czwartek, 31 sierpnia 2006
Solidarność Walcząca

solidarność walcząca

Czy zdajecie sobie sprawę, że istniała organizacja, która podsłuchiwała rozmowy esbeków? Która posiadała własny kontrwywiad? Która miała kontakty od Wilna po Tbilisi? Była przy tym ostro zwalczana przez rząd Mazowieckiego za swój antykomunizm - to Solidarność Walcząca. Więcej o tych dzielnych i mądrych ludziach tutaj

11:25, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
Ron Arad w libańskiej telewizji

ron arad

Libańska (częściowo sunnicka, częściowo chrześcijańska) telewizja LBC niedługo wyemituje serię filmów dokumentalnych o porwanych izraelskich żołnierzach. Ze zwiastunów widać, że pokaże ona sensacyjne zdjęcia - min. Rona Arada trzymanego w niewoli (screen powyżej) i zapis porwania 3 saperów z 2000r. Zwiastuny można zobaczyć tutaj

środa, 30 sierpnia 2006
Golan zapłonie

golan

Dyrektorzy izraelskiego wywiadu tworzą lobby, które ma przekonać władze o narastającym zagrożeniu ze Strefy Gazy. Hamas tworzy system bunkrów, gromadzi arsenał rakietowy, uzbraja się w broń przeciwpancerną. Odbudowuje siły także Hezbollah. Tymczasem Syria tworzy swój własny Hezbollah mający działać na Wzgórzach Golan. Grupa ta już oznajmiła mediom swoje powstanie dodając, że chce porywać izraelskich żołnierzy.

wtorek, 29 sierpnia 2006
Jackass Kuroń

kuroń

ŻW donosi, że Jacek Kuroń w latach 1985-1989 prowadził negocjacje z SB - ujawniał w ich trakcie wiele przydatnych dla służb informacji np. o strategii Solidarności w rozmowach okrągłego stołu. Podpowiadał też ,,władzy" kogo z tych negocjacji wyeliminować, ,,bo to ekstrema". Można Jacusia K. usprawiedliwić tylko tym, że nie był nigdy bystrzachą i mógł nie wiedzieć w co się ładuje. Jednakże Lech Wałęsa stwierdził, że Kuronia do tych negocjacji sam upoważnił - dodając że drugą osobą był Adam Michnik. Z innych dokumentów wiemy, że Wałęsa negocjował sam w 1982r. - mówił płk Starszakowi wtedy, by ,,wyeliminować Wachowskiego jako pośrednika". Takich dokumentów jest całe mnóstwo i wszystkie mają siłę bomby wodorowej. Przygotujcie się na eksplozję...

14:25, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 28 sierpnia 2006
Szczegóły uwolnienia dziennikarzy Fox News

fox news

Dziennikarz i kamerzysta Fox News zostali porwani i zmuszeni do przejścia na islam przez Zakarię Dugmesha - watażkę wynajętego do tej operacji przez Hamas. Jego ludzie byli powiązani z zabiciem dwóch agentów CIA w Strefie Gazy w 2003r. Porwanie miało być pomocą dla palestyńskiego rządu w negocjacjach dotyczących uwolnienia sierżanta Shalita. Obecny rząd palestyński pośrednicząc w uratowaniu dziennikarzy polepszył swój wizerunek w oczach Zachodu. Olmertowi nie udało się połączyć tej umowy z uwolnieniem Shalita. W akcji uczestniczył wywiad brytyjski. Porywaczom zapewniono nietykalność oraz zapłacono im okup. Więcej w Debce.

sobota, 26 sierpnia 2006
Izraelczcy zwracają się w prawo

sneh

Najnowsze sondaże wskazują, że Likud mógłby zmiażdzyć Kadimę i Partię Pracy. Nawet taka podpora izraelskiej lewicy jak Ephraim Sneh (powyżej) wzywa do rozliczenia Ehuda Baraka z decyzji wycofania się z południowego Libanu w 2000r. Grupa Izraelczyków złożyła kwiaty na grobie Goldy Meier i urządziła tam wiec polityczny przypominając, że pani premier po wojnie Yom Kippur potrafiła odejść z honorem z polityki...

Żyd tak jak Polak - mądry po szkodzie. Tak jak Żydom mówiono wielokrotnie, że jednostronne odwroty to głupota, tak Polaków starano się zalarmować o tym, że w naszym kraju istnieje mafia a lustracji trzeba dokonać, bo będą z tym później problemy. Mamy więc ze sobą bardzo wiele wspólnego...

czwartek, 24 sierpnia 2006
Macierewicz i agenci w MSZ

macierewicz

Wypowiedź Macierewicza była niefortunna, gdyż dała gangsterom z WSI pretekst od rozpoczęcia nagonki. Zamiast mówić o sowieckich służbach mógł powiedzieć po prostu o ,,Układzie" - wyszło by tak samo a nikt by na to uwagi nie zwrócił. W tym co mówił Macierewicz może być dużo prawdy. List otwarty podpisało 8 ministrów (dane na podstawie Krajowego Rejestru Ujawnionych Konfidentów(

Krzysztof Sukubiszewski - TW „Kosk”. Został zarejestrowany pod nr 6173/64/5242 przez Departament I (wywiad) jako TW „Kosk” (prawdopodobnie błąd druku, powinno być „Kosak”), nr arch. 9669/1, nr mikrofilmu F-7974/1 oraz nr arch. J-1770, data archiwizacji 3 października 1969 roku.

    W jego teczce pracy włączonej do teczki personalnej przewija się sprawa prof. Brzezińskiego; Skubiszewski był osobą przygotowywaną przez I Departament (wywiad) do dezinformacji Brzezińskiego podczas jego pobytu w PRL w 1966r. Nota bene wśród 5 osób zabezpieczających przyjazd Brzezińskiego (Skubiszewski, Ryszard Frąckiewicz, Jan Szreniawski, Hieronim Kubiak i Karol Małcużyński) było trzech tajnych współpracowników. Do współpracy z wywiadem skusiły Skubiszewskiego paszport i możliwość kariery dyplomatycznej w ONZ. Starania Skubiszewskiego o stałą pracę w ONZ zakończyły się fiaskiem - jego kandydatura została odrzucona przez Zachód. Po powrocie do kraju sporządzał charakterystyki osób, członków własnej rodziny za granicą, pod kątem możliwości ich pozyskania przez SB. Po kilku latach wyeliminowany z "sieci", pozostawiony na kontakcie SB w Poznaniu.

Andrzej Olechowski -  KO „Must” został zarejestrowany 4 listopada 1972 roku w Wydziale V – pion naukowo-techniczny - przemysł ciężki Departamentu I. Wywiad załatwił mu w 1973 roku pracę w sekretariacie Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju - UNCTAD w Genewie, gdzie był zatrudniony do 1978 roku.  1982 roku Olechowski znów wyjechał pracować do UNCTAD (1982-1984). Jego oficerem prowadzącym był Gromosław Czempiński, oficjalnie sekretarzem ambasady PRL (etat jawny) w Szwajcarii, później szef UOP (1993-1996). Olechowski był wtedy kontaktem operacyjnym Wydziału V - RFN Departamentu I. W czasie spełniania swoich zadań zagranicznych TW „MUST” został wypożyczony II Departamentowi czyli kontrwywiadowi. Następnie przeniósł się do Banku Światowego w Waszyngtonie (1985-1987).

Włodzimierz Cimoszewicz - KO ,,Carex" zwerbowany 15 września 1980 roku, zarejestrowany pod nr 13613, jako kontakt operacyjny „Carex” (łac. Sitowie), co w wywiadzie jest odpowiednikiem TW, 25 września 1980 roku, gdy wyjeżdżał na dwuletnie stypendium Fullbrighta do USA. Spotykał się z kpt. Januszem Z. (po roku 1990. w straży granicznej). Jego oficerem prowadzącym w USA był pracownik misji przedstawicielskiej przy ONZ. „Carex” utrzymywał kontakty z SB po powrocie do Polski (1983-1984). Sąd Lustracyjny uznał jednak, że w myśl ustwy nie był TW, mimo sześciokrotnego odwoływania się przez RIP, ponieważ Cimoszewicz odmówił podpisania deklaracji.

    Sąd Najwyższy w dniu 18 października 2001. po rozpoznaniu kasacji Rzecznika Interesu Publicznego w sprawie posła Włodzimierza Cimoszewicza uznał ją za oczywiście bezzasadną, co oznacza, iż Cimoszewicz nie był tajnym i żwiadomym współpracownikiem służb bezpieczeństwa państwa w rozumieniu ustawy, a więc np. donosił bez podpisania deklaracji współpracy.

Dariusz Rosati - podobnie jak Zyta Gilowska figuruje na liście Nizieńskiego. Jednakże jako KO. Zasiadał w radzie nadzorczej FOZZ.

Mamy więc 4. Do większości potrzebujemy tylko jednego.

W 1992r. Macierewicz nie zdecydował się na umieszczenie prof. Geremka na swej liście.  Jego kartoteka była bowiem wyczyszczona. Jako TW odnotowany był  jedynie w zapisie komputerowym. Występuje w Sprawie Operacyjnego Rozpoznania o kryptonimie "Lis". Macierewicz wycofał Geremka z listy, ponieważ uznał zapis komputera za niewystarczający.

Być może niepotrzebnie: tutaj macie tekst o paru dziwnych epizodach z życia profesora. Tutaj dokument STASI o nim. Ciekawostka: Geremek był posądzany o kontakty z Frakcją Czerwonej Armii:)

14:50, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (3) »
środa, 23 sierpnia 2006
Nic się nie stało + Sekrety wojny libańskiej

olmert

Wczoraj  nic się ciekwawego - związanego z konfliktem bliskowschodnim - na szczęście nie stało, chyba że uznamy za takie wydarzenie kolejną grę na czas Iranu. Wyszły jednak na jaw wiele wyjaśniające informacje dotyczące wojny w Libanie - poszła tak źle, bo Olmert zgodził się na to, by Condoleeza Rice dyktowała mu ograniczone warunki jej prowadzenia. Gdy generałowie zaczęli realizować stare plany szerszej ofensywy, został skarcony i kazał im szybko zmieniać plany w trakcie bitwy, co spowodowało chaos decyzyjny i kłopoty logistyczne. Nic dziwnego, że żołnierze teraz mówią: ,,Olmert, pakuj manatki!"

wtorek, 22 sierpnia 2006
Na razie spokój...

missle

Iran o 15.30 przedstawia stanowisko w ONZ dotyczące programu nukleranego - wszystko wskazuje, że w dniu dzisiejszym oficjalnie ogłosi, że pójdzie na konfrontację z Zachodem. Przeprowadzili poza tym kilka testów rakietowych i zaatakowali rumuńską platformę naftową w Zatoce Perskiej.

poniedziałek, 21 sierpnia 2006
Co zdarzy się jutro?

dome of the rocknuke

W Iranie odbywają się właśnie wielkie manewry wojskowe...

Zbliża się data 22 VIII. Debka podała szokującą wiadomość:

,,DEBKAfile’s intelligence sources report that information rated “highly credible” has reached US undercover agencies of a secret report presented to Iran’s supreme ruler Ali Khamenei by Abdollah Shabhazi, one of the heads of the Supreme National Security Council. He claims to expose a mega-terror plot against Jerusalem scheduled for August 22, which aims at killing large numbers of Jews, Arabs and Christians.

This atrocity will reportedly arm the United States and Israel with the pretext for hitting Iran’s nuclear installations, as well its capital, Tehran, and other big cities.

Shabhazi says the US and Israel need to launch a military campaign to restore the deterrent strength they lost in the Lebanon war.

The massive attack will reportedly focus on the Old City of Jerusalem and its eastern suburbs. The Iranian report claims that the plotters, who are not identified, are eager to recreate the divine white light whish spread over Jerusalem in the year 632. It does not rule out the use of a non-conventional weapon.

DEBKAfile reports that the authorities in Israel do not appear to be taking this threat seriously, unlike Washington – and Tehran."

Czyżby jedna z frakcji w Teheranie chciała powstrzymać Apokalipsę?

Czy coś zdarzy się jutro? 

sobota, 19 sierpnia 2006
Get Carter

carter

Jimmy Carter uważa, że Izrael to fundametnaliści a atak na  Hezbollah nieusprawiedliwiony... Kto wybrał tego idiotę?!

Jumblatt twierdzi, że rozejm w Libanie nie potrwa długo a rząd Olmerta może wkrótce upaść.

Czy Olmert zatwierdził dużą operację wojskową na 48h przed zawieszeniem broni wiedząc, że będzie musiał ją przerwać?

piątek, 18 sierpnia 2006
Izraelscy MIA

baumelfeldmankatzaradguy hever

Izrael tak jak USA ma też swoich MIA - żołnierzy ,,zaginionych w akcji" uznawanych wciąż za żywych. Jeńców potajemnie nadal przetrzymywanych w Syrii bądź Iranie... Tutaj jest strona poświęcona tym MIA. Większość z nich zaginęła w fatalnej bitwie koło wioski Sultan Yaqub w Libanie w 1982r.

czwartek, 17 sierpnia 2006
Irańska (?) kreskówka dla dzieci

A niektórzy uważają, że Pokemony źle oddziaływują na psychikę dzieci...

środa, 16 sierpnia 2006
Hersh o wojnie libańskiej

tan k

Seymur Hersh opublikował nowy artykuł w ,,New Yorkerze". Jak zwykle ciekawy. Pisze on, że wojna Izraela z Hezbollahem była dla Waszyngtonu testem przed konfrontacj z Iranem (np. czy można skutecznie niszczyć wyrzutnie rakiet za pomocą bombardowań lotniczych). Hersh obala także mit o tym, że Izrael zaczął wojnę - de facto wojna trwa tam od lat czasem atakuje Hezbollah, czasem odpowiada Izrael. Jednakże poprzez spektakularne porwanie dwóch żołnierzy Hezbollah podwyższył stawkę. Hersh opowiada też jak izraelski wywiad podsłuchiwał Khaleeda Mashala i odkrył w maju, że Hamas, Hezbollah i Iran przygotowują razem coś wielkiego. Artykuł jest dostępny tutaj

wtorek, 15 sierpnia 2006
Korzenie następnej wojny

israel

Teheran jest wściekły na Hezbollah, że zmarnował bez sensu tyle rakiet i sprzętu - w który w ciągu ostatnich latach włożono kilka miliardów dolarów. Irański reżim chciał, by Hezbollah skutecznie odstraszał i dokonywał dywersji przeciwko Izraelowi i USA w związku z kryzysem nuklearnym. Nasrallah dostał więc rozkaz, by jak najszybciej powrócić do działalności bojowej. Przywódca Hezbollahu powiedział już premierowi Siniorze, że jego organizacja wróci na południe, jednakże powstrzyma się przed demonstracyjnym noszeniem broni. Terroryści z północy przrzucani są już na południe. Weterani IDF biorący udział w walkach twierdzą, że Hezbollah był poważną siłą bojową - znakomicie wyposażoną, wyszkoloną, fanatycznie walczącą w ukrytych bunkrach...

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y