklepy z alkoholem.

poniedziałek, 19 listopada 2007
Żmija, Rumunia, al-Kaida

thaci

Wybory w Kosowie wygrał eks-premier i eks-komendant UCK Haszim Thaczi. Całkiem ciekawa postac - generał chorwackiej artylerii, najemnik, gangster i dosyc skuteczny dowódca albańskich terrorystów o kswyce ,,Żmija" (bo potrafił się zawsze ,,wyślizgnąc" serbskim służbom bezpieczeństwa).

Tymczasem włoski dziennik Il Secolo XIX podaje, że włoski wywiad zdobył za pomocą telefonicznych podsłuchów dowody na przebywanie w Rumunii groźnych terrorystów al-Kaidy i prowadzenie przez nich w okolicach miasta Galati obozu szkoleniowego terrorystów. Rumuński wywiad SRI potwierdził te rewelacje. No cóż, islamscy terroryści mają silną infrastrukturę w Albanii, Kosowie, Macedonii, Bośni, Bułgarii (dowództwo regionalne al-Zawahiriego w latach '90-tych!), struktury w Serbii i Chorwacji, to nie ma powodu dla którego nie mieliby sobie uwieśc gniazdka w Rumunii pod okiem dawnych towarzyszy z Securitate.

 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y