niedziela, 30 listopada 2008
"This is war"

pak

Armia indyjska postawiona w stan gotowości bojowej. Pakistańskie oddziały przekierowane znad granicy afgańskiej. Z danych indyjskiego wywiadu elektronicznego wynika, że terroryści kontaktowali się z Pakistanem. Potwierdza to złapany zabójca - Azzam Amir Kassab (na fotce wyżej). Przedstawił on szczegóły zamachu. Przyznał się do bycia członkiem Lashkar-e-Toiba i do odbycia szkolenia w pakistańskim obozie ISI. Jego grupa miała za zadanie zabic tyle osób ile to będzie możliwe. O dziwo stwierdził, że terrorystów było tylko 10. Co w takim razie się stało z siedmioma pozostałymi, którzy według licznych relacji mediów mieli zostac schwytani? Czy byli Brytyjczykami? Czy trafili do tajnego więzienia CIA? Kto ostrzegał miliardera Tatę, właściciela hotelu Taj Mahal przed zamachem?

Ciekawostka: podobny scenariusz zamachu miał zostac zastosowany przy zajęciu przez brytyjskich muzułmańskich terrorystów hotelu Mike's Place w Tel Avivie w 2003 r.

sobota, 29 listopada 2008
Gambit Szarona?
ap />

Dlaczego Hamas nie atakuje rakietami Aszkelonu? Przecież jest tam wiele wyśmienitych celów: port, duża elektrownia, rurociągi naftowe, stadiony, szkoły, szpitale, bloki mieszkalne. Palestyńskie katiusze mają odpowiedni zasięg. W maju, przed wizytą Busha, wystrzelili jeden pocisk i bez trudu trafili w centrum handlowe w tym mieście zabijając 14 cywilów. Dlaczego nie kontynują ofensywy? Ciekawą teorię na ten temat przedstawił izraelski spiskologo Barry Chamish. Powołując się na dobrze poinformowane źródła, przedstawił to następująco : 

W drugiej połowie lat '80-tych minister obrony Icchak Rabin chciał wycofac IDF z Libanu. Obawiał się jednak, że sabotowany przez Syrię libański rząd nie zapewni bezpieczeństwa północnej granicy Izraela. Wymyślił więc stopniowy odwrót do kilkunastokilometrowej strefy bezpieczeństwa. Nad tą strefą mogły jednak swobodnie przelatywac rakiety Hezbollahu. Więc Rabin dogadał się z terrorystami: my się wycofujemy, ale wy ograniczacie ostrzał do jednego izraelskiego miasta: zamieszkałego w większości przez Sefardyjczyków Kiryat Shemonah. Układ ten był respektowany aż do lata 2006 r. Rakiety spadały na Kiryat Shemonah, a na sąsiednie, aszkenazyjskie miejscowości już nie.

Szaron powtórzył tę sztuczkę. W 2005 r. wycofując się z Gazy liczył na to, że rządy utrzyma tam Fatah, zapewniając spokój. Wkrótce po wycofaniu się IDF, fatahowców rozpieprzyli jednak w drobny mak hamasowcy. Szaron chciał tam militarnie przywrócic porządek, ale administracja Busha się o tym dowiedziała i zrobiła mu niezły opieprz. Pozwolili Izraelczykom jedynie na dokonywanie od czasu do czasu krótkich, kilkokilometrowych rajdów w Strefie Gazy. Szaron nie miał jak bronic Aszkelonu. Wobec tego zrobił deal z Hamasem. Pozwolił mu atakowac rakietami zamieszkaną przez Sefardyjczyków i Ruskich mieścinę Sderot na pustyni Negew. I tak ten układ wygląda: IDF dla picu robi od czasu do czasu jakiś rajd w Strefie Gazy a Hamas ostrzeliwuje Sderot i Negew. Hamasowcy w ten sposób, bez zbytniego wysiłku pokazują Syrii i Iranowi, że "mają wyniki" i w ten sposób wyłudzają od nich kasę i broń. Totalnym picem jest też blokada Strefy Gazy, gdyż cały handel idzie tunelami pod granicą z Egiptem. Pijarowcy Hamasu oczywiście organizują różne akcje, mające przekonac świat jak bardzo cierpią pod izraelską okupacją. I tak ta ustawiona wojna się kręci...

Over?

mubai4

Powyżej: zabity szef bombajskich antyterrorystów (w kasku)

Bombajskie hotele i centrum żydowskie odbite, ostatni terroryści ponoc martwi, choc do końca nie wiadomo ilu ich było. Mogła byc ze 30 (jak mówił Ehud Barak). Częśc zapewne uciekła. Byli wśród tych killerów Brytyjscy Pakkies. Łączy się też ich z mafią. Mieli dobrą komunikację i wcześniej przeprowadzili skrupulatne rozpoznanie. Jeden z nich pracował przez jakiś czas jako kucharz w hotelu Taj. A indyjscy policjanci czasem nawet nie odpowiadali ogniem, gdy do nich strzelano...

piątek, 28 listopada 2008
2 dzień

mubai3

Terroryści byli wyjątkowo profesjonalnie przygotowani. Dzisiaj zdołali ponownie zaatakowac główny dworzec kolejowy Bombaju. Tutaj macie odtworzony przebieg zamachów. Pojawia się wątek mówiący, że zamachowcy to brytyjscy Pakistańczycy (Debka).

czwartek, 27 listopada 2008
Szturm

mumbai

Indyjscy komandosi oswobodzili zakładników z hotelu Taj. Szturmują hotel Oberoi. ( w linku bonusowo materialik o indyjskich siłach specjalnych). Premier Singh twierdzi, że zamachowcy przybyli z zagranicy. Armia przeszukała frachtowiec, którym mieli oni przypłynąć z Karaczi. Zachodnie służby puszczają info, że ostrzegały przed czymś takim w związku z wyborem Obamy.

Bombaj

mumbai

Grupa terrorystów, określająca się jako Mudżahedini Dekanu, zaatakowała 16 celów w Bombaju (lub z indyjska: Mumbaju) : hotele, stacje kolejowe, kawiarnie, centrum Chabad-Lubawiczer. Ubrani byli (według Debki) w mundury elitarnych oddziałów armii indyjskiej oraz doskonale uzbrojeni. Zginęło ponad 100 osób, koło 300 zostało rannych, blisko 100 (Amerykanów, Brytyjczyków i Izraelczyków) wzięto jako zakładników. Zginął m.in. Hemant Karkare, dowódca oddziału antyterrorystycznego bombajskiej policji. To zamachy o wyjątkowej skali, nawet jak na indyjskie warunki. Terroryści postąpili też według innych metod niż zwykle. Zazwyczaj podkładali zdalnie odpalane bomby w zatłoczonych miejscach, teraz wysłali do ataku elitarne komanda. Zazwyczaj za zamachy tego typu w Indiach jest odpowiedzialny wywiad pakistański - ISI. Można się spodziewać, że było tak również tym razem. Choć w Pakistanie zmieniła się władza, nie zmieniło się ISI.

wtorek, 25 listopada 2008
Ekshumacja

a

3 minuty, ale za to jakie. Dziadek, z którym dr Baliszewski zrobił wywiad na tym filmiku, to były oficer brytyjskich służb, bodajże obecny na Gibraltarze 4 VII 1943 r. Baliszewski twierdzi obecnie, że zabójcy generała Sikorskiego byli w grupie Mirandczyków (polskich żołnierzy, uciekinierów z hiszpańskiego obozu internowania Miranda del Ebro), którą Naczelny Wódz wizytował tuż przed prawdopodobną chwilą swej śmierci. Byli wśród nich występujący pod fałszywymi nazwiskami polscy komandosi, profesjonalni zabójcy. Istnieje notatka generała Sławoja-Składkowskiego, napisana w Palestynie w czasie wojny i ujawniona dopiero kilka lat temu w programie "Rewizja Nadzwyczajna". Jej treść to :"Łobuz Anders zabił Sikorskiego przez swego kolegę Sterna". Czy premier Składkowski zapisał krążącą w jego środowisku plotkę? Abraham Stern, to wyszkolony przez polski wywiad, szef antybrytyjskiej i antyarabskiej, faszyzującej organizacji zbrojnej Lehi. Jej członkowie byli uznawani za profesjonalnych zabójców. (Stern zginął, zastrzelony przez Brytyjczyków w lutym 1942 r.) Podczas spotkania z Mirandczykami doszło zaś do pewnego incydentu. Jeden z obecnych tam żołnierzy, Żyd, zaczął się skarżyć na polski antysemityzm, za co został zrugany przez Sikorskiego. Czyżby ten żołnierz należał do grupy Sterna? 

10:55, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
poniedziałek, 24 listopada 2008
USS Panay

russia

Przyznam się, że nie lubię pisać na bieżąco o wydarzeniach, o których mało co wiemy. Do takich zdarzeń należy incydent w Gruzji. Wiemy, że prezydenci przyjechali do Achałgori, okupowanej przez Rosję części gruzińskiego terytorium. Wiemy, że wysiedli z samochodów. Wiemy też, że w pobliżu od sierpnia był wrogi posterunek. Czy obsadzony przez Rosjan czy przez Osetyńców? Nie wiemy. Ale w sumie co za różnica. Wiemy, że strzelano z posterunku. Nie wiemy czy w powietrze. Nie wiemy czy ochrona prezydentów odpowiedziała ogniem. Wiemy, że Ruscy pośrednio się przyznali (pisząc "chcieli sforsować posterunek"). Wiemy, że wielu polskich polityków to totalne buraki (np. marszałek Camorrowski , Leszek Miller, Lech Wałęsa, Adam Wielomski). Wiemy, że większość Polaków to debile, które na incydent odpowiadały śmichami-chichami z Kaczyńskich zamiast się zastanowić co ten fakt oznacza, dla bezpieczeństwa ich kraju. Ruscy za to doskonale wiedzą, że tak skretyniały naród jak nasz nie stawi oporu ewentualnej inwazji, lecz pójdzie drogą Vichy. Wiedzą też doskonale, że mają wielu chętnych na polskiego Petaine'a.

sobota, 22 listopada 2008
22.11.1963

45 lat temu mózg JFK obryzgał jezdnię w Dallas. W sumie można to uznac za samobójstwo. JFK zdobył prezydenturę głównie dzięki kontaktom swojego taty, który przekonywał Hoovera, CIA i mafię jak dobrym dla nich będzie jego syn prezydentem. CIA dała mu info o akcji przeciwko Castro (co umiejętnie wykorzystał podczas debaty z Nixonem), FBI pilnowała by brudy rodziny Kennedych nie wyszły na wierzch a mafia kupowała głosy i dawała kasę na kampanię (tak wynika przynajmniej z książki "Ciemna strona Waszyngtonu" Symura Herscha). JFK nie dośc jednak, że był liberalnym idiotą nie przygotowanym do rządzenia supermocarstwem to jeszcze brał amfę (jako środek przeciwbólowy) i LSD. I zaczął wkurzac swoich dawnych protektorów. CIA miała mu za złe akcję z Zatoką Świń i przygotowywanie planu rozwiązania CIA. Wojsko Kubę i Wietnam. JFK i jego brat ponadto nieustannie działali na nerwy Hooverowi, ograniczając jego władzę, upokarzając go i nie dystansując się od Czarnych. Polityka Roberta Kennedy'ego była zaś odbierana ze strony mafii jako czarna niewdzięcznośc. Wiceprezydent Lyndon Johnson 21 XI 1963 r. powiedział swojej sekretarce o JFK "Od jutra już ten sukinsyn nie będzie wk...!". LBJ miał powody do gniewu, bracia Kennedy chcieli się go pozbyc dzięki skandalowi korupcyjnemu. Jeśli dodamy do tego, że JFK, według płka Prouty chciał również rozwiązac Fed, zrozumiemy, że wielu ludzi było na niego wk..., tak wk..., że zamiast zorganizowac Kennedy'emu zadławienie preclem czy inną, dyskretną formę zgonu, postanowili rozwalic go na oczach tysięcy ludzi. O tym, że CIA zabiła JFK wspólnie z LBJ, wspominał jeden z uczestników spisku - agent CIA Howard Hunt. Jego znajoma, Marita Lorenz, uczestniczka spisku na życie Castro, precyzowała, że zrobili to ludzie od Operation 40. Gene Tatum, inny agent CIA, aktywny przy okazji Iran-Contra twierdził z kolei, że odsłuchiwał taśmy z podsłuchów, na których spiskowcy planowali zamach w Dallas. Spiskowcami byli: były szef CIA Allan Dulles, szef FBI J. Edgar Hoover, wiceprezydent Lyndon B. Johnson, republikański gubernator Nowego Jorku (i późniejszy wiceprezydent u Geralda Forda) Nelson Rockefeller oraz... George Herbert Walker Bush - ówczesny agent CIA (późniejszy dyrektor Agencji, wiceprezydent u Reagana, jeden z głównych architektów Iran-Contra, prezydent USA i ojciec obecnego prezydenta). Poniżej: fotka ludzi z Operation 40 (tutaj macie ich rozpoznanie), prawdopodobnych zabójców JFK.

jfk

20:07, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (5) »
piątek, 21 listopada 2008
MAEA Iran Bomba

iran

Iran ma wystarczająco dużo materiałów nuklearnych, by zbudować bombę jądrową - wynika z raportu MAEA . No cóż, jedna bomba wiosny nie czyni...

Aaaaarrrrrrgggggggghhhhhhhhhhh!!!!!!!!

pirate

Słodka zemsta Saudów? "Uzbrojeni islamiści szukali w piątek w somalijskim porcie Harardere grupy piratów, którzy tydzień temu porwali saudyjski supertankowiec, z dwoma Polakami wśród załogi - twierdzi członek miejscowej starszyzny.“Islamiści mówią, że zaatakują piratów za porwanie muzułmańskiego statku” - powiedział informator agencji Reutera." (PAP)

środa, 19 listopada 2008
Zawahiri monarchistą

czarnuch

Ajman al-Zawahiri nazwał Obamę "domowym Czarnuchem", który nie przypomina Malcolma X. Terroryści z konkurencyjnych ugrupowań są tą wypowiedzią oburzeni i chcą wykluczenia Zawahiriego z al-Kaidy:)

Somalijscy piraci

pirate

Powyżej: Aaaaarrrrrrghhhhh, aaaaaarrrrrrrghhhhhh!!! 30 chłopa na upadającego supermocarstwa skrzyni i butelka rumu! (Nie wspominajcie o butelce naszemu imamowi, bo będzie chciał z nami wypic, a to straszny h...!) Kto mi zaj... papugę?!

Somalijscy piraci (powiązani z al-Kaidą i gostkami z "Black Hawk Down") nieźle sobie poczynają. Po porwaniu saudyjskiego supertankowca, przejęli tajski trawler rybacki, irański statek i próbowali dokonac abrodażu brytyjskiego okrętu. Ogółem w tym roku porwali już 36 okrętów. Indyjska fregata Tabana zatopiła im co prawda statek zaopatrzeniowy, ale jeszcze mają zasoby. W nadmorskich somalijskich wioskach pobudowali sobie wille, rozbijają się niemieckimi autkami a nawet wynajmują catering dla zakładników. Ruscy szukają okazji chcąc wykorzystac sprawę piractwa do umocnienia swych wpływów na Bliskim Wschodzie (Faina). A Blackwater chce zarobic tworząc flotylle ochraniające okręty handlowe. Norwescy armatorzy nie chcą zaś ryzykowac i nakazują swym statkom pływac dookoła Afryki zamiast Kanałem Sueskim.

wtorek, 18 listopada 2008
Zmiana... akurat!

hillary

Kolejny dowód na "zmianę" - coraz więcej wskazuje, że Hillary zostanie sekretarzem stanu. Ludzie Obamy robią jej sprawdzanie backgroundu. (Mogliby zacząc od tego, kto załatwił Vince'a Fostera:) Jak powiedział jej małżonek, tuż po tym jak poparł Obamę, "będzie mnie on teraz musiał całowac w d...". I Obama właśnie to robi:)

George Soros został nazwany przez program "komediowy" Saturday Night Live "właścicielem Partii Demokratycznej". (To najlepszy dowcip w tym programie od 20 lat:). Jest w tym sporo racji. Think tank Sorosa odgrywa taką rolę u Obamy jak Heritage Foundation dla Republikanów w latach '90-tych. Zmiana, zmiana, zmiana...

RaSSija się za to nie zmienia. Właśnie jakiś bolszewik będący ich ministrem obrony, znowu zagroził wojną Gruzji. Nie ukrywał przy tym, że będzie to wojna dużo gorsza od tej z sierpnia. 

poniedziałek, 17 listopada 2008
Dżin

obama

Mamy prezydenta z serialu "24 h", więc słyszymy coraz więcej "szumu" o duuuużym ataku terrorystycznym, którym al-Qaeda przetestuje Obamę. Mówią o tym media, ludzie ze służb, Powell, Biden. O tym ataku mieli dostać informacje światowi liderzy podczas szczytu G-20. Al-Qaeda ponoć nazwała Obamę murtadem, czyli apostatą z islamu, "który zasługuje na śmierć". Przypomina to trochę te wszystkie ostrzeżenie przed 11 IX. (No właśnie, czy po kolejnym zamachu, będą się znowu tłumaczyć, że nie było żadnych ostrzeżeń?) A jeszcze kilka dni temu, szef CIA Michael Hayden, mówił, że Osama bin Laden walczy o życie w jakiejś jaskini na afgańsko-pakistańskim pograniczu...

Tymczasem somalijscy piraci porwali saudyjski supertankowiec.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y