poniedziałek, 30 czerwca 2008
Przygotowanie bitwy

mullen

Powyżej: adm. Mullen

Symur Hersh znowu w formie. W swoim artykule z cyklu Annals of National Security pisze on o : jednym z dokumentów wydanych przez prezydenta Busha nakazującym intensyfikacją "dywersji" w Iranie, sunnickich fundamentalistycznych grupach z Baludżystanu, które wspierają USA w tym dziele, opozycji adm. adm. Fallona i Mullena w sprawie ataku na Iran (choć obydwaj uważają, że Teheran ponosi główną odpowiedzialność za terroryzm w Iraku) oraz o słowach sekretarza obrony Roberta Gatesa skierowanych do demokratów a ostrzegających przed atakiem na Iran.

sobota, 28 czerwca 2008
Traffic

a

Meksykańska armia w ostatnich latach setki razy przekraczała granicę z USA podczas zabezpieczania operacji narkotykowych karteli. Strzelali do amerykańskiej straży granicznej i angażowali się w krwawe porachunki gangów.

Poniżej coś w tym klimacie video Marijuana meksykańskiego zespołu Brujeria. A jeśli "biopaliwa" są dla was zbyt słabym narkotykiem, macie również kawałek El-Patron o Pablo Escobarze tegoż zespołu:)

a

a
piątek, 27 czerwca 2008
Baal kontra Baal Szem Tow

a

Powyżej : unikalny materiał izraelskiej telewizji pokazujący rzucenie klątwy rabinicznej Pulsa ha Nara na Ariela Szarona ( jakiś czas potem Arik zapadł w śpiączkę). Nie lubię Szarona ze względu na strategiczną katastrofę jaką zgotował Izraelowi przez odwrót z Gazy i samobójcze trzymanie się Mapy Drogowej. Uważam jednak, że religijne świry w rodzaju tych z video powyżej skutecznie kompromitują izraelską prawicę. Zresztą sami Izraelczycy ich zbytnio nie lubią - ortodoksi skarżą się, że w lokalnych mediach przedstawia się ich tak samo jak w nazistowskiej propagandzie - jako żerujących na państwie pasożytów. Podobne rozdarcie narodu przez religię jak u Arabów. Może rozwiązaniem konfliktu bliskowschodniego byłoby przyjęcie przez Żydów i Arabów innej religii - najlepiej katolicyzmu (gdyż jest najbardziej uniwersalistyczny i obecny w historii obu narodów), albo... dawnych kultów Baala, Marduka i Astarte. Starożytne kulty pogańskie sprzyjałyby mieszaniu się obu narodów (zwałaszcza podczas misteriów ku czci Astarte:) i zredukowały konflikt :)

czwartek, 26 czerwca 2008
Zamach na Sarkozy'ego ?
a

Sprawa samobójstwa Raeda Ghanana, druzyjskiego oficera izraelskiej straży granicznej, który strzelił sobie w głowę podczas pożegnania Sarkozy'ego na lotnisku, staje się coraz dziwniejsza. Rodzina zmarłego twierdzi, że nie wykazywał on żadnych oznak nastrojów samobójczych. Nie zachował się żaden film przedstawiający samobójstwo. Ghanan strzelił sobie w głowę z M-16, kiedy stał na dachu, z którego miał idealną pozycję do zdjęcia Sarkozy'ego, Olmerta lub Peresa. Ochroniarze zachowali się jak idioci - kazali franuskiemu prezydentowi i małżonce biec po schodach, na górę do samolotu - odsłaniając ich na kule potencjalnego zamachowca. Poza tym : jeżeli Ghanan chciał zwrócić swoim samobójstwem na coś uwagę, to czemu strzelił do siebie akurat wtedy, gdy grała orkiestra. Czyżby to nie było samobójstwo, lecz nieudany zamach?

wtorek, 24 czerwca 2008
Zdążyć przed Obamą :)

bolton

Znowu straszenie atakiem na Iran : John Bolton (bardzo łebski i konkretny gostek) stwierdził, że Izrael zaatakuje Iran po wyborach prezydenckich w USA ale, przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta - jeśli wybory wygra Obama :) Coś podobnego mówił wcześniej też czołowy neokonserwatysta William Kristol a tymczasem pani sektretarz stanu Condoleezza Rice chce, by USA ponownie były obecne dyplomatycznie w Teheranie.

poniedziałek, 23 czerwca 2008
Maleszka już dawno tutaj nie mieszka!

maleszka

Skończyła się epoka. Lesław Maleszka odszedł z "Gazety Wyborczej" (kto będzie im teraz teksty justował? Bolek?). Warto w tym miejscu przypomnieć napisany przeze mnie lata temu drugi odcinek paszkwila "Syllabus Errorum". (poprawiony link do odcinka "Astarte zalicza ubeków"!)

W tekście tym pojawia się następująca charakterystka bohatera filmu "Trzech kumpli" :

Maleszka był ubrany jak alfons – miał na sobie różowe spodnie w kanty, kanarkowo-zieloną marynarkę, różową koszulę i czerwony kapelusz z piórkiem. Na szyi wisiało mu kilkanaście złotych łańcuchów – jeden z nich kończył się wielkim wysadzanym brylantami wisiorem tworzącym napis ,,TW KETMAN”.

Morgan Tsvangarai

mdc

Morgan Tsvangarai, lider opozycji w Zimbabwe schronił się w ambasadzie holenderskiej i zrezygnował z udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. Nie dał rady kampanii terroru prowadzonej przez komunistycznych zbirów z armii Roberta Mugabe wspartych przez "doświadczonych specjalistów" z ChRL. Non violence sucks. Czas kupić staromodne M-16 i posłać parę seryjek w bandytów.

piątek, 20 czerwca 2008
Manewry i zwody
a

Izraelskie lotnictwo przeprowadziło nad Morzem Śródziemnym i Grecją wielkie manewry, które zdaniem obserwatorów dotyczycyły ataku na irańskie instalacje nuklearne.

Tymczasem prezydent Iranu Mahmud Ahmadinedżad twierdzi, że w marcu, podczas jego wizyty w Iraku, armia USA chciała go porwac i zabic. Mało prawdopodobne, że ośmililiby się to zrobic - poza tym użyliby pewnie do tej akcji pośredników lub bandy pozorowanej.

Poniżej : lotnictwo Iranu

a

czwartek, 19 czerwca 2008
Collage golicynowski

stasi

"Natomiast są politycy, którzy chcą udowodnić w ten sposób, że Lech Wałęsa był prowokatorem bezpieki, że Sierpień był skonstruowany przez bezpiekę i że w ogóle to wszystko, co się stało w latach 80., było zaprojektowane przez KGB w Moskwie. To niebezpieczny pogląd." - premier Donald Tusk

Rok 1953 : Ławrentij Beria przedstawia plan gwałtownej liberalizacji w Bloku Sowieckim - łącznie z wycofaniem Armii Czerwonej z krajów satelickich i "wolnymi" wyborami. Początkiem realizacji projektu ma byc usunięcie kierownictwa partyjnego w NRD. Stasi organizuje strajk w Berlinie, który wymyka się z pod kontroli. W efekcie tracą władzę Beria i szef Stasi Wilhelm Zeiser.

1968 : Moskwa daje Dubczekowi nieoficjalne "zielone światło" na reformy. Potem nagle się z tego wycofuje i wprowadza wojska do Czechosłowacji. Powód :  dotychczas CSSR była słabym ogniwem Układu Warszawskiego - nie stacjonowała tam Armia Czerwona. Operacja "Dunaj" to sposób na jej wprowadzenie tam bez wywoływania gwałtownej reakcji NATO.

XII 1970 : Piotr Jaroszewicz podczas spotkania RWPG zostaje zaproszony na rozmowę w "cztery oczy" z sowieckim premierem Kosyginem. Kosygin mówi mu, że Moskwa zdaje sobie sprawę, że wydarzenia na Wybrzeżu to prowokacja frakcji Moczara i nie pozwoli na to, by Moczar został gensekiem.

1975-1978: Agenci KGB wspierają pasztuńskich rebeliantów walczących z afgańskim rządem Mohammeda Dauda. Daud prowadzi politykę przyjazną wobec ZSRR, mimo to sowieckie służby stale dezinformują Breżniewa o jego "powiązaniach" z CIA i Mossadem. To element planu Andropowa - wciągnięcia ZSRR w wojnę, która zmiecie breżniewowskie kierownictwo i otworzy drogę do transformacji ustrojowej.

VIII 1980 : Według Gierka, Jaroszewicza i ambasadora Rurarza strajki lipcowo-sierpniowe zostały wywołane przez bezpiekę (na rozkaz Kanii i Jaruzelskiego - ludzi aktywnych również w XII 1970r.).

1989 : Podczas demonstracji studenckich w Czechosłowacji "ginie" student. Później ten "student" a w zasadzie oficer bezpieki zeznaje przed specjalną komisją parlamentu, że wydarzenia aksamitnej rewolucji były operacją psychologiczną StB o kryptonimie "KLIN" (dokumenty operacji zostały już dawno temu ujawnione).

W NRD Guenther Schabowski, jeden z oficjeli partyjnych, deklaruje, że można przekraczac granicę z Berlinem Zachodnim. Miał te słowa wypowiedziec dzień później, ale się pomylił. Tłum gromadzi się nad zamkniętą granicą. Mur berliński pada.

W Bukareszcie podczas wiecu z udziałem Ceausescu bezpieka puszcza z taśm odgłosy strzałów i pracy czołgowych gąsienic. Ceausescu rzuca : ,,Securitate przybyło". Jest świadomy, że rozpoczął się wojskowy zamach stanu. Jego następcy : wysokiej rangi działacze partii i wojskowi kontaktowali się od lat z ambasadą sowiecką.

14:39, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
środa, 18 czerwca 2008
Jednica - serbskie WSI
a

Na youtubie po okresie nieobecności pojawił się znakomity serbski film dokumentalny "Jedinica" (wszystkie 16 części - można znaleźc po wpisaniu w Google Video słów : "jedinica crvene beretke"). Opisuje on dzieje jednostki specjalnej belgradzkiego MSW mającej za czasów Miloszewicza podobne wpływy (i angażującej się w podobne działania - pomijając udział w zbrodniach wojennych) jak WSI w III RP. Została ona rozwiązana po tym, jak jej dowódcy zabili premiera Zorana Dzindzicia. Dzieje jednostki rzucają też światło na obalenie Miloszewicza w 2000 r. - brała ona w tym udział. Wynika z tego więc, że Slobo został usnięty przez armię, z którą sprzymierzył się późniejszy premier Kosztunica i jego Demokratska Stranka Serbije. Rząd DSS korzystał zresztą z "ekspertów" służb bezpieczeństwa Miloszewicza a sam Kosztunica bronił zabójców Dzindzicia, twierdząc, że "to bohaterowie wojenni i nie powinni byc prześladowani". Obecnie Kosztunica wspólnie z radykałami z Serbskiej Partii Radykalnej (też powiązanej z "Jedinicą") stanowi filar sił antyeuropejskich w Serbii.

Ciekawostka: Wdowa po jednym z negatywnych bohaterów tego serialu, Żeliko Rażnatowiczu ,,Arkanie", Ceca Rażnatowicz jest bardzo popularną w Serbii piosenkarką. Poniżej: jeden z jej teledysków. Enjoy.

a

Bastion

olmert

Mieszkańcy Sderot i całego Zachodniego Negewu są wkurzeni na rząd Olmerta, że nic nie robi w sprawie żelaztwa zrzucanego im na głowy przez Hamas i zapowiadają, że przestaną płacic podatki. Niektórzy przebąkują nawet coś o secesji. Mojemu czytelnikowi, Panu Jackowi Sierpińskiemu mogłoby się to spodobac :)

wtorek, 17 czerwca 2008
Bolek - obal komunę!

wałęsa 2

Panie prezydencie Wałęso! Kiedy byłem dzieckiem był Pan dla mnie bohaterem. Teraz nim Pan nie jest, bo zachowuje się Pan jak pajac. Może Pan jednak naprawic historyczne błędy, które Pan popełnił. Wystarczy  jeden czyn - przyznanie się do współpracy z SB i opisanie jej szczegółów oraz konsekwencji. Obecnie jest Pan zakładnikiem Kiszczaków, Jaruzelskich, Maleszków i Suboticzów. Kiedy agenturalne nici zostaną przecięte stanie się Pan wreszcie wolnym człowiekiem. Co więcej poprzez rzucenie światła na wydarzenia z przeszłości : strajki sierpniowe, stan wojenny i transformację ustrojową - Pan bezpośredni świadek tych wydarzeń, mający o nich bezcenną wiedzę - zada komunie śmiertelny cios.

Olmert oddaje teren

sheba

Olmert zamierza oddac Farmy Sheba - kilka kilometrów terenu przy Wzgórzach Golan. Namawiał go do tego Sarkozy, który bawi się w dyplomatyczne gierki z Syrią. Będzie jednak problem. Hezbollah jako jedyny powód swojego istnienia wskazuje "wyzwolenie Farm Sheba" i by miec pretekst do dalszej działalności będzie musiał sobie znaleźc jakiś inny sporny skrawek ziemi "okupowany" przez Izrael.

poniedziałek, 16 czerwca 2008
Bomb

khan

W komputerze Ursa Tinnera, szwajcarskiego handlarza bronią powiązanego z siatką A.Q. Khana (twórcy pakistańskiej bomby atomowej), znaleziono plany głowicy nuklearnej mogącej się zmieścić w głowicy rakiety balistycznej takiej jak np. irańska Shehab 3. Plany te miały zostać sprzedane już w latach '90-tych do Iranu, Korei Północnej i Libii.

sobota, 14 czerwca 2008
Proliferacyjne paradoksy

saudi

Arabia Saudyjska jak wszyscy wiemy dysponuje ogromnymi złożami ropy i gazu. Słońce tam praży przez cały rok (jakież możliwości dla energetyki odnawialnej!). A mimo to chce rozwijac "cywilny" program jądrowy. I USA chcą jej w tym pomóc.   Jak widac atomowe ambicje Iranu wywołały w regionie wyścig zbrojeń jądrowych. Okazuje się jednak, że Iran to betka. Syria miała całkiem zaawansowany program (póki im Izrael nie rozwalił reaktorów) realizowany przy współpracy z Koreą Północną. (Według japońskiej telewizji NHK w izraelskim nalocie z jesieni zginęło 10 oficerów Biura 99 - jednostki wywiadu KRLD a kilku zaginęło. Mogą się znajdowac w izraelskiej niewoli). Program ten nie był żadną tajemnicą ani dla Waszyngotonu, ani dla Tel Awiwu. A mimo to przez lata pozwalano Syrii go realizowac jednocześnie wmawiając światu bzdury o irackich WMD. Widzicie tu logikę?

 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y