sobota, 31 maja 2008
Ziemkiewicz miał rację

russia

Powyżej: Ruscy sołdaci kojarzą mi się zwykle z niewolnikami Kserksesa z filmu 300, których pędzono na rzeź pod Termopilami. W Czeczenii jednak Rosjanie mieli większą przewagę liczebną i techniczną nad wrogiem niż Persowie na drodze do Aten.

Niektórzy uważają, że przebieg wojny w Iraku wskazuje, że USA tracą swoją imperialną pozycję. Jednocześnie ci sami ludzie twierdzą, że przebieg drugiej wojny w Czeczenii dowodzi tego, że Rosja znowu stanęła na nogi. Porównajmy obydwa konflikty.

Irak : Wielki, zróżnicowany etnicznie i religijnie kraj. Jego stolicą jest wielomilionowa metropolia-moloch, o tysiącach wąskich uliczek ciągnących się przez slumsy.

Czeczenia : Kraik wielkości małego polskiego województwa. Stolica to małe miasto, wyludnione po dwóch wojnach i leżące w gruzach. Poza tym jeszcze mniejsze mieściny, gdzie są ,,dwie ulice na krzyż", wioski i pustkowia.

Iraccy terroryści: Kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset tysięcy uzbrojonych po zęby bojowników z kilkudziesięciu grup. Dozbrajani przez Syrię, Iran i bogatych "sponsorów".

Czeczeńscy partyzanci: W 1999 r. parę tysięcy ludzi, w 2002 r. rosyjscy wojskowi oceniali ich liczbę na 200 (było ich wtedy jednak od 700 do 1000). Brak wsparcia ze strony państw. Niewielka liczba "ochotników". Siły czeczeńskie były świetnie dowodzone, lecz często zinfiltrowane przez FSB.

Siły amerykańskie : 100-150 tys. przez większą częśc operacji.

Siły rosyjskie : Ponad 100 tys. plus FSB, OMON i czeczeńscy kolaboranci.

Kampania iracka : trwa do dzisiaj. Sukcesy odnoszone dzięki przeciąganiu irackich plemion na stronę koalicji. Kilka tysięcy zabitych Amerykanów. Irakijczycy wyrzynający się nawzajem.

Kampania czeczeńska : dwa miesiące walki z 200-osobowym oddziałem Basajewa w Dagestanie (okolice 4 wsi!), szturm Groznego trwający całą jesień, wojna partyzancka trwająca do 2005 r., podczas której Czeczeńcy zdołali wysadzic w powietrze parę siedzib FSB, Kadyrowa i mnóstwo BTR-ów oraz zając Nalczik. Później walki tracą intensywnośc, bo Ruskim wreszcie udaje się zabic większośc Czeczeńców zdolnych do walki. Rosyjskie straty podczas samego szturmu Groznego większe niż Amerykańskie w Iraku.

Tak więc: jeśli Irak kompromituje USA, to wojna w Czeczenii pokazuje, że Rosja a przynajmniej jej armia nadal leży i kwiczy. Nic dziwnego. Drugą wojną w Czeczenii dowodzili w większości ci sami generałowie, co pierwszą. Ci ludzie awansowali m.in. za sylwestrowy szturm na Grozny, w którym stracili całą 131 brygadę pancerną. Nic się w Rosji nie zmienia.

Lepsi i lepsiejsi

tzipi

Tzipi Livni ma szansę zostac drugą w historii Izraela panią premier. Wystarczy by ktoś zadał Olmertowi coup de grace. Rządziłaby z pewnością lepiej od Olmerta, lecz nie byłaby druga Goldą Meir. Zasiadając w fotelu MSZ realizowała przecież bez szemrania politykę Olmerta. Lepszy od niej byłby Barak. Choc też się nie popisał w 2000 r. Lepszy z niego komandos niż polityk. Najlepszym rozwiązaniem byłyby jednak przyspieszone wybory, które w cuglach wygrałby Likud.

Tymczasem USA biorą na celownik Syrię : Waszyngton twierdzi, że ma dowody na obecnośc w tym kraju TRZECH instalacji nuklearnych, DWIE z nich zniszczył Izrael zeszłej jesieni. Asia Times podaje z kolei, że Bush chce zbombardowac Iran do sierpnia. Oj plotek takich było od ch... i ciut, ciut...

czwartek, 29 maja 2008
Sabaton o bitwie pod Wizną!

Szwedzki zespół metalowy Sabaton zrobił świetny utwór o bitwie pod Wizną w 1939r. W starciu tym 700 Polaków dowodzonych przez kpt. Władysława Raginisa przez trzy dni powstrzymywało atak 42 000 Niemców. Dodam, że Sabaton zrobił też fajny kawałek o Wojnie Sześciodniowej...

10:12, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (19) »
środa, 28 maja 2008
Moron Obama

a

Barak Obama: Odwiedziłem dotąd 57 stanów... Został mi chyba jeden... Nie pozwolono mi pojechac na Alaskę i Hawaje.

Demokratyczna wersja Busha?

Odejdź!

talansky

"Olmert nie może pozostać na stanowisku" - twierdzi minister obrony Ehud Barak. Efekt afery Talanskiego. Olmert przyjmował od tego amerykańskiego biznesmena "dotacje" dochodzące do 150 000 $ każdy. Zapewne nie od jego jednego... Widzę tu duże podobieństwa z Sharonem . Ci panowie biorący pieniądze od zagranicznych biznesmenów dziwnym trafem bardzo przyczynili się do znacznego pogorszenia pozycji strategicznej Izraela. Skoro biorą pieniądze za ustawienie ustawy, mogą wziąć za ustawienie wojny...

wtorek, 27 maja 2008
Obrażona MAEA

iran

MAEA obraziła się na Iran. Oskarżyła ten kraj o celowe utrudnianie współpracy. Twierdzi, że Teheran może ukrywać przed nią ważne dane. Raport agencji oparto na 18 dokumentach wywiadowczych przekazanych przez CIA. Rzekomo pochodzą one z laptopa skradzionego jednemu z szefów irańskiego programu nuklearnego. Irańczycy twierdzą, że są one sfałszowane. Jakie są na razie rezultaty programu nuklearnego Teheranu? Według MI6 13 krajów Bliskiego Wschodu i okolic rozpoczyna swoje badania na tym obszarze.

Rząd USA przeciw dolarowi?

greenback

Według raportu Merrill Lynch rząd USA dał państwom Zatoki Perskiej zielone światło na porzucenie powiązania tamtejszych walut z dolarem i przejście na koszyk walutowy. W lutym namawiał je do tego Alan Greenspan. Od objęcia rządów przez administrację Busha dolar stracił wobec euro jakieś 60 proc. Co się dzieje ?! Ekonomiści twierdzą, że dalsze osłabienie dolara zwiększy inflację w Stanach, co doprowadzić może do pogłębienia recesji, która uderzy również w Europę. Słaby dolar jest jednak korzystny dla amerykańskich korporacji, które przeniosły produkcję do krajów trzeciego świata i dla ... spekulantów, którzy inwestują w niektóre instrumenty pochodne.

poniedziałek, 26 maja 2008
Para bellum

jak 130

Rozmowy pokojowe rozmowami a Syria się zbroi. Zakupuje w Rosji multum nowoczesnego uzbrojenia : od Jaków-130 po okręty podwodne klasy Amur. Zbroi się również Hamas, on jednak nie odstawia przy tym szopki z pokojem i ma szansę głównie na mniej kosztowne uzbrojenie - improwizowane, irańskie ładunki wybuchowe. Pośrednio hamasowców wspiera Izrael, który przysłał Autonomii Palestyńskiej rok temu 1 mld $, który poszedł m.in. dla "urzędników" ze Strefy Gazy, którzy pracują dla Hamasu.

sobota, 24 maja 2008
Electrotsunami 2

quake

Okazuje się, że epicentrum syczuańskiego trzęsienia ziemi było w pobliżu zakładów produkcji broni jądrowej. Stąd rząd ChRL mówi o 35 źródłach promieniowania. Pamiętacie trzęsienie ziemi w Kobe w 1995 r. Shoko Asahar, lider sekty Aum Shinrikyu, jakiś czas przed nim ostrzegał, że obca potęga zamierza je wywołac. Epicentrum było pod laboratorium dra Hideo Murai, szefa działu naukowo-technicznego Aum, który zajmował się m.in. teslowską bronią elektromagnetyczną.

13:04, foxmulder2 , Millenium
Link Dodaj komentarz »
Superzaj*bista Stacja i Bolek

superstacja

Wczoraj oglądałem sobie Superstację - zauważyłem, że mają tam podobny program jak "Rozmowy niedokończone" w Radiu Maryja. Siedział sobie w studiu prezenter uśmiechnięty jak o. Andrukiewicz i wysłuchiwał telefonów zacietrzewionych babc. Emerytki (resortowe?) cały czas psioczyły na IPN i książkę o "Bolku". Padł tam nawet taki tekst: "Prezydenta Wałęsę atakują pisowscy dziennikarze z TVN24, którym się marzy powrót PiS do władzy, nie oglądam już tej żydowskiej stacji!". Ciekawostka: w 1995 r. te same emerytki zapewne gadały, że Wałęsa to Żyd, wściekły prawicowiec i agent Watykanu, który chce im odebrac resortowe emerytury :)

Baj de łej: Ambasador Rurarz, zbiegły na Zachód przedstawiciel PRL przy RWPG i Układzie Warszawskim i długoletni agent Zarządu II SG twierdził, że Bolek był Bolkiem na długo przed XII 1970r. Od czasu swojej służby wojskowej Wałęsa miał pracowac dla WSW.

środa, 21 maja 2008
Electrotsunami

Powyżej : zorza polarna (?) nad Chinami, na 10 min przed wielkim trzęsieniem ziemi, które zamieniło w gruzy 30 miast. Czy to zjawisko tzw. ziemnych świateł czy też efekt działania teslowskiej broni energetycznej, zdolnej rzekomo do wywoływania trzęsień ziemi (pamiętacie Liberatora 2 ?) ?

15:04, foxmulder2 , Millenium
Link Komentarze (3) »
Finis Germaniae

ksk

Wysłano do Afganistanu elitarną niemiecką jednostkę komandosów KSK. Mieli oni za zadanie pojmać ważnego dowódcę talibów. Byli bardzo blisko niego, ale pozwolili terroryście uciec. Dlaczego? Berlin im nie pozwolił na użycie siły. Skorzenny (notabene zgermanizowany Kaszub) w grobie się przewraca...

No to już wiemy

golan

No to już wiemy czemu Olmert zmarnował szansę rozgromienia Hezbollahu. Prowadzi z Syrią rozmowy pokojowe za pośrednictwem Turcji. To oficjalne. Co więcej to tylko wznowienie rozmów toczonych przez Sharona, Baraka i Rabina. Wszystkie one kończyły się krwawym fiaskiem. Dzięki obecnym negocjacjom "pokojowym" Hezbollah stał się ,w wyniku porozumienia z Dohy, legalną armią. Libańskim prezydentem zostanie gen. Suleiman, ten który w czasie puczu stał z boku. No to już wiemy, czemu Amerykanie wyciągnęli tą aferę z Talanskim...

poniedziałek, 19 maja 2008
Czemu się nie zamkniesz ?

chavez

Przypominam, że Chavez porównał Angelę Merkel do Hitlera. Gdyby wiedział, kim był dziadek TuSSka :)

niedziela, 18 maja 2008
Zdrajca!

olmert

W zeszłym tygodniu Amerykanie dali Izraelowi zielone światło do ataku na Hezbollah. Niestety Olmert, Barak i Livni nie skorzystali z tej szansy. Hezbollah wiedząc, że nie będzie niepokojony przerzucił siły z południa do Bejrutu i pokonał siły rządowe. Bush i jego doradcy po przylocie do Izraela byli naprawdę wściekli na Olmerta.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y