wtorek, 31 marca 2009
Donaldowi Heil!

nazi

Powyżej: działacz wrocławskiej PO pali książki o Lechu Wałęsie, 1933 r.

Wicepremier Grzegorz Schetyna powiedział, że publikacja książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie jest "czymś absolutnie niedopuszczalnym". Pozycja ta została wydana przez PRYWATNE WYDAWNICTWO "Arcana". Czemu Państwo Polskie uosabiane przez wicepremiera Grzegorza Schetynę chce ingerować w treść książek wydawanych przez prywatne firmy? Czy to nie CENZURA? Czemu premier TuSSk chce ciąć fundusze IPN z powodu książki wydanej przez "Arcana"? To tak jakby minister Grad zmieniał decyzje prywatyzacyjną w sprawie PW Rzeczpospolita, dlatego, że Hubert Kozieł, pracownik spółki Presspublica napisał na swoim blogu, coś z czym się nie zgadza minister skarbu (np., że Paliktowi jedzie z gęby). Co tak oburzyło TuSSków, Schetyny i Komorowskich? To, że Zyzak napisał, że Wałęsa miał nieślubne dziecko? Rewolucja seksualna była 40 lat temu. Nikogo już seks przedmałżeński nie oburza. Czy rządzą więc nami purytanie? Protestantem wśród sławnych PO-wców jest chyba tylko Jerzy Buzek... Dlaczego Lech Wałęsa, z powodu książki Zyzaka zapowiada, że odda wszystkie nagrody i wyjedzie z Polski? Jakby miał odrobinę klasy zmieniłby całą sprawę w żart. (No ale czego się spodziewać po gostku, który mówi, że zawdzięczał wszystko KO "Delegatowi"... Żenada). Krytykowano mnie, dlatego, że pisałem i piszę nazwisko naszego premiera przez dwa "S". Ma to jednak uzasadnienie. Premier TuSSk i wicepremier Schetyna udawadniają na każdym kroku, że chcą naśladować nazistów jeśli chodzi o palenie książek.

Bailout madness

fed

Antykryzysowa pomoc finansowa wydzielona przez Fed i rząd USA sięgnęła 12,8 bln USD, czyli prawie tyle co zeszłoroczny amerykański PKB i 14 razy tyle, co wszystkie dolary w obiegu.

Zaintrygował mnie ten artykuł Williama Engdahla - czyżby źródłem i centrum kryzysu było jedynie 5 banków, odpowiedzialnych za lwią część transakcji z derywatami OTC? To właśnie do nich trafiła duża część pomocy, którą zmarnowało AIG.

poniedziałek, 30 marca 2009
Wspólny test

iran north korea

Krótkie wieści z frontu:

Irańscy naukowcy przybyli do Korei Północnej, by pomagać w jej najnowszym teście rakietowym. Niby nic nowego - Iran, Syria, Pakistan i Korea Północna od lat współpracowały przy swoich programach rakietowych i nuklearnych. Ale warto przypominać prawicy, kto trzyma z komuną.

Atak na szkołę policyjną w Lahore - może być większa masakra.

Sprawa rajdu w Sudanie - pierwsze wiadomości w egipskiej prasie mówiły o amerykańskim ataku na konwój. Wtedy akurat mieliśmy zamieszanie z Baszirem i międzynarodowym trybunałem. Potem administracja Obamy puściła przeciek, że to Izrael. Izraelowi i Arabom to odpowiadało.

sobota, 28 marca 2009
Nowe Templum + Twardzi jak stal


Gorąco polecam najnowszy numer kwartalnika "Templum Novum" (dostępnego w Empikach) oprócz mojego artykułu "Pożyteczni idioci Putina" można w nim przeczytac chcoby ciekawy tekst o "Przełomie" czyli nieudanej próbie porozumienia z Niemcami pod koniec wojny, artykuły o tradycjonaliźmie integralnym, regionaliźmie i  lewackich zamieszkach na WDiNP UW w 1995 r. Mój tekst wywołał wielkie oburzenie endekokomuny. Oto klika komentarzy czytelników portalu konserwatyzm.prl:

"Wyjątkowo szmatławy artykuł "Pożyteczni idioci Putina", pisany pewnie na zamówienie PiS przez pożytecznego idiotę na służbie Ussraela."

"Faktycznie, ten Kozieł, czy jak mu tam naprawdę na przezwisko, nie ma honoru. Opluwa w tym tekście Roberta Larkowskiego, dla publicystyki narodowej i ruchu narodowego, to postać zasłużona i nietuzinkowa"

"Czy to piłsudczyzna, którą wyznaje, tak mu bije na mózg? Napaść na wrogów "marszałka" w ciemnej ulicy, zesłać niepokornych dziennikarzy i polityków do Berezy. Te same metody, co kiedyś, może nieco "subtelniejsze". Dziwne, że red. Bechta pozwala na podobne brewerie, bo "Templum" jest rzeczywiście dobrym periodykiem, któremu takie teksty obniżają poziom merytoryczny i intelektualny"

"Pajacuj dalej, bo co ci zostało? Poziom kloaki, wszystko się potwierdza- dzielna kasztanko Piłsuda. Szczekaj dalej, za to ci płacą, synu Dawida Pelega i Goldy Meir. Na mnieście ludzie mówią, żeś fetyszysta i transwestyta. Pewnie prawda, skoro w bredzenia Politkowskiej i Litwinienki o Putinie "pedale" wierzysz niczym w objawienie. Bechta jest naiwny, że cię wpuszcza do "Templum". Pisz w "Judełe" albo "Nie", będziesz mógł sobie bluzgać do woli na antysemitów-"agentów"KGB. "

"Hubert Koziel to parch ,szkoda czasu na rozmowy ."

Mam nadzieję, że powyższe komentarze przekonały Was do przeczytania mojego artykułu:)

Polecam również płytę "Twardzi jak stal". Jest ona muzyczny hołdem dla NSZ. Łączy różne gatunki - od industrialu po poezję śpiewaną. Najbardziej spodobały mi się na niej kawałki: Schmaletza, Nawii, Irydiona i utwór Dawida Hallmana "Skazani na śmierc". 14:06, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (5) »
czwartek, 26 marca 2009
Koniec wojny w Czeczenii?

chechen war

"Prezydent" Czeczenii Ramzan Kadyrow stwierdził, że "operacja antyterrorystyczna" w Czeczenii zostanie zakończona do końca miesiąca. Rosyjscy wojskowi twierdzą, że kryzys tak się dał im we znaki, że nie opłaca im się utrzymywać dużego zgrupowania w tej zbuntownej republice. Kadyrow co prawda zdołał przeciągnąć na swoją stronę dużą część wahhabitów a nawet "włączyć w proces pojednania narodowego" ludzi takich jak Zakajew, ale z jego deklaracji o tym, że "liczba bojowników w górach jest mniejsza niż 70"
śmieją się nawet rosyjscy propagandyści. Poza tym Kreml od 10 lat powtarza, że "wkrótce" sytuacja w Czeczenii zostanie opanowana.

Atak Izraela/USA na Sudan?

AC-130

CBS: Izraelskie lotnictwo dwa miesiące temu zaatakowało i zniszczyło w Sudanie konwój 17 ciężarówek z bronią przeznaczoną dla Hamasu.

Debka: Ataku w Sudanie nie dokonało IAF, tylko amerykańskie samoloty startujące z bazy w Erytrei.

środa, 25 marca 2009
Kościół osaczony

popiełuszko

IPN ujawnił agentów donoszących na sł.b. ks. Popiełuszkę. "Tarczą"/"Mieczem", czyli najgroźniejszym agentem z otoczenia Księdza Jerzego okazał się działacz mazowieckiej "Solidarności" Tadeusz Stachnik - nazwany "drugim Maleszką". Poza tym, ze znanych nazwisk znalazł się na tej niechlubnej liście ks. Michał Czajkowski TW "Jankowski" i bp. Jerzy Dąbrowski TW "Ignacy". Sporym zaskoczeniem był figurowanie bpa Romaniuka jako KO. (Byłem przez niego bierzmowany). Na razie nie mamy dowodu, by jego współpraca była czymś więcej niż rutynowymi kontaktami jakie jako szef seminarium musiał utrzymywać z SB. Dmuchajmy jednak na zimne. W sprawie przewinął się też KO "Libella"/"Delegat", choć ks. Isakowicz-Zaleskian twierdzi, że jego współpraca nie musiała być świadoma, wcześniej wykazane dokumenty wskazują na coś innego. "Delegat" został już kilka lat temu ujawniony przez "Fakty i Mity", pismo szmatławe acz mające doskonałych informatorów z IV Departamentu. Polecam ostatni numer tego tygodnika. Znalazła się tam lista biskupów TW. Obok już ujawnionych (Paetz, Michalik, Życiński, Wielgus, Muszyński, Stefanek, Skworc, Górny, Mehring, Kowalczyk) pojawia się tam bp. Alojzy Orszulik KO "Pireus", bp Tadeusz Pieronek oraz... abp Stanisław Dziwisz. "FiM" podały imię i pierwszą literę nazwiska oficera Departamentu IV, z którym "kapciowy" konferował zawsze po przylocie do kraju. Tygodnik ten rozszyfrował też jako TW "Proroka" bpa Bolonka, obecnego nuncjusza w Montevideo.

Wieczorkiewicz redux

wieczorkiewicz

Polecam znakomity wywiad ze ś.p. profesorem Wieczorkiewiczem - o partii rosyjskiej w Polsce, Józefie Becku, możliwości sojuszu z Hitlerem i "późnym uczniu szarlatana Fukuyamy" Tusku :)

10:47, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 24 marca 2009
Bibi -Barak

bibi barak

We wrześniu Netanjahu i Barak zawarli pakt o współpracy politycznej. Dzięki niemu Partia Pracy wejdzie do rządu tworzonego przez Likud a Ehud Barak najprawdopodobniej zostanie ministrem obrony. Bibiego i Baraka łączy wiele - obaj byli żołnierzami Sayaret Maktal, obaj kończyli amerykańskie uczelnie, obaj też blisko są związani z Waszyngtonem. Koalicja Likudu i Partii Pracy jest klęską strategii Tzipi Livni i Kadimy. Wściekły Olmert nazwał już Barak "szarlatanem", który nie wierzy w budowę dwóch państw.

poniedziałek, 23 marca 2009
Obama reversal
a

Wszyscy słyszeliście pewnie te historie, o tym że jak się puści piosenkę Ozzy Osbourne'a od tyłu to słychac coś o szatanie. A zastanawialiście się, co się stanie jeśli odtworzycie od tyłu nagranie Baracka Obamy? :)
19:24, foxmulder2 , Millenium
Link Dodaj komentarz »
Paweł Wieczorkiewicz (1948-2009). RIP

wieczorkiewicz

Z żalem żegnam wybitnego historyka, śmiącego formułować odważne opinie.

17:27, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (3) »
niedziela, 22 marca 2009
Scenariusz działań po upadku Rosji


Powyżej: demonstracja Partii Narodowo-Bolszewickiej. Napis na transparencie : "Rewolucja w Rosji a nie wojna w Czeczenii". W pełni popieram. 

Dzisiaj trochę futurologii. Naszła mi ochota na nią po przeczytaniu wywiadu z Fareedem Zakarią w "Rzepie" i z Wiktorem Suworowem we "Wproście". Obaj wskazują, że wbrew pozorom czas rosyjskiego imperium się kończy. I jak zauwazył Suworow skończy się wielką anarchią. Inną sprawą jest to, kiedy do upadku "Trzeciego Rzymu" dojdzie, ani to, że nasz rządy, UE i USA niewiele robią by ten upadek przyspieszyc (Jak powiedział prof. Besancon - ratują po raz kolejny Sowietów przed katastrofą. Najpierw robili to w czasie głodu lat '20-tych, później inwestując w sowiecką gospodarkę w latach '30-tych, następnie w czasie drugiej wojny światowej, później w latach 1953-56, potem za Gorbaczowa i Jelcyna). Jak by wyglądał świato po załamaniu Rosji? Syberię i Azję Środkową wzięłyby pod "opiekę" Czerwone Chiny. Miałyby w ten sposób pośredni dostęp do Oceanu Arktycznego, Morza Kaspijskiego i (przez Pakistan i Birmę) do Oceanu Indyjskiego. Na północnym Kaukazie rozgościłaby się Turcja i Iran. Tereny na Zachód od Uralu starałaby się zagospodarowac UE i USA. Zaczęła by się walka o pozostawione przez Kreml wpływy w naszym regionie. I ta właśnie rozgrywka byłaby najciekawsza - Niemcy, Amerykanie i byc może Francuzi ostro by się tu zwalczali. Możliwe, że wyemancypowałaby się również unijna biurokracja i z pomocą małych państw, Polski i Amerykanów zwalczałyby wpływy Niemiec i Francji. Dlatego też korwiniści, endectwo i gabisiowcy ustalili złą hierarchię przeciwników: najpierw trzeba usunąc rosyjskie wpływy z naszego regionu. Dopiero później może się zacząc europejska rozgrywka. Nie wcześniej. I unijna biurokracja może byc w tej walce naszym sojusznikiem. 
sobota, 21 marca 2009
Baader-Mainhof - terroryzm jest sexy


"Pieprzenie się to to samo, co strzelanie" - słowa wypowiedziane przez jedną z terrorystek RAF oddają zarówno klimat filmu "Baader-Meinhof Komplex" jak i filozofię tej grupy terrorystycznej. Film, który wszedł na ekrany polskich kin (trailer dałem tutaj). ukazuje dzieje młodych ludzi zwanych w KGB "g...wnojadami" - panienek i gostków z dobrych domów, żyjących w dobrobycie, którzy jednak z jakiegoś powodu wzdychają do Mao, Fidela i Ho Chi Minha (pomimo tego, że połowę ich kraju okupują komuniści). Poznajemy więc losy grupki kawiarnych lewaków, którzy postanowli urozmaicic sobie egzystencję strzelaniem i podkładaniem bomb (i oczywiście "pieprzeniem się"). Porażające wrażenie wywarła na mnie na tym filmie Gudrun Ensslin - wściekła fanatyczka, która pójdzie z tobą do łóżka, by po wszystkim poderżnąc ci gardło. Ulrike Meinhof wyglądała przy niej jak gospodyni domowa z problemami a Andreas Baader sprawiał wrażenie dupka (Polecam scenę, w której najpierw namawia do kradzieży a później się wścieka, że mu ukradli skradziony samochód). Słowem banda niebezpiecznych szaleńców traktujących terroryzm jako zabawę (Sceny w obozie LFWP w Jordanii. Zderzenie niemieckiej "Frei Korps Kultur" z bliskowschodnimi realiami:). Film w wielu miejscach zapiera dech w piersiach i trzyma w napięciu. W dużej części odpowiada prawdzie, choc pominięto w nim arcyważną kwestię - nie pojawiają się w nim panowie ze Stasi. Po jego obejrzeniu nachodzi mnie konkluzja: policja i koncern Axel Springer były w tym okresie dziejów RFN jedynymi normalnymi siłami. I chociaż panowie z Polizei nieźle tłukli komuchów (fajnie pokazano rozpędzenie wspólnie z irańskim Savakiem demonstracji przeciwko szachowi Iranu:), to jednak tłukli zbyt słabo. W efekcie, Niemcami rządzą teraz sympatycy Panny Ensslin. 

Ps. Sportretowany w filmie Horst Mahler, stylizujący się na Fidela Castro adwokat i wspólnik terrorystów z RAF, został później wielką szychą w neonazistowskiej NPD. Oficer prowadzący ze Stasi (Federalnego Urządu Ochrony Konstytucji?) przeszedł do innego departamentu?

18:51, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (9) »
środa, 18 marca 2009
Lepsi od Hamasu

hamas

Saudowie tworzą w Strefie Gazy własną milicję, która ma walczyć o władzę z Hamasem. Tworzą ją jednak z gostków radykalniejszych od Hamasu i bardziej zdeterminowanych walczyć z Izraelem.

Putin i Reagan

putin reagan

Ten blondyn z aparatem fotograficznym to Władimir Putin. Był wtedy na Placu Czerwonym służbowo. Złośliwi mówią, że był wtedy bardziej zainteresowany chłopcem :) Zdjęcie z blogu Roberta Amsterdama.

10:46, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y