sobota, 31 marca 2007
Szybszy od TVN

iran

Wczoraj nieźle się uśmiałem, gdy w Fucktach usłyszałem, jak z arcypoważną miną Durczok mówi, że ,,przed chwilą otrzymał informację", że rosyjskie źródła mówią o ataku na Iran 6 IV. No cóż, trzeba czytać mojego bloga, co odnotowano na Pardonie :) Info o rosyjskich rewelacjach podałem jednak raczej jako ciekawostkę - nie uważam generała Iwaszowa za zbyt wiarygodnego, choć coś zawsze w tym może być...

Jak chcecie to tutaj macie całą listę dziwnych incydentów irańsko-anglosaskich z ostatnich dwóch lat. Fakt, że strona nieco oszołomska (choćby mylnie nazywa MEK grupą ,,skrajnie prawicową"), ale jak już media wsłuchują się w generała Iwaszowa, to rzut okiem nie zaszkodzi.

piątek, 30 marca 2007
Lustracja po izraelsku

kollek

Długoletni burmistrz Jerozolimy Teddy Kollek w latach '40-tych donosił brytyjskiej policji na działaczy żydowskiej prawicy z Irgunu i grupy Sterna.

Tymczasem nowa książka ujawnia tajne spotkanie premiera Olmerta z szefami Mosadu i Amanu odbyte po drugiej wojnie libańskiej. Szefowie służb wywiadowczych określili podczas niego wojnę mianem katastrofy i żądali dymisji szefa sztabu IDF Dana Haluca.

czwartek, 29 marca 2007
Zakładnicy 2007

a

Zdjęcia brytyjskich marines w irańskiej niewoli

środa, 28 marca 2007
Operation Bite

iran

USA i Wielka Brytania rozpoczęły wielkie manewry w Zatoce Perskiej: 10 000 żołnierzy, 2 lotniskowce i ponad 100 samolotów, które wykonują między innymi symulowane ataki na irąńskie wybrzeże.

Gen Iwaszow - szef rosyjskiej akademii geopolitycznej twierdzi, że lotniczy i rakietowy atak na Iran został wyznaczony na 6 IV godzinę 00.40. Ma on kryptonim operacja ,,Bite". Jeżeli to prawda, to termin ataku zostanie zmieniony

wtorek, 27 marca 2007
Zacznie się w Kurdystanie?

kurd

Północnemu Irakowi grozi turecka interwencja wojskowa - zwrócona przeciwko Kurdom. USA będą ją powstrzymywać - narazie dyplomatycznie.

poniedziałek, 26 marca 2007
Ambasady i rakiety

iran

Ambasady w Teheranie przygotowują się do możliwości ewakuacji. Nie dziwię się. Tymczasem zachodni eksperci analizując zdjęcia z ostatnich manewrów armii irańskiej dochodzą do wniosku, że armia ta jest kiepska, tylko Gwardia Rewolucyjna ma jakąś wartość. Iran manpiulował filmami z manewrów, by zmylić świat co do swego potencjału rakietowego. Jak dotąd nikt nie widział startu Shehaba 4.

sobota, 24 marca 2007
Tonkin?

british

Pojmanie brytyjskich marines na spornym obszarze wód Zatoki Perskiej mogło być zaplanowane. Decyzja miała zapaść w Teheranie, po tym jak nie udało się dyplomatycznymi sposobami uzyskać zwolnienia z rąk Amerykanów członków Brygad Al-Quds pojmanych w Iraku. Co ciekawe pocisk z katiuszy, który spadł 50 m od SG ONZ Ban Ki Moona został wystrzelony przez szyicką milicję.

piątek, 23 marca 2007
Ciaśniej w Zatoce Perskiej

de gaulle

Irańczycy wzięli do niewoli 15 brytyjskich żołnierzy którzy gdzieś się zapodzieli na wodach zatoki. A tymczasem do USS Stenitz przyłączył się francuski lotniskowiec Charles de Gaulle.

Lider młodej k... lewicy:)

a

Skrajna lewica o SLD :) Oczywiście głos narcyza co nic nie umie jest podłożony. Ale ciekawe zjawisko - świnki z SLD mają w d... swój betonowy komuszo-antyklerykalny elektorat i jak poczują trufle u Amerykanów i w Watykanie to aż się im uszy trzęsą. W gruncie rzeczy ta partia dba jedynie o interesy różnych ubeckich mafii a pierdoły o socjale i aborcji ma gdzieś.

czwartek, 22 marca 2007
Oleksy z pleksi

oleksy

Moje ulubione fragmenty:

,,(Kwaśniewski) Tak go to musi drążyć, że ledwo siedliśmy, już za trzy minuty o Leszku mówił mi. Jaki ch..., jaki zawzięty, jaki nieuczciwy, jaki cyniczny."

,,Moja sitwa miała Polskę w d..."

,,Jak zderzysz jego wynagrodzenia prezydenckie, a nawet Joli dochody, no to co z tego, że ona ma 100 tys. za ten program w telewizji (TVN Style), by się wstydziła tam występować.
G: Miesięcznie?
O: Nie, do grudnia. Za całość kontraktu. I robi takie pierdoły, rozumiesz. Raz oglądaliśmy to z Majką i więcej nie oglądam. Siedzi wyfiokowana Jola i gada. Przez 15 minut czy więcej uczy obywateli, jak jeść bezę. Że bezy nie można kroić nożem i widelcem, bo może trysnąć. Że trzeba zdjąć kapelusik od bezy. I to jest k… program pierwszej damy! By się wstydziła takie programy prowadzić. Teraz on (Kwaśniewski) ma dołączyć jeszcze na kolejne 10 tys., ale nie uzbiera, żeby nie wiem jak się naharował, to nie uzbiera tyle, ile potrzebuje na wylegitymizowanie tego. (...)
O: Oluś zawsze był krętaczem, i to małym krętaczem. Za co się brał, zawsze spier.... I to zjednoczenie lewicy też spier...
G: Ale żonę miał ładną.
O: No, ale niestety za dużo tych liftingów.
G: Czego?
O: Liftingów."

,,O Wojciechu Olejniczaku, nowym przywódcy lewicy, mówi: "Jak narcyz. Nic nie umie, w żadnym języku słowa nie umie. To jest lider młodej, europejskiej lewicy?! Do cholery". Nie lepiej myśli o szefie klubu SLD, Jerzym Szmajdzińskim: "Nie rozmawiam z nim w ogóle. Uważam go za buca nadętego".

środa, 21 marca 2007
Żydowska głupota

hamas

Hamas wykorzystuje tereny dawnych osiedli żydowskich w Strefie Gazy do treningu dotyczącego partyzantki miejskiej. Możliwość trenowania ataków terrorystycznych w autentycznym żydowskim osiedlu jest bardzo przydatna do planowania przyszłych ataków. A Szaron mówił, że odwrót z Gazy zapewni Izraelowi bezpieczeństwo...

wtorek, 20 marca 2007
Lek czyszczący pamięć?

pill

Naukowcy już tworzą leki, które mogą eliminować traumatyczne wspomnienia. Którą pigułkę wybierasz: czerwoną czy niebieską?

16:33, foxmulder2 , Millenium
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 19 marca 2007
Saddam - nieznane wideo

a
Saddam The Unseen Video - Funny bloopers are a click away

Proszę tylko nie pisać, że to ,,oszustwo" - już na pierwszy rzut oka widać, że to autentyczne.

Apropos relacji o mordowaniu egipskich jeńców w 1967r. - Egipt zamordował dużą liczbę jeńców izraelskich w 1973r. - taka specyfika regionu.

niedziela, 18 marca 2007
The Good Shepard

good shepard jolie

Byłem ostatnio na filmie ,,Dobry Agent" (,,The Good Shepard") - uczta dla zmysłów i umysłu. Oczywiście uczta dla koneserów. Film przedstawia historię uwikłania człowieka w służby i koterie. Główny bohater (wzorowany po trochę na Richardzie Bisselu, po troszę na Jamesie Jesusie Angeltonie) uczestniczy w działaniach Bractwa Kości i Czaszki, OSS i CIA. Świetnie ukazano niektóre wywiadowcze intrygi (obalenie Arbenza, sprawa Nosenki) a znawca może się zabawiać odkrywając która postać historcyczna kryje się za filmowym odpowiednikiem. Sporą część filmu zajmuje też ukazywanie jak życie rodzinne głównego bohatera zmierza ku nieuchronnej katastrofie - poświęcił on bowiem służbom zbyt wiele. Jak powiedział kiedyś Palacz z X-files - ,,Niezwykli ludzie marzą o zwykłych rzeczach"... Święta prawda... Niestety... To cholernie prawdziwe...

To także film o tym, że służby po obu stronach żelaznej kurtyny działały tak samo - ale tylko z inną intensywnością... ,,Chcę stworzyć służbę wywiadu... Potrzebuję patriotów z dobrych domów, żadnych Żydów, żadnych czarnuchów, niewielu katolików, ale tylko dlatego, że sam jestem katolikiem. Mają to być oczy i uszy Ameryki a nie jej serce i dusza"

Całkiem fajna rola sir Michaela Gambona. Ale już rewelacyjnie zagrała Angelina Jolie - zrobiona na pin-up z lat '40-tych i do tego ,,chętna do wszystkiego" zabawnie wyglądała na tle zimnego Damona :)

16:06, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (4) »
sobota, 17 marca 2007
Zagłada domu Giertychów

giertych

Jeśli lubicie moją twórczość to polecam mój najnowszy artykuł z Polskiego Radia - ,,Familia Polityczna" poświęcony kontrowersyjnym i mało znanym epizodom z życiorysów rodziny Giertychów.

13:23, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y