sobota, 30 kwietnia 2011
Jan Paweł II bohater Chorwatów

Narodem, który kocha Jana Pawła II tak jak Polacy są Chorwaci. Nasi bracia z byłej Jugosławii są mu wdzięczni za to, że w 1991 r. Stolica Apostolska bardzo się zaangażowała w dyplomatyczną obronę niepodległości Chorwacji (uznała władze w Zagrzebiu jako drugi kraj po Niemczech - co ruso- i serbofilscy endecy jakoś zwykle przemilczają:). Są również wdzięczni naszemu papieżowi za beatyfikację ich bohatera narodowego, męczennika czasów komunistycznego totalitaryzmu bpa Alojza Stepinaca. Rozmawiając z chorwackimi nacjonalistami "prawaszami" byłem zaskoczony jak wielką estymą darzą oni Jana Pawła II oraz ich dużą sympatią do Polaków. Nic dziwnego więc, że ich pieśniarz Thompson, obok wpadających w ucho piosenek o Jasenovaczu i zdobyciu Knina, zrobił kawałek o naszym papieżu (powyżej). Nic dziwnego też, że gen. Ante Gotovina wszędzie obnosił się z fotką, na której całuje pierścień nowego błogosławionego.

gotovina

Inna sprawa, że katolicyzm był zawsze silnym elementem tożsamości narodowej Chorwatów. Poniżej inny nastrojowy kawałek Thompsona poświęcony Dive Graboszczewej, Chorwatce zabitej w XVII w. przez Turków za to, że nie chciała wyjść za tureckiego oficera.

Za Poglavnika i Krista ubij komunista!

Syryjsko-irański spisek przeciw Assadowi
assad

Assad jest zagrożony zamachem stanu, którego mogą dokonać oficerowie uważający, że jego podejście do protestów społecznych w kraju jest zbyt... łagodne. Na czele przewrotu stanąć może jego brat Maher, bezpośrednio dowodzący wojskowymi akcjami przeciwko opozycji. Baszar Assad jak na razie odrzucił ofertę Iranu dotyczącą przesłania "bratniej pomocy". Dlatego też w spisek angażują się irańskie służby. Pomocną dłoń dla Assada wyciągnęli jednak Amerykanie ostrzegając go przed spiskiem za pomocą sankcji nałożonych na spiskowców. 

BONUS: Fala rewolucji przeniosła się do Afryki subsaharyjskiej. W Ugandzie poważne zamieszki. Kto następny? Tutaj macie pomocną mapkę.
piątek, 29 kwietnia 2011
Muzułmańska anty-viagra

jihad


Drobna rzecz z akt WikiLeaks o Gitmo, która umknęła polskim mediom: Abd al-Rahim Hussein Muhammad Abdah al-Nashiri, wysokiej rangi (i o przydługim nazwisku) funkcjonariusz Al-Kaidy przetrzymywany w Gitmo opowiedział tam, że promował wśród swoich ludzi branie zastrzyków OBNIŻAJĄCYCH potencję, po to by kobiety nie odciągały ich od jihadu.

Mamy wreszcie pokojowe rozwiązanie problemu "islamskiej bomby demograficznej" w Europie!!! :)

czwartek, 28 kwietnia 2011
Zaskoczenia: Petraeus, Fatah, Obama, Turcja

petraeus

Nominacja gen. Petraeusa na szefa CIA nie była dla mnie dużym zaskoczeniem - od wielu tygodni chodziły już plotki, że Obama zaoferuje mu to stanowisko, by generał o rzymskim nazwisku nie był republikańskim kandydatem na prezydenta w 2012 r. Ciut bardziej zaskakujące jest przesunięcie Panetty do Pentagonu. Gates był już od pewnego czasu na oucie, gdyż był zbyt niezależny. O Panecie mówiło się jednak, że też był w niełasce, m.in. za swoje działania na Bliskim Wschodzie. Nominacja tym dziwniejsza, że to przecież człowiek Clintonów.

Kolejny wielkie news - wejście Hamasu w koalicję z Fatahem. Netanjahu i Obama obudzili się z rękami w nocniku. Nie ma już bajeczki o "dobrym Abu Mazenie", który "zwalcza islamski fundamentalizm". Fatah z dwojga złego wybrał pokój z Hamasem, zamiast pokoju z Izraelem. Umożliwiła mu to egipska mediacja (kolejny skutek obalenia Mubbaraka) oraz deklaracje europejskich polityków, że uznają "państwo palestyńskie w granicach z 1967 r." (ta deklaracja jest akurat kretyńska, bo w 1967 r. państwo palestyńskie nie istniało...). Hamas wejdzie w skład OWP, powstanie technokratyczny "rząd fachowców" a z więzień wyjdą setki "fachowców" z Hamasu.

Certyfikat Obamy - dziwna sprawa, bo jeszcze kilka miesięcy temu gubernator Hawajów mówił, że dłuższa forma aktu urodzenia prezydenta (zaprezentowana wczoraj)... może nie istnieć. Poza tym "birthersi" już wynajdą w tym dokumencie różne anomalie typu błędna nazwa szpitala czy określenie rasy "african" zamiast "negro" stosowanego w latach '60-tych. Moim zdaniem sprawa aktu urodzenia to "red herring" mające odciągnąć uwagę konspirologów od anomalii związanych z działalnością Obamy w latach '80-tych. Wyjazdy na pogranicze afgańsko-pakistańskie itp...

Kolejne zaskoczenie dotyczy Turcji - okazuje się bowiem, że w tym kraju siedzi w więzieniach najwięcej dziennikarzy na świecie, aż 57. Niemal wszystkich rząd Erdogana oskarżył oczywiście o spiskowanie w ramach Ergenekonu. Ale w aresztach siedzą też dziennikarzy śledczy, którzy wcześniej odkrywali szwindle tureckiego Głębokiego Państwa, a później badali sprawę Ergenekonu znajdując poszlaki na to, że była ona totalnym montażem stworzonym przez rząd.

wtorek, 26 kwietnia 2011
WikiLeaks o Gitmo

gitmo

W świeżo ujawnionych depeszach WikiLeaks o Gitmo niewiele mnie zdziwiło. Wiadomo przecież było, że na Kubie osadzono grupę przypadkowych gostków, czasem niewinnych - i zrobiono to dla picu, by odciągnąć uwagę opinii publicznych od tajnych więzień, w których trzymano najniebezpieczniejszych terrorystów. Wbrew ujadaniom lewicy Gitmo nie było też żadnym łagrem - niektórzy terroryści, uważają, że jest tam lepiej niż w Afganistanie. Inni, jak np. jeden z przywódców libijskiej rebelii krótko tam posiedzieli, wyszli i walczą znowu. Niemniej historia o rozpoznawaniu terrorystów po zegarkach Casio wydała mi się szokująca...

Polecam zwrócić jednak uwagę na depesze dotyczące islamizacji Wielkiej Brytanii. To ważniejsze od tego całego Gitmo. Muzułmanie, którzy trafiali później do Guantanamo często radykalizowali się właśnie w Londynie.

Inny przemilczany news z WikiLeaks: amerykańskie służby oficjalnie uznawały pakistańskie ISI za organizację terrorystyczną. Okazało się m.in., że ISI wysłały Amerykanom do Guantanamo działacza walczącego z islamskim ekstremizmem i opisały go jako terrorystę.

Tutaj macie ciekawe statystyki dotyczące "pensjonariuszy" Gitmo.

Syria: masakra, masakra, masakra...

syria

W Syrii Assad dokręca śrubę - pacyfikacja staje się coraz brutalniejsza. O tym co się dzieje, chyba największe pojęcie daje wezwanie jednego z mieszkańców Daary: "Niech przyjdą Żydzi i zajmą Syrię. Uwolnią nas przynajmniej od Assada". Kolejny dowód na to, że największe świństwa Arabom robią sami Arabowie a Żydom inni Żydzi.

A co robi Obama? Wspólnie z Erdoganem daje Assadowi praktycznie zielone światło na stłumienie zamieszek.

poniedziałek, 25 kwietnia 2011
Zamach na Kaddafiego, masakry w Syrii, lipa tunezyjskiej rewolucji...

kaddafi

Garść świątecznych wiadomości:


NATO zbombardowało kompleks rządowy w Trypolisie. Była to niestety nieudana próba zabójstwa Kaddafiego. Gostek ma jak dotąd dużego farta jeśli chodzi o zamachy.

W Syrii eskalacja masakr - co najmniej 350 zabitych od początku protestu, masowe aresztowania, czołgi na ulicach, snajperzy strzelający do żałobników, a mimo to rewolucja się rozszerza.

Pamiętacie Mohammeda Bouziziego, drobnego handlarza, który rozpoczął rewolucję w Tunezji? Oficjalna historia wygląda następująco: nie dał łapówki policjantom, więc policja skonfiskowała mu wózek a policjantka go na dodatek spoliczkowała. Zdesperowany człowiek się podpalił. 

Teraz mamy możliwość poznać wersję tej policjantki - Fedii Hamdi. Zarzeka się ona, że nie spoliczkowała Bouziziego - i nie ma na to świadków. Chciała wystawić mu mandat za handlowanie w miejscu niedozwolonym, a on wówczas zaczął się wykłócać i ją zaatakował. Skonfiskowano mu więc część towarów. Bouzizi zaprotestował przeciwko temu oblewając się benzyną, ale jak utrzymują jego koledzy zapalił się w wyniku... wypadku. 
sobota, 23 kwietnia 2011
Wielkanoc 2011

resurection

Czytelnikom bloga (wszystkim nawet najbardziej zgryźliwym) życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych!

13:57, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (6) »
Fatah wspiera al-Kaidę w Strefie Gazy
hamas
Wspierany przez Zachód prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas za pieniądze tegoż Zachodu wspiera al-Kaidę. Ale wszyscy przymykają na to oczy, bo wspiera ją w Strefie Gazy, po to by zdestabilizować tam rządy Hamasu (i stąd się wzięła sprawa z zabójstwem tego włoskiego lewackiego "aktywisty"). Tutaj mnie naszła taka refleksja: może rzeczywiście pozwolić al-Kaidzie, Hamasowi, Kaddafiemu, Assadowi i Ruskim w Czeczenii by się powybijali nawzajem?

A tymczasem w Syrii masakra: Assadowi grunt się pali pod nogami coraz bardziej. Korzysta więc z wojskowej karty.
piątek, 22 kwietnia 2011
Libia: Kosowo redux
mccain

Senator John McCain przybył do Bengazi, by podtrzymać rebeliantów na duchu. Obama zezwala na użycie bezpilotowców przeciwko siłom Kaddafiego. Sytuacja zaczyna jeszcze bardziej przypominać operację w Kosowie. Rebelię wspierają te same siły, co wówczas UCK: czyli USA, Wielka Brytania, Francja, kilka krajów arabskich oraz... al-Kaida. Siły złego dyktatora mają natomiast wsparcie od Rosji, Chin, Białorusi, Ukrainy i... Serbii, które dostarczają Kaddafiemu broń i "ochotników-nacjonalistów". "Ochotnikom-nacjonalistom" życzę, by wracali w ocynkowanych trumnach do domu w jak najmniejszej liczbie kawałków.
Obama, Saudowie, al-Mansour - teorie spiskowe

Powyższe video opowiada o bliskich związkach Baracka Obamy z Donaldem Wardenem vel Khalidem al-Mansourem, czarnym radykałem i zarazem agentem saudyjskiego księcia Alwaleeda w USA. Al-Mansour zapewnił Obamie pieniądze na Harvard, w jakiś czas po tym jak Obama wrócił z pogranicza afgańsko-pakistańskiego. Książe Alwaleed to jeden z tych proamerykańskich Saudów, to zdarzenie może więc potwierdzać teorię o pracy Obamy dla CIA oraz wyjaśniać czemu amerykański prezydent kłaniał się w pas królowi Abdullahowi. To był po prostu wyraz wdzięczności.
środa, 20 kwietnia 2011
Dr Zahi Hawass w więzieniu

hawass

Mało znany skutek egipskiej rewolucji: dr Zahi Hawass, został pozbawiony posady ministra starożytności i kustosza Gizy. Skazano go na rok więzienia z jakiegoś dętego oskarżenia (nie wykonanie decyzji administracyjnej w sporze o własność ziemi pomiędzy ministerstwem a osobą fizyczną). To prawdziwy koniec epoki!

Dlaczego tak uważam? Hawass pełnił swoją funkcję niemal tak długo jak Mubarak. To on trzymał łapę na wszystkich egipskich zabytkach i decydował, co można pisać, mówić i badać o egipskiej starożytności. To on był panem wiedzy o tym ważnym okresie i jej głównym cenzorem. Dawniej brałem go za zwykłego mafiozę, który przywłaszcza sobie odkrycia innych i nagina historię dla celów egipskiego nacjonalizmu. Ś.p. Zecharia Sitchin, człowiek, który dotarł do prawdy o obcych początkach naszej cywilizacji opisuje go jednak w bardzo ciekawy sposób. Okazuje się, że Hawass w latach '80-tych bardzo dobrze znał prace Sitchina i miał o nich dobre zdanie. Co więcej ułatwiał Sitchinowi badania w Egipcie (jednak w trakcie jednego z takich "rekonesansów" w Wielkiej Piramidzie nieznani sprawcy zrzucili kamienną płytę na głowę Sitchina, na szczęście nie trafili). Dodam tylko, że Zahi Hawass był podejrzewany o pracę na rzecz CIA - a jego utajone paleoastronautyczne zainteresowania czynią całą historię jeszcze bardziej intrygującą.

19:01, foxmulder2 , Nephilim
Link Komentarze (1) »
Libia: zapis egzekucji + Syria: utajony stan wyjątkowy

Powyżej: obrazek z libijskiej rewolucji. Rebelianci linczują żołnierza z sił rządowych, który im się poddał. Makabryczne szczegóły widać od mniej więcej drugiej minuty. Takie jest zwykle oblicze Rewolucji - oprócz naszej Jesieni Ludów z 1989 r., która nie przyniosła ze sobą takich obrazków (w odróżnieniu np. od Węgierskiego Powstania z 1956 r. czy naszego Powstania Poznańskiego z 1956 r.), co oznacza, że była zwykłą ściemą.

Assadowie to mistrzowie ściemy. Baszar ogłosił, że znosi stan wyjątkowy. Jednocześnie wprowadził jeszcze bardziej drakońskie przepisy pozwalające mu tłumić bunt społeczny bez większych ceregieli. Assad wzywa też wszystkie sąsiednie państwa (oprócz Izraela), by uszczelniły swoje granice, tak by nie szmuglowano przez nie broni do Syrii. Syria podobnie jak Irak zaczyna trzeszczeć po liniach etnicznych i konfesyjnych. Kurdowie z Iraku i Turcji wspierają swoich braci z północy Syrii, Druzowie z Libanu Druzów z Syrii, Sunnici z Libanu i Arabii Saudyjskiej sunnitów z Syrii.

Damaszek zwala całą winę na Rijad. Tymczasem Saudowie konsolidują wokół siebie sąsiednie państwa arabskie (oprócz rzecz jasna opanowanego przez irańską agenturę Iraku) przeciwko Iranowi.
poniedziałek, 18 kwietnia 2011
Syria: rewolucja stworzona przez USA i Saudów?

syria


Rebelia w Syrii przeciwko Assadowi to wspólna robota USA i Arabii Saudyjskiej. Jak mówią depesze WikiLeaks Departament Stanu sekretnie wspierał syryjską opozycję. Do września 2010 r. przekazał jej 6 mln dolarów. A ile przekazała CIA?

Saudowie wykręcili natomiast Assadom niesamowity numer - użyli siatek szmuglerskich wspieranych przez syryjskie służby, do wysyłania broni opozycji.

Co się dzieje w samej Syrii? Paraliż gospodarki, tłumy siedzące na ulicach, oficerowie zabijani przez bezpiekę za niechęć do strzelania do ludu...

sobota, 16 kwietnia 2011
Ante Gotovina heroj ne zlocinac
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y