poniedziałek, 31 grudnia 2007
2008

2008

Rok 2007. Niepokoje w Pakistnie, Zachód przechodzący od przygotowań do wojny z Iranem do detente, pełzające kryzysy w Libanie, Autonomii Palestyńskiej i Kurdystanie, porozumienie Amerykanów z sunnitami w Iraku, dalsze odradzanie się rosyjskiego imperializmu (sprawa Litwinienki), kryzys w Gruzji, zarysowująca się nowa Zimna Wojna - USA z ChRL. Demaskacja abpów Wielgusa i Życińskiego, J.R. Nowaka, Kapuścińskiego i Piwowskiego. Sprawa odrolnienia ziemi - sabotaż w wykonaniu Kaczmarka. Gruby Rychu z Gdyni.  Nowe wybory - nie były takie złe, choc koniecznośc oglądania indywiduów w stylu Drzewieckiego, Schetyny i Ćwiąkalskiego nie jest wesoła. A u mnie? Zrobiłem magisterkę, załapałem się na ,,robotę" w Polskim Radiu i ,,Parkiecie", uczestniczyłem w zakładaniu fundacji Europa XXI, opanowałem w stopniu komunikatywnym serbskochorwacki i podstawy greckiego, zwiedziłem kawałek Bałkanów i Grecję. Panienki? Przez większą częśc roku: posucha, kalkulacje, kilkudniowe wzruszenia. Pewna nadzieja na przyszłośc na tym polu:)

12:04, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (3) »
niedziela, 30 grudnia 2007
Blow

a

To z bin Ladenem to może by przejęzyczenie, ale pojawiają się tu inne ciekawe informacje...

Benazir Bhutto w październiku w e-mailu do Wolfa Blitzera napisała, że jeżeli zginie Musharraf będzie odpowiedzialny za jej śmierc, gdyż celowo pozbawił ją ochrony. Rzeczywiście z miejsca zamachu z 27-go grudnia, wiecu wyborczego, policja nagle się wycofała 5 minut przed samobójczym atakiem. Bhutto zwróciła się o ochronę do Mosadu i zachodnich agencji wywiadowczych. Obiecała, że jak dojdzie do władzy uzna Izrael i będzie jego pośrednikiem w kontaktach ze światem islamskim. Izraelskie MSZ chciało pomóc, ale premier uznał, że to niepotrzebnie wkurzy Musharrafa i popsuje stosunki z Indiami. Debka twierdzi, że zabójstwo pani premier Bhutto zakończyło cykl wojny z terrorem trwający od 11 IX. Zakończyło klęską Zachodu i perspektywą znaczącego pogorszenia się sytuacji.,, Nie wystarczą zapewnienia, że pakistańskiego arsenału jądrowego strzeże armia. Co będzie jeśli armia zwróci się przeciwko Zachodowi?" - propagandowe przygotowania do zwiększenia amerykańskiej obecności w Pakistanie?

piątek, 28 grudnia 2007
Śmierc Bhutto

bhutto

Wczoraj zginęła Benazir Bhutto. Zamachowiec strzelił do niej kilka razy z bliska a później się wysadził w powietrze. Tak wyglądało miejsce zamachu. W kraju trwają zamieszki a USA zapowiadają ,,poważnie zwiększyc" w nim swą obecnośc wojskową. Do zamachu przyznała się al-Qaeda, ale tajemnicą poliszynela są związki tej organizacji z pakistańskim wywiadem wojskowym ISI. No, cóż wygląda to tak jakby Miller zabił Kwaśniewskiego. Nie oszukujmy się. Bhutto nie była bez winy - to ona wysunęła talibów do władzy nad Afganistanem, tolerowała nuklerany handel dra Khana i inne przedsięwzięcia ISI. Po pewnym czasie jednak inna frakcja w służbach postanowiła, że demokracja jej się nie opłaca i teraz ta sama frakcja uznała, że nie musi się dzielic władzą ze swymi rywalami. Stan wyjątkowy sprawnie wprowadzono, więc... Na lidera opozycji kreowany jest teraz Nawaz Sharif - również człowiek ISI.

czwartek, 27 grudnia 2007
Japończycy są genialni

ishiba

Japoński minister obrony Shigeru Ishiba powiedział, że jego kraj musi się pozbyc konstytucyjnych ograniczeń dotyczących prowadzenia wojny i zbudowac system obrony przeciwrakietowej, by się bronic przed... UFO. Genialne! Możemy Ruskim powiedziec to samo apropos tarczy:)

niedziela, 23 grudnia 2007
Święta

a

Powyżej: Pan Garrison z SouthParku o politycznej poprawności w święta

Wszystkim czytelnikom mojego bloga - faszystom, lewakom, demokratom, monarchistom, bonapartystom, piłsudczykom, endekom, islamistom, żydom, gejom, hetero, antyklerykałom, klerykałom, cieniasom, nadludziom, moim najwierniejszym fanom i tym, którzy uważają, że mój blog ssie paukę - życzę spokojnych, zdrowych, szczęśliwych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Marry Kristmasu! -  jak mawiają Japończycy

16:20, foxmulder2 , Misc
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 grudnia 2007
Dwugłos

iaf

Bruce Riedel, były oficer CIA i doradca prezydentów, po powrocie z Izraela stwierdził, że jest przekonany iż ten kraj zaatakuje Iran, by nie dopuścic go do produkcji szyickiej bomby nuklearnej.

Tymczasem Condoleeza Rice flirtuje z Iranem, proponując mu normalizację stosunków - tak jak to było z Libią i jest z Koreą Północną.

A Olmert bubuje u siebie w ogródku bunkier przeciwatomowy. Wie coś o czym nie wie reszta Izraelczyków?

piątek, 21 grudnia 2007
Nowe Tmeplum - idealny prezent na święta

templum

Nie macie pomysłu na prezent świąteczny? Kupcie nowy numer Templum Novum z moim zajefajnym, 30-stronicowym tekstem o libańskiej wojnie domowej (skondensowana magisterka:)! Polecam także artykuł o greckiej wojnie domowej i opowiadanie Barnima Regalicy ,,Styczeń". Naprawdę warto przeczytac! Do kupienia w dobrych księgarniach, empikach, salonach Ruch i Kolportera!

,,Poza tekstem Adama Wielomskiego, który ssie paukę, ten numer jest największą rozkoszą intelektualną jaką doznałem od czasu gdy przeczytałem ,,Życie erotyczne Jędrzeja Giertycha"" - Stanisław Cat-Mackiewicz

18:45, foxmulder2 , Misc
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 20 grudnia 2007
Powołać komisję śledczą ds. śmierci Adolfa Hitlera!

hitler

Zabili ich ,,ludzie o kamiennych sercach"?

,,Adolf nie miał nic wspólnego z holokaustem! Przestańcie sobie wycierać gęby jego imieniem!" - Leni Riefenstahl, znany reżyser, choć nie ze Śląska

Wnioskuję o powołanie komisji śledczej ds. śmierci Adolfa Hitlera. Nie wiadomo właściwie, czy popełnił samobójstwo w bunkrze, czy uciekł do Argentyny, czy też go zabito. Jaki związek z jego śmiercią miały wojska NKWD stacjonujące 100 m od Kancelarii Rzeszy? Czy miał rzeczywiście związek z holokaustem? (Nie znaleziono jak dotąd żadnego dokumentu łączącego go z tą zbrodnią) Czy też padł ofiarą politycznej nagonki? Czy na jego samobójstwo wpłynęła kampania poniżania nazistów i ,,polowań na brunatne czarownice"? Powołać komisję!

Wyjaśnienie: autor nie jest nazistą, nie gloryfikuje nazizmu, a jeśli jesteś idiotą i nie potrafisz rozpoznać satyry, to twoja sprawa.

środa, 19 grudnia 2007
Grudzień '70 -prowokacja Moczara i Jaruzelskiego?

grudzień '70

Przy okazji ostatniej kłótni o Grudniu '70 warto przypomnieć tezy dra Henryka Kuli, który zdołał w swych książkach przekonująco wykazać, że grudniowa masakra była prowokacją Moczara i Kani. Zamieszki rozpoczęła grupa pracowników Stoczni Gdańskiej przyjętej tam tuż wcześniej ze Sląska. Zachował się rozkaz MSW o wydaniu esbekom roboczych uniformów - istnieją realcję o ludziach w takich strojach strzelających do milicjantów. Żadna z nich nie została zidentyfikowana, aresztowana ani osądzona. Piotr Jaroszewicz w ,,Przerywam milczenie" opisał jak podczas grudniowych wydarzeń, w Moskwie zaprosił go ,,na stronę" sowiecki premier Kosygin i powiedział mu, że masakrę sprowokował Moczar, ale ,,my nie dopuścimy, by doszedł do władzy". Przypominam, że gen. Jaruzelski był moczarowcem...

10:56, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
Flyover

turkey

Amerykanscy dyplomaci i irackie władze twierdzą, że o ostatnich tureckich nalotach na północny Irak zostali powiadomieni tuż przed faktem. USA przekazywały jednak Turcji dane na temat PKK. Masud Barzani odwołał z tego powodu spotkanie z Condoleezą Rice.

wtorek, 18 grudnia 2007
Bush i Busher

busher

Prezydent Bush poparł wysłanie przez Rosję do irańskiego reaktora nuklearnego w Busher paliwa jądrowego. Detente na Bliskim Wschodzie idzie pełną parą. Należy jednak pamiętać, że odprężenie zwykle poprzedza nową falę zmagań. Może być więc tak: Amerykanie, by zapewnić sobie spokój w Iraku idą na ustępstwa wobec Iranu i Syrii, zlecają jednak właściwą robotę Izraelowi. Jak myślicie, czemu taki cienias jak Olmert zajmuje tak twarde stanowisko wobec Iranu, skoro miękko podchodzi do Hamasu?

sobota, 15 grudnia 2007
Full of stars

iss

Zdjęcie powyżej przedstawia jeden z wielu dziwnych obiektów w pobliżu ziemskiej orbity. Tutaj macie ich więcej. Co to jest? Fragmenty tajnego programu kosmicznego US Air Force? UFO? Los machinas del muerte?

15:07, foxmulder2 , Nephilim
Link Komentarze (5) »
piątek, 14 grudnia 2007
Hajj

hajj

Saudowie zaprosili po raz pierwszy prezydenta Iranu na Hajj - pielgrzymkę do Mekki. Polityczny przywódca szyitów przejdzie się ramię w ramię z politycznym przywódcą sunnitów. Czyżby zapowiadało się epokowe porozumienie?

środa, 12 grudnia 2007
Rzecznik Białego Domu nie wie czym był kubański kryzys rakietowy


Pani rzecznik Białego Domu Dana Perino nie wiedziała, czym był kubański kryzys nuklearny z 1962r. Poziom wiedzy historycznej pewnej pani doktor z mojego dawnego instytutu...
Nowy zamach w Libanie

Polskie media podały o ,,zamachu na przedmieściach Bejrutu". Zapomniały dodać, że do potężnej eksplozji bomby doszło koło pałacu prezydenckiego a w zamachu zginął przyszły szef armii gen Francois al-Hajj.
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y