wtorek, 30 czerwca 2009
Prawdziwi Aryjczycy

a

Wspominałem niedawno, że proniemiecki poprzednik Rezy Pahleviego zmienił w 1935 r. nazwę swego kraju z "Persja" na "Iran", czyli "kraj Ariów/Aryjczyków". Miał ku temu naukowe podstawy. Persja, czyli Pars to nazwa tylko jednej z prowincji obecnego Iranu. Dariusz Wielki w V w. p.n.e. tytułował się "Aryjczykiem, potomkiem Aryjczyków". A jak wyglądają prawdziwi Aryjczycy? Na powyższym filmie macie twarze ludów aryjskich z Afganistanu, Pakistanu, Indii i Iranu. 

Badania genetyczne wykazują ponadto na bliskie pokrewieństwo Słowian, Ugrofinów i ludów indo-irańskich. Charakterystyczny słowiański znacznik genetyczny R1a1 występuje równie często u Serbów Łużyckich i Polaków, co u Węgrów i... mieszkańców północnych Indii. Prawdopodbnie wszystkie te ludy mają swoje korzenie w Azji Środkowej. Może religia Słowian ma więc wedyjskie źródła? Słowo "bóg" pochodzi od imienia "Bhog" noszonego przez jednego z wczesnych wedyjskich bóstw. (Ciekawostka: wedy - święte księgi hinduizmu. Ich nazwa znaczy tyle co "wiedza"). Światowid jest podobnie jak Brahma bóstwem wielotwarzowym. Czy więc Perun to jakaś odległa forma Indry a Swarożyc Sziwy lub Waruny? 


14:08, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (8) »
Desert Spider

Ujawnione dokumenty FBI z przesłuchań Saddama Husajna (sprawa "Desert Spider"), pokazują, że iracki dyktator rozważał zawarcie antyirańskiego sojuszu z administracją Busha Jra. Saddam podczas przesłuchań twierdził również, że szum informacyjny wokół broni masowej zagłady, którą rzekomo posiadał, wywołały irackie służby, po to by odstraszac Iran przed atakiem na jego kraj. 

Ostatnie wydarzenia w Iranie, pokazują jeszcze wyraźniej jak wielkim błędem strategicznym USA był atak na Irak - kraj nie stanowiący zagrożenia ani dla Ameryki ani dla Izraela. Co więcej, przy odrobinie dobrej woli ze strony Waszyngtonu - możliwa była współpraca z Bagdadem przeciwko realnemu irańskiemu zagrożeniu. (Uważam też, że USA zamiast Irak powinny zaatakowac w 2003 r. Syrię - irańskiego sojusznika, rozsadnik terroryzmu na Bliskim Wschodzie). Saddam spełniał już z powodzeniem rolę bicza na ajatollahów w latach '80-tych. Można było do tej koncepcji powrócic...

Iran-Iraq War Declassified
Załadowane przez: 0110110x. -

Zwrócmy uwagę - na to, że od czasów rewolucji islamskiej Iran ma w Waszyngtonie taryfę ulgową. Gdy w 1986 r. Libijczycy wysadzili dyskotekę La Belle w Berlinie Zachodnim, Reagan kazał zbombardowac pałac Kaddafiemu. Gdy irańskie służby dokonały zamachu na koszary marines w Bejrucie - nie było żadnej odpowiedzi. Gdy Pasdaran porywał zakładników w Libanie - USA pokątnie sprzedawały nowoczesną broń ajatollahom zachęcając ich tym samym do dalszych porwań. Gdy Syryjczycy wspólnie z Irańczykami dokonali zamachu nad Lockerbie - zrzucono winę na Libię. I tak było zarówno za Reagana i Bushów jak i za Clintona i Obamy. Ktoś potrafi wyjaśnic, dlaczego USA najpierw wzięły udział w obaleniu szacha a później wspierały chory reżim apokaliptycznych szyitów?
sobota, 27 czerwca 2009
Chwała szachowi!
Jak wszyscy wiemy przed ajatollahami Iranem rządził szach Mohammed Reza Pahlavi. Wielu "ekspertów" twierdzi, że był on strasznym i krwawym dyktatorem, który okradał swój naród w imię interesów USA i Izraela. Tymczasem, o ile w 1953 r. Irańczyk średnio zarabiał rocznie 160 $, to w 1978 r. (ostatnim roku panowania szacha) 2540 $. Władca intensywnie modernizował kraj pieniądze z eksportu ropy inwestując w ambitną rozbudowę infrastruktury oraz system edukacji. W Iranie nie było prawie bezrobocia, a waluta przez 15 lat była stabilna. Ekonomiści dziwili się, w jaki sposób doprowadził on do "wzrostu bez inflacji". Poza tym szach przeprowadził reformę rolną i nacjonalizował przemysł naftowy. Mocno rozbudował też armię - jego lotnictwo było wtedy określane jako piąte najpotężniejsze na świecie. Władca był oczywiście prozachodni i dostarczał ropę Izraelowi. Ale przed wojną Yom Kippur sprzedał też dużą partię broni Egiptowi. Po prostu uważał, że nie ma interesu wdawac się w konflikty izraelsko-arabskie. A krwawy Savak? No cóż, w pioerwszych miesiącach panowania Chomeiniego zginęło znacznie więcej ludzi, niż w czasie 37-mio letnich rządów szacha.



To wszystko oczywiście nie podobało się komunistom, ajatollahom oraz... Waszyngtonowi. Rodzina szacha uważa, że przygotowania do obalenia władcy rozpoczął w 1974 r. ... Henrry Kissinger. Decydujące znaczenie miała jednak postawa Jimmy Cartera. Ten sk.. chciał w 1980 r. wydac  szacha Chomeiniemu - na pewną śmierc poprzedzoną publicznymi torturami. Na szczęście, zapobiegł temu Anwar Sadat, który wysłał szachowi ratunkowy samolot. Więcej szczegółów w tym pasjonującym artykule.

A Chomeini? Na wygnaniu w Paryżu otoczał go zawsze wianuszek agentów tajnych służb: KGB, Stasi, CIA, MI6, DGSE. Enderdowscy bezpieczniacy, w zaciszu jego wilii nagrywali na magnetofonach kasetowych przesłania ajatollaha, które przerzucali później do Iranu. Chomeini rozpoczął zresztą karierę u boku walczącego z reformą rolną ajatollaha pracującego dla Stasi. Płk Michał Goleniewski, dezerter z wywiadu wojskowego PRL, który zdemaskował wielu sowieckich agentów na Zachodzie i w Izraelu (m.in. George'a Blake'a), twierdził, że "Chomeini jest wśród pięciu źródeł wywiadowczych, które służby Bloku Wschodniego, posiadają wśród wyższego irańskiego kleru". Rządowa irańska prasa przed rewolucją irańską wprost pisała, że Chomeini to "nie-Irańczyk (rzeczywiście, jego rodzina pochodziła z Indii - dop. HK), brytyjski agent i homoseksualista". 

Jedynym, który chciał zapobiec objęciu władzy przez Chomeiniego nad Iranem był izraelski prawicowy premier Menachem Begin. Planował on, by komando Mossadu zestrzeliło nad Paryżem samolot z wracającym do Iranu ajatollahem. Niestety plan ten nie został zrealizowany...

Ps1. Nie byłbym sobą, gdybym się nie pośmiał z obciachowców z konserwatyzm.prl. Albowiem "monarchiści" popierają Ahmadinedżada i ajatollahów, którzy obalili prawowitego i dobrego monarchę. No cóż, z Wielomskiego taki monarchista jak z kiszczakowej d... trąba. :)

Ps2. Coś co powinno ucieszyc NS-ów. To dynastia Pahlavi zmieniła w 1935 r. nazwę swojego kraju z "Persja" na "Iran", czyli "kraj Ariów" ("kraj Aryjczyków").

17:57, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (7) »
czwartek, 25 czerwca 2009
Musawi, Rafsandżani, Ahmadinedżad - jedna sitwa

beirut

Mir Hossein Musawi, były premier Iranu przedstawiany często na wyrost jako "reformator" i "demokrata", brał bezpośredni udział w przygotowywaniu zamachu na koszary amerykańskich marines i francuskiej Legii Cudzoziemskiej w Bejrucie w 1983 r. W zamachu tym zginęło 299 ludzi. Fetowany obecnie przez Zachód Musawi, był wówczas de facto zwierzchnikiem arcyterrorysty Imada Mugniyeh. Nie wykluczone, że na byłym premierze ciąży również sprawstwo kierownicze innych zamachów terrorystycznych, porwań i zabójstw dokonanych przez Mugniyeh do 1989 r.

Jak powiedział Witold Waszczykowski, w latach 1999-2001 ambasador RP w Teheranie (i osoba, którą w moim rządzie mianowałbym ministrem spraw zagranicznych) stwierdził, że Musawi odpowiada również za zbrodnie wojenną - wysyłanie w czasie wojny z Irakiem, młodych irańskich rekrutów do przeprowadzanych sowiecką metodą "fali ludzkiej" ataków na pola minowe Saddama. Waszczykowski nazwał też Musawiego "człowiekiem Rafsandżaniego". Przypominam, że były prezydent Rafsandżani brał bezpośredni udział w podjęciu decyzji o zamachach bombowych na ambasady Izraela w Londynie i w Buenos Aires w 1994 r. Mamy więc w Iranie nieudaną kolorową rewolucję przeprowadzaną przez miłośników wysadzania ambasad...

Ahmadinedżad różni się od nich tym, że sam brał udział w zamachu na kurdyjskiego działacza w Wiedniu. Sam też dręczył zachodnich zakładników w więzieniu Evin. Gdy Musawi "był członkiem kierownictwa zbrojnego związku" (używając polskich sformułowań), Ahmadinedżad był tylko wyrobnikiem z któregoś tam Departamentu. Tak jak jednak w latach '80-tych bezpieka pożarła w PRL Partię, tak teraz w Iranie bezpieka pożera ajatollahów. Sic transit gloria mundi.

wtorek, 23 czerwca 2009
Tajemnica Becka

TV Rassija puściła dokument mówiący, że Polska chciała wspólnie z III Rzeszą i Japonią napaść na ZSRR. Putinowskim propagandzistom mogę odpowiedzieć tylko: bardzo żałujemy, że tak się nie stało. Fakt, nie wejścia II RP w antysowiecki sojusz z Niemcami, Włochami i Japonią napawa mnie głębokim smutkiem.

Niewiele się o tym w Polsce mówi (ze zrozumiałych przyczyn), ale sojusz taki był w 1939 r. na wyciągnięcie ręki. Wspominałem często na tym blogu, że jego zwolennikami byli np. płk Walery Sławek, Stanisław Cat-Mackiewicz, czy najwybitniejsi polscy geopolitycy - Adolf Bocheński i Władysław Studnicki. Wszystko rozbiło się jednak o politykę Józefa Becka, który wplątał nas w aferę z brytyjskimi gwarancjami.

Dlaczego Beck nie zgodził się na sojusz z Rzeszą? Mówi się powszechnie o Gdańsku i autostradzie. Tymczasem: eksterytorialna autostrada była polskim pomysłem z 1932 r. a Gdańsk był przez całe lata '30-te słusznie traktowany przez nasz rząd jako WROGI podmiot. ( Jak powiedział brytyjskiemu dyplomacie Wincenty Witos:" „Gdańsk trzeba oddać Niemcom, bo nie możemy o niego robić wojny, ale niech oddaje go Beck, a my, opozycja, potem Becka za to wylejemy i zajmiemy jego miejsce")  Mówi się też, że Beck przeceniał naszą siłę. Nic takiego. Z relacji jakie słyszałem, pod koniec sierpnia mówił współpracownikom, że od Niemców dostaniemy bardzo mocno. Może więc magia sojuszu z Wielką Brytanią? Też nie. Doskonale wiedzieliśmy, że jedyne co Brytyjczycy mogą zrobic, to dac nam kredyt na kiepskich warunkach. Czemu więc tak pewnie sprzeciwiał się Niemcom, zamiast np. tak jak Finowie, Węgrzy, Rumunii, Bułgarzy, Słowacy iśc z nimi na współpracę? 

Pierwszymi i jedynymi słowami jakie marszałek Rydz-Śmigły skierował do Becka w Rumunii 18 IX 1939 r. były: "Pan mnie oszukał Panie ministrze". W czym oszukał? Radzę przyjrzec się kontekstowi czasowemu...

Okazuje się, że wiosną 1939 r. Beck prowadził tajne negocjacje z Sowietami. 5 V 1939 r., w Sejmie mówiąc o honorze, czynił aluzję: nie zgodziliśmy się iśc na ZSRR. Cały czas dezinformowali go sowieccy agenci z naszej ambasady w Moskwie...

Endecy często plując na II RP wskazują, że Piłsudski i sanacja prowadzili politykę zagraniczną, która doprowadziła do klęski wrześniowej. Bzdura. BECK W 1939 R. NAGLE ZERWAŁ Z PIŁSUDCZYKOWSKĄ, PROMETEJSKĄ GEOPOLITYKĄ, ZERWAŁ ZE STUDNICKIM I BOCHEŃSKIM, ZDRADZIŁ TESTAMENT PIŁSUDSKIEGO. Za coś takiego Marszałek zastrzeliłby go na miejscu. I właśnie dlatego pułkownik Sławek, duchowy spadkobierca Marszałka, chciał dokonac zamachu stanu w IV 1939 r. Niestety mu się nie udało...


21:37, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 22 czerwca 2009
Iran-Rosja

Irańscy opozycjoniści oskarżają Ahmadinedżada o to, że zrzekł się na rzecz Rosji części irańskich praw na Morzu Kaspijskim, by w zamian dostać od niej wsparcie dla swego reżimu. Rosyjscy specjaliści z FSB mieli zaś szkolić irańskich w zwalczaniu opozycji. Teoria ta nie wydaje mi się bardzo prawdopodobna. Iran ma już swoich, "znakomitych" specjalistów od takich zadań. Ponadto strategiczne partnerstwo Teheranu i Moskwy trwa już jakieś 10, 15 lat... Chociaż, teraz może kagiebistom z Rosji udało się więcej wytargować od irańskich służb. Przypominam, że chińscy komuniści de facto oddali Sowietom Ujgurland i przyznali koncesje większe niż mieli europejscy kolonizatorzy za czasów dynastii mandżurskiej.

UPDATE: Rada Strażników oficjalnie przyznała, że w 50 miastach oddano więcej głosów, niż było w nich wyborców.
22 VI 1941 r. w legendzie

a

Z okazji przypadającej dziś 68-mej rocznicy zadania śmiertelnego (acz na szczęście samobójczego) ciosu komunistycznemu totalitaryzmowi przez narodowy socjalizm - wklejam to video (ze świetną muzą von thronstahla i Sergiusza Prokofiewa) poświęcone - generałowi Andriejowi Własowowi, bardzo zdolnemu dowódcy i rosyjskiemu patriocie, obok Sawinkowa i Litwinienki należącego do panteonu bohaterów Trzeciej Rosji (pierwsza była carska, druga komunistyczna i postkomunistyczna).

Warto z tej okazji przypomniec legendy dotyczące tych wydarzeń. 21 VI 1941 r., sowieccy archeologowie otworzyli grobowiec Tamerlana - wielkiego mongolskiego wodza. Na płycie nagrobnej znajdowały się inskrypcję, które nakładały potężne klątwy na wszystkich odpowiedzialnych za zakłócenie spokoju zmarłego wodza. W trakcie operacji otwierania grobowca popsuł się dźwig, popsuło oświetlenie, zemdlało kilku ludzi. Innych zaczęły później dręczyc choroby i wypadki. Za świętokradztwo odpowiedzialne były jednak bezpośrednio władze ZSRR i to je spotkała największa kara. Dzień później, hitlerowskie wojska zaatakowały ZSRR masakrując skoncentrowane nad granicą sowieckie siły przygotowujące się do ataku na Niemcy... który miał nastąpic na początku lipca w ramach operacji "Burza". Stalin stracił drugą i ostatnią szansę podboju Europy i w dalszej perspektywie Świata. Komunizm bez szans na światową ekspansję mógł już tylko upaśc...

Szczątki Tamerlana pochowano uroczyście tuż przed sowiecką kontrofensywą pod Stalingradem. Wszystkie poprzednie bitwy w 1942 r. Sowieci sromotnie przegrywali...

Naziści mieli natomiast legendę o "Krwawym Sztandarze". Mówiła ona, że ten kto dzierży sztandar NSDAP zamoczony w krwii towarzyszy poległych podczas Puczu Monachijskiego, ten pokona komunizm...

10:24, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
niedziela, 21 czerwca 2009
Jędrzej Giertych = idiota

gejowski marynarz jędrzej giertych

"Pewne objawy, towarzyszące powstaniu O.N.R., od pierwszej chwili nasuwały mi na myśl podejrzenie, że w powołaniu tej organizacji do życia maczała palce masoneria. Parokrotnie dałem temu publicystycznie wyraz. W miarę upływu czasu, to podejrzenie nie słabnie we mnie, ale się utrwala. Oczywiście, nie mam na to żadnych dowodów, - intuicyjnie tylko to wyczuwam, - ale to jest moje najgłębsze przekonanie, że gdyby nie inspiracja masońska, rozłamu z lat 1933/34 nie byłoby." - pisał Jędrzej Giertych w 1938 r., w broszurce "O wyjście z kryzysu".

Twórczośc Jędrzeja Giertycha od pierwszych chwil, gdy się z nią zapoznałem nasuwała mi na myśl podejrzenie, że był on idiotą. W miarę upływu czasu to podejrzenie nie słabnie we mnie, ale się utrwala. Oczywiście nie mam na to, żadnych dowodów, poza słowami Jędrzeja Giertycha :)

Na hagiograficznej stronie poświęconej Jędrzejowi Giertychowi znalazłem bardzo ciekawy artykuł na temat tego, co robił on tuż przed wojną. Otóż: "Działalność Jędrzeja Giertycha w 1939 roku to przede wszystkim przygotowywanie społeczeństwa polskiego do walki z Niemcami. Wspólnie z Kazimierzem Kowalskim planował on przewrót polityczny w Polsce, który miał być dokonany przez Stronnictwo Narodowe. Miała to być swoista rewolucja narodowa, której celem było obalenie rządów sanacyjnych. W kwestii tej nawiązał Giertych kontakt z Wincentym Witosem, Władysławem Sikorskim i Wojciechem Korfantym. W czerwcu 1939 roku prezesem Stronnictwa Narodowego został jednak wybrany Tadeusz Bielecki. Wybór dokonał się większością jednego głosu."

Według Wiktora Suworowa, Stalin chciał w 1938 r. sprowokowac wojnę światową. Miała się ona rozpocząc od wojny czesko-niemieckiej. Dlatego z jednej strony Sowieci zapewniali Czechów, że gotowi im są w chwili wybuchu wojny pomóc, a z drugiej ostrzegali Niemców, że Czesi chcą dokonac w Sudetach czystek etnicznych. Jędrzej Giertych chciał wtedy, by Polska wystąpiła zbrojnie po stronie Czechosłowacji. Czyli chciał zgodnie z intencją Stalina wplątac nas w niepotrzebną wojnę z Rzeszą, którą Polska by przegrała. To samo chciał zrobic na początku 1939 r., zanim jeszcze się zaogniły stosunki niemiecko-polskie.

Przypominam: Tadeusz Bielecki usunął po wojnie Giertycha ze Stronnictwa Narodowego właśnie za GŁUPOTĘ I FILIOSOWIETYZM.

16:59, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
Wywiad z Jezusem - "Ja też nosiłem podobiznę Barabasza"

Polecam wszystkim znakomity tekst Łukasza Kołaka - "Ja też nosiłem podobiznę Barabasza" czyli wywiad z Jezusem dla portalu konserwatywna Judea. To oczywiście parodia przeprowadzonego na klęczkach wywiadu "dra Evil" Wielomskiego z gejnerałem Jarucwelskim. O samym wywiadzie już kiedyś pisałem :)
Starcia i oskarżenia

Bilans sobotnich demonstracji: co najmniej 19 zabitych. Podpalono siedzibę sztabu wyborczego Ahmadinedżada. Irańska telewizja pokazuje głównie sportowe imprezy. Ahmadinedżad oskarża o wywołanie zamieszek Brytyjczyków. Jeden z pułkowników z ISI (pakistańskie WSI) twierdzi, że CIA przekazała irańskiej opozycji na ten cel 400 mln $. 

Najświeższe informacje, zdjęcia i filmy z Iranu na tej stronie. 
sobota, 20 czerwca 2009
Miękka polityka/Twarda polityka

iran

Po tym jak Chamenei nakazał Irańczykom siedziec cicho i uznac wyniki wyborów (a Rada Strażników zgodziła się przeliczyc... 10 proc. głosów), demonstracje nie osłabły. Wciąż było ostro - gaz łzawiący i ostra amunicja. Irańskie państwowe media mówią, że nawet ktoś się wysadził w Mauzoleum Chomeiniego. Ale raczej te doniesienia to tylko propaganda.

Tymczasem prezydent Obama jest krytykowany przez Bidena i Hillary za przyjęcie zbyt miękkiego stanowiska wobec irańskich wydarzeń. Mówi się, że nie chce popierac demonstrantów, by nie palic mostów w swej walącej się polityce zbliżenia z Teheranem.

środa, 17 czerwca 2009
Get Carter

Na trasie przejazdu kolumny Jimmy'ego Cartera (najgorszego w historii prezydenta USA) w Autonomii Palestyńskiej znaleziono bombę-pułapkę dużej mocy. Ładunek odkryli saperzy Hamasu. Oficjalnie o próbę zamachu obwiniana jest al-Qaeda i sfrustrowani eks-hamasowcy. No, cóż nie wierzę w bzdurne historie o "3000 Żydów", którzy "nie przyszli do pracy w WTC", ale na miejscu Netanjahu nie mógłbym się powstrzymać przed zrobieniem takiego numeru...
Fatalna fikcja irańskiej opozycji

Będzie ponowne przeliczenie głosów w Iranie. Rada Strażników uznała jednak, że nie ma mowy o powtórzeniu wyborów. Więc okaże się pewnie, że Ahmadinedżad nie zdobył 66 proc. głosów, tylko np. 55 proc. Chamenei nie chce dopuścić, do przegranej obecnego prezydenta, gdyż to byłaby klęska całej jego polityki. Nie wykluczone, że czołgi już grzeją silniki a ich załogi oczekują na oficjalne wprowadzenie stanu wojennego.

Ciekawy tekst George Friedmana, szefa Stratforu. Nie ze wszystkimi rzeczami się zgadzam, ale podzielam zasadniczą tezę autora, że istnienie silnej irańskiej prozachodniej opozycji to mit. Zapewne wielu młodych ludzi z Teheranu protestuje przeciwko samemu reżimowi i jego podstawom (tak jak większość studentów w Marcu '68 walczyła przeciwko komunie, a nie o to, by Zambrowski wszedł do Politbiura). Ale opozycja ta jest słaba i niezorganizowana. Sam Musawi to zresztą taki "reformator" jak Gomułka, czy wspomniany Zambrowski. Żenujące, że zarówno endectwo jak i liberałowie przedstawiają go jako "demokratę", "liberała" a nawet "agenta Sorosa". To przecież ulubieniec Chomeiniego, premier z czasów, gdy irański reżim był najbardziej represyjny. (Nawet "Wyborcza" to przyznaje w tym ciekawym artykule). Mackiewiczowska "fatalna fikcja" trwa...


wtorek, 16 czerwca 2009
Irańscy bezpieczniacy
a
No i stało się. Bezpieczniacy otworzyli ogień do demonstrantów w Teheranie. Od 7 do 24 osób zabitych. Pacyfikacja akademików. Aresztowania "sprawców zamieszek". Nie jest to jednak rewolucja z 1979 r., ale raczej połączenie Marca '68 z Grudniem '70. Ahmadinedżad mówi w Rosji, że "era imperializmu się skończyła" a "międzynarodowy porządek kapitalistyczny ustępuje". Pożyteczny żydolewacki idiota Izrael Szamir (czasem podawany przez zidiociałych polskich "prawicowców" jako przykład "dobrego Żyda") gratuluje Ahmadinedżadowi zwycięstwa i pisze, że prezydent Iranu przypomina mu młodego Fidela Castro.

poniedziałek, 15 czerwca 2009
Co pisałem o Ahmadinedżadzie 4 lata temu...

Muszę jednak przyznac gostkowi, że ma fajny, luzacki styl...

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu "Ahmadinedżad - wódz świętej wojny". Napisałem go w 2005 r., ale wciąż wydaje się aktualny. Możecie sprawdzic, na ile moje ówczesne prognozy polityczne okazały się trafne :)

Ps. Dlaczego Chamenei przyklasnął zwycięstwu Ahmadinedżada? Bo nie podobała mu się koalicja Rafsandżaniego i Chatamiego (czyli nie lubianych przez niego rewizjonistów) stojących za Musawim. 

Ps. 2. Ze zwycięstwa Ahmadinedżada wyraźnie cieszy się nie tylko Hugo Chavez oraz weseli kumple Wielomskiego z portalu konserwatyzm.prl (alternatywne adresy: konserwatyzm.ru, konserwatyzm.su, turbolaski.com). W komentarzach pod entuzjastycznym newsem można przeczytac nawet, że polska prawica powinna wystawic w wyborach kogoś takiego jak Ahmadinedżad. Od razu się zgłaszam :)
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y