środa, 30 kwietnia 2008
Druga książka Golicyna

golicyn

Jeśli podobała Wam się książka Anatolija Golicyna ,,Nowe kłamstwa w miejsce starych", to spodoba Wam się również jego drugie dzieło : ,,The Perestroika Deception". Jest ona dostępna tutaj. Opisuje ona m.in. pucz moskiewski z 1991 r., rządy Gorbaczowa i Jelcyna, masakrę na placu Tienanmen i wojnę w Czeczenii.

11:03, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
Dmowski dał się zrobić Ochranie ?

zubatow

Powyżej : płk Zubatow, jeden z najlepszych oficerów Ochrany

Tezy książki Romana Dmowskiego "Niemcy, Rosja i sprawa polska" oparte są na TYCH SAMYCH schematach jakie stosowała później komunistyczna propaganda:

1. Zagrożenie niemieckie. Dmowski uznał je za główne. Tymczasem dzięki głupiej polityce Bismarcka polskość odżywała nie tylko w Wielkopolsce ale również na Kaszubach, Śląsku i Mazurach. Niemcy uświadomili chłopom czującym się bardziej katolikami niż Polakami, że przynależą do naszego narodu. Poza tym na przekór Hakacie, Polacy bogacili się w zaborze pruskim. Dmowski nie widział tego, że rosyjska polityka powodowała, że znikały całe wyspy polskości na Kresach. Nie zauważał również tego jak skutecznie Rosjanie szczuli Ukraińców, Białorusinów i Litwinów na Polaków. Po tę kliszę zagrożenia niemieckiego sięgnięto w PRL. Pamiętającej horrory wojny ludności wmawiano, że rewizjoniści z RFN chcą im zabrać Ziemie Zachodnie. G... prawda! RFN w NATO nie miało wpływu nawet na obronę Berlina Zachodniego. A co tu dopiero mówić o zabieraniu czyjiś ziem... Gomułka doskonale zdawał sobie z tego sprawę ale jeszcze w 1990 r. Maciej Giertych pisał, że Układ Warszawski broni nas przed Niemcami.

2. Dmowski pisał tam, że Rosja się liberalizuje i nie należy jej w tym przeszkadzać a Polacy w tej liberalizacji odegrają dużą rolę. Widać było szczególnie tą liberalizację za Stołypina :) Później wielkokrotnie ten sam patent stosowali Sowieci (NEP, II w.ś., Odwilż, pierestrojka, "liberał" Putin, "liberał" Miedwiediew).

Tezy te wydają się być wymyślone przez Ochranę, której wielu oficerów przeszło później do sowieckich służb (dla kogo pracował Stalin ? :) Endecy dali się podejść Moskalom jak dzieci i włączyli się również w wielką akcję szczucia na Żydów. W ich prasie przed pierwszą wojną światową można było przeczytać takie kurioza jak np. : ,,Uczcijmy rocznicę powstania styczniowego pogromami". Obok można było znaleźć teksty w stylu : ,,Tylko idioci myślą o całkowitej niepodległości Polski". To wtedy endecy zaczęli głosić tezy o żydowskiej inspiracji polskich powstań narodowych. A pomyśleć, że założyciel endecji Jan Ludwik Popławski pisał 20 lat wcześniej, o tym że "carowie po raz kolejny zostaną zaprowadzeni w kajdanach na warszawski zamek" ...

10:57, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (7) »
Niech trwa Zimna Wojna!

cold war

McCain proponuje rozwalenie ONZ poprzez stworzenie konkurencyjnej organizacji - Ligii Światowych Demokracji. Zimnowojenna retoryka wraca. I bardzo dobrze! Zwróćcie uwagę na to co mówią rosyjscy i chińscy oficjele  : wszyscy wyraźnie się boją "powrotu Zimnej Wojny". Dlaczego ? Bo Zachód zablokuje wówczas dużą część ich tajnych działań na świecie. CIA, MI6, DGSE, BND, Mosad, SISMI i tuziny innych agencji będą patrzeć uważnie na przepływy finansowe oraz przyglądać się lobbystom i sprzedajnym politykom. Pozycja Rosji i ChRL na światowych rynkach spadnie a kraje te będą musiały wydawać coraz większe sumy na zbrojenia. Niemcy poczują na swych plecach zimny oddech Amerykanów - a my będziemy pełnić w tym równaniu funkcję podobną jaką miała NRD wobec PRL. Siatka Gladio zostanie reaktywowana. Pokolenie '68 będzie poważnie zagrożone. Gladio przypomni sprzedajnym politykom, że mogą tak jak Aldo Moro zostać znalezieni w bagażniku Fiata... Pozycja Polski jako państwa frontowego będzie rzecz jasna tak duża jak w czasie Zimnej Wojny Korei Południowej, RFN, Japonii czy Turcji. Niech więc Amerykanie reaktywują Zimną Wojnę! I niech nie budują u nas 1 tarczy antyrakietowej. Niech zbudują ich 50 !

wtorek, 29 kwietnia 2008
Podobieństwa : Saddat i Karzai

karzai

Ostatni zamach na Karzaia ujawnił brak profesjonalizmu afgańskiej armii i sił bezpieczeństwa. W kluczowej chwili zabrakło oficerów, którzy mogliby dowodzić kontrnatarciem a "elitarne" oddziały ... rozbiegły się. Przy okazji wyszło na jaw, że zamachowcy znali dokładny rozkład parady - swoje strzały skoordynowali z salwą honorową. Niepokojąco to przypomina zabójstwo Saddata...

poniedziałek, 28 kwietnia 2008
Fiasko "dialogu" z Koreą Północną

kim jong ill

Korea Północna wyraźnie się zbroi. Przyłapano ostatnio reżim Kima na budowie dużego podziemnego lotniska dla bombowców. Dyplomacja a dyplomacją a oni nadal chcą podbijać świat. Ostatnio dyplomatyczną grę pozorów przerwała im ta cała afera z syryjskim reaktorem, więc możemy już niedługo skończyć z detente i przejść do starej, dobrej Zimnej Wojny.

sobota, 26 kwietnia 2008
Popieram McCaina

mccain

McCain stwierdził, że jak zostanie prezydentem, będzie "najgorszym koszmarem Hamasu". Poza tym zapowiada twarde stanowisko wobec Rosji i ChRL. Tak trzymac! Jak Pan zostanie prezydentem, proszę się nie patyczkowac z tymi komuchami i bandytami! Twarde stanowisko USA wobec Rosji jest zawsze zgodne z polską racją stanu, tak więc McCain jest z polskiego punktu widzenia najlepszym kandydatem na prezydenta Wielkiej Republiki.

Nuclear Fallout

korea

Ale się porobiło! Szef Joint Chiefs of Staff adm. Mullen podczas przesłuchania w Kongresie przyznaje, że USA przygotowują się na wojnę z Iranem. Radziłbym zacząc od Syrii - słabszego celu. Zresztą Assad może się podłożyc, jest wkurzony, że Izrael rozwalił mu reaktor, wkurzony, że Mosad zdołał umieścic swojego agenta (Wanunu?) w tej supertajnej instalacji, który wszystko sfotografował, wkurzony, że CIA ujawniła te zdjęcia. Do tego ktoś w Damaszku zastrzelił doradcę Khaleda Meshaala.

czwartek, 24 kwietnia 2008
Słu-cham!

kim

Media się ekscytują propozycją zwrotu Golanu jaką Olmert złożył Assadowi przez prezydenta Turcji, a tymczasem CIA szykuje się do ujawnienia danych dotyczących izraelskiego rajdu na tajemniczy obiekt w Syrii. Straszy juz Damaszek, że to film, na którym widać wnętrze reaktora (obiekt ten został później zbombardowany) a tam wśród personelu technicznego inżynierów z Korei Północnej

Bad manners

peres

Publicysta izraelskiego dziennika "Yediot Ahronot" wstydzi się za zachowanie młodzieży ze swojego kraju podczas rocznicowych uroczystości poświęconych gettu warszawskiemu. Licealistów widocznie historia nie obchodziła, bo słuchali iPodów i zajadali się chipsami w trakcie obchodów pod pomnikiem bohaterów getta, do tego wpadli w panikę po salwie honorowej (!). Nauczycieli to nie obchodziło, podobnie jak obecnych na miejscu przedstawicieli Ministerstwa Edukacji. Widać w Izraelu też mają swoją Katarzynę Hall...

środa, 23 kwietnia 2008
Al-Qaeda : terorie spiskowe o 911 to bzdura


9/11 Conspiracy Theories 'Ridiculous,' Al Qaeda Says

Powyżej : satyryczny klip z Onion News Network :)

Tak to oficjalne, Ayman al-Zawahiri zastępca Osamy bin Ladena stwierdził, że Iran rozsiewa teorie spiskowe o zamachach z 11 IX, by odebrac dokonania sunnitom. Słusznie wskazał przy tym, że fałszywy news o 3000 Żydach co nie przyszli wtedy do pracy w WTC został po raz pierwszy podany przez należącą do Hezbollahu gazetę ,,Al-Manar". Człowiek tyle się namęczy, a i tak zawsze jakiś Żyd odbierze mu chwałę :)

Pollard redux?

kadish

,,Jeżeli naszego szpiega złapią Arabowie, rozstrzelają go. Jeżeli złapią go Amerykanie, rozstrzelają nasz cały kraj" - przysłowie krążace w Mossadzie.

FBI zatrzymało 85-letniego emeryta Ben-Ami Kadisha. 20 lat temu był inżynierem pracującym dla armii USA i przekazywał Izraelowi tajemnice technologiczne. Namierzyli go przy okazji śledztwa w sprawie Johnatana Pollarda, którego zamknęli za szpiegostwo na rzecz Tel Awiwu też 20 lat temu. Czemu odgrzewają tą sprawę? Przypominam, że Pollard siedzi bo przekazał Izraelowi zdjęcia irackich fabryk broni chemicznych budowanych przez amerykańskie koncerny.

wtorek, 22 kwietnia 2008
Get Carter 2

carter

Najgorszy prezydent w historii USA Jimmy Carter stwierdził, że Hamas chce zaakceptować umowę przewidującą powrót do granic z 1967 r. Zapomniał, że w 1967 r. nie istniało państwo palestyńskie a tereny dawnego mandatu brytyjskiego były podzielone między Izrael, Syrię, Jordanię i Egipt :) Pomijając tą drobną gafę : izraelski rząd uważa, że w tym planie pokojowym nie ma niczeg, czego by wcześniej nie zaproponowano. Wyobraźmy sobie jednak, że państwo palestyńskie powstaje w miejsce Autonomii. Kto nim rządzi? Hamas? Fatah? A może istnieją dwa państwa? Czy po okresie rozejmu Qassamy znowu nie spadną na Izrael a zamachowcy-samobójcy nie zaczną się wysadzać? Jakie ekonomiczne perspektywy ma to państwo? Z kim jest w sojuszu? Wyznaczenie granicy nie zagwarantuje pokoju. Trzeba zacząć od spraw bardziej fundamentalnych.

niedziela, 20 kwietnia 2008
Red Moon Rising

moon

"Cały świat jest w moich rękach. Podbiję go i zmuszę do uległości. (...) Wielu ludzi, którzy są przeciwko naszemu kościołowi zginie" - Sun Myung Moon

Wielebny Moon to ciekawy człowiek. Utrzymuje znajomośc zarówno z Bushami jak i z Kim Jong Illem i Czerwonymi Chińczykami. W jego sekcie są amerykańscy kongresmeni, byli brytyjscy premierzy i byc może nawet sekretarz generalny ONZ Ban Ki Moon. Na imprezach organizowanych przez Kościół Zjednoczeniowy pojawiają się irańscy imamowie i główny mufti Syrii. Muamar Kaddafi jest "ambasadorem pokoju" tej sekty. Stolica Urugwaju Montevideo jest zwana Moontevideo z racji ilości nieruchomości należących tam do samozwańczego mesjasza. Czy wielebny Moon może byc Bestią z Apokalipsy jak sugeruje chociażby ta strona (całkiem fajna - autor przytacza dużo ciekawych szczegółów i chyba bardzo nie lubi Madonny:) Czy też może wewnątrz globalnego establiszmentu pełni taką funkcję pośrednika jak w Polsce np. Lew Rywin ?

sobota, 19 kwietnia 2008
19 IV 1943 r.
ap />

Pisałem na blogu już wcześniej o prawdziwych bohaterach powstania w getcie warszawskim - syjonistach-rewizjonistach z Żydowskiego Związku Wojskowego (poprzedni wpis tutaj). Organizacja ta była liczniejsza i lepiej uzbrojona od ŻOB - ona też odpowiada za znaczną większośc niemieckich strat w powstaniu. Była jednak antykomunistyczna i z tego powodu skutecznie wymazywano ją z historii. Naszła mnie ostatnio taka refleksja : kadra organizacji to żydowscy oficerowie i żołnierze WP. Byli oni prawicowymi syjonistami z pod znaku Żabotyńskiego i Begina. Przed wojną syjonistów-rewizjonistów do walki z Arabami i Brytyjczykami szkolił Oddział II - czyli polski wywiad wojskowy. ŻZW utrzymywał doskonałe kontakty z narodowo-radykalną Konfderacją Narodu kierowaną przez Bolesława Piaseckiego, który współpracował z Oddziałem II. W getcie, na placu Muranowskim pod biało-czerwonym i biało-niebieskim sztandarem walczyli wspólnie żołnierze ŻZW i socjalistycznej organizacji Korpus Bezpieczeństwa, która składała się w dużej mierze z przedwojennych policjantów. Czyżby więc Oddział II zorganizował powstanie?

16:21, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (1) »
piątek, 18 kwietnia 2008
Chińczycy w Zimbabwe

mugabe

Co powiedział Mugabe, po przegranej pierwszej turze wyborów : Jestem już na to za stary. :)

Tybet, Darfur i Nepal to dla chińskich komunistów za mało. Uzbrojeni żołnierze chińskiej armii pojawili się w... Zimbabwe. Pomagają tam komunistycznemu dyktatorowi Robertowi Mugabe przygotować się do drugiej tury wyborów. Źli ludzie ciągną do siebie...

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y