niedziela, 31 sierpnia 2008
Piękna Zimna Wojna
a

Billy Joel - We Didn't Start The Fire
Za�adowa�: harrison73

a

Będę to powtarzał do znudzenia: Zimna Wojna była piękna. Po tamtej stronie żelaznej kurtyny.

16:46, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
Zdrajcy od Dugina

euroazjaci

22 sierpnia pod ambasadą Rosji w Warszawie odbył się miting poparcia dla kaukaskiej polityki Kremla. Został on zorganizowany przez polski oddział euroazjatyckiego ruchu Dugina (wrogiego Polsce!), w skład którego wchodzą m.in. miłośnicy komunizmu związani z Lewicą Bez Cenzury i... "poseł ze swastyką w podpisie". Popełniłem na temat tych pajaców i ich powiązań artykulik na salonie24.

sobota, 30 sierpnia 2008
Hope

palin

palin2

palin3

McCain dzięki Sarze Palin zyskał coś co miał dotąd Obama: połysk. Ale czytając ten wywiad z kandydatką też jest się czym zachwycac : jest ona wielką zwolenniczką prawa do posiada broni palnej (należy do NRA!), potrafi też pogonic wielkie koncerny i skorumpowanych urzędników.

Polecam bloga agenta Dale Coopera - amerykanisty. Będzie on dawał z kampanii fajne newsy.

Mit zakręcenia kurka

pipeline

Wczoraj "The Daily Telegraph" napisał, że Rosja jest gotowa zakręcic w poniedziałek rurociąg "Przyjaźń". W dzisiejszym "Parkiecie" jest o tym mały artykulik napisany moją ręką. Ekspert od energetyki Andrzej Szczęśniak powiedział mi: ,,Co oni zrobią z tą ropą?! Wypiją?!". To nie Europa jest zależna od rosyjskich surowców energetycznych, tylko Rosja od europejskich rynków. Nie sprzedają ropy i gazu? Nie mają pieniędzy na zbrojenia! Z tego powodu, nawet w trakcie Kryzysu Kubańskiego rosyjska ropa płynęła bez zakłóceń na Zachód. Artykuł w "DT" jest pewnie elementem wzajemnej gry psychologicznej. Był inspirowany albo przez służby brytyjskie, albo rosyjskie.

A w samym artykule w "DT" najlepszy jest cytat z Jamesa Woolseya, byłego szefa CIA.

Niestety cieniasy z UE w stosunku do Rosji nadal pozostają cieniasami...

Jak cienias (po raz kolejny) zachowuje się również Olmert. Mimo, że Rosja bezpośrednio uderzyła w interesy Izraela na Kaukazie, siedzi cicho. Oficjalnie nie chce drażnic syryjsko-irańsko-palestyńskich sojuszników Kremla. A mógłby posłac trochę rakiet na Hamas i Hezbollah...

Na szczęście Miśkowowi nie udało się zdobyc jasnego poparcia Szanghajskiej Organizacji Współpracy.

Dziwnie zachowuje się natomiast Turcja. Islamski rząd zdradza prorosyjskie ciągotki. Czemu armia jak dotąd nie zamknęła tych panów w jakiś tajnych więzieniach?

Teksty o Gruzji, które należy koniecznie przeczytac : Paweł Felgengauer , Boris Reitschuster, Włodzimierz Marciniak.

I na koniec perełka: wywołałem oburzenie Adama Wielomskiego i portalu konserwatyzm.pl. Wyjaśnienie: nigdzie nie pisałem, że Putin to Antychryst. Uważam, że to zwykły kagiebista lubiący przyglądac się zdjęciom rozebranych pięciolatków. Parafrazując profesora Yoshaiahu Leibowitza : wierzę w Antychrysta, który przyjdzie. Antychryst, który przychodzi to fałszywy Antychryst.

piątek, 29 sierpnia 2008
McCain czyta mojego bloga!

sarah palin

Powyżej: czy Sarah Palin będzie pierwszą kobietą na stanowisku wiceprezydenta USA?

Kilka dni temu napisałem tutaj, że doskonałą kandydatką na VP dla McCaina byłaby gubernator Alaski Sarah Palin. I no i mnie posłuchał... No cóż zwolenniczki Hillarzycy mają już jak się odegrać na "plastikowym bambo" (jak ktoś nazwał na Forum Frondy Obamę).

czwartek, 28 sierpnia 2008
Przepowiednie o wojnie w Gruzji

putin

nuke

Były więzień Gułagu, ukraiński katolik Jusup Terelia, doświadczył rzekomo objawienia Matki Boskiej w sowieckim więzieniu. Usłyszał od Niej m.in.:
''Związek Sowiecki przestanie istnieć. Rosja będzie wolna od komunizmu. Nadejdzie jednak dzień, gdy stanie się dyktaturą. Ludzie zostaną skupieni wokół jednego człowieka, który będzie miał na imię Władimir. (...) Będzie wielki płomień, ogień na południu Rosji i Władimir podjudzi ludzi, by poszli na wojnę przeciwko Izraelowi. (...) Ogień zapłonie wszędzie, cała Rosja spłonie, całe Chiny w płomieniach."

Nostradamus wspominał z kolei o "Igrzyskach Hekatomby", które się wydarzą "w pobliżu Wielkiego Millenium" (Quatrian 10,74).

Oczywiście przepowiednie, można post factum interpretować jak się chce.

15:56, foxmulder2 , Millenium
Link Komentarze (9) »
środa, 27 sierpnia 2008
Weatherman Obama

Powyżej: Barack Obama do dzisiaj przyjaźni się z lewackimi terrorystami z grupy Weatherman . Mógłby przez to nie dostać security clearance w instytucji związanej z bezpieczeństwem narodowym. Teraz jednak kandyduje na prezydenta.

Ps. "Zamachowcy", którzy starali się dorwać Obamę okazali się być zwykłymi ćpunami.

wtorek, 26 sierpnia 2008
Separatyzm

miśkow

Prezydent Miśkow uznał niepodległość Abchazji i Osetii Południowej. Trudno się było spodziewać innej decyzji. Następne w kolejności są : Nagorny Karabach, Naddniestrze, Gaugazja, Krym, Donieck i Białystok. A jeszcze niedawno Ruscy się skarżyli, że uznanie Kosowa było taką brzydką rzeczą.

Co do Kosowa akurat się z nimi zgadzam. Niepotrzebnie dano im pretekst do legalizacji oderwania od Gruzji Osetii Płd. i Abchazji. (Dlatego tak jak John Bolton czy Jospeh Bodansky byłem przeciwko secesji Kosowa). Prawicowi komentatorzy rzadko jednak zwracają uwagę na to, że Zachód i Rosja solidarnie chcą odrywać od Izraela Zachodni Brzeg i Strefę Gazy.

Rosja zapowiada przeciwko nam nowe sankcje (ciekawe jakie, ze wszystkich się już chyba wyprztykali). US Navy twierdzi, że rosyjska blokada Poti g... ją obchodzi i nic ją nie powstrzyma od dostarczenia pomocy humanitarnej do tego portu. Cheney wybiera się do Gruzji a Cindy McCain też.

Ciekawa analiza militarnych aspektów wojny w Gruzji.

VP dla McCaina

Powyżej: genialna reklama McCaina. Gostek zaczyna grać na emocjach demokratek po trzydziestce, które uważają, że przez "Czarnucha" kobieta nie zostanie prezydentem USA.

McCain zapowiada, że w tym tygodniu może ogłosić, kto będzie jego kandydatem na wiceprezydenta. Jest tutaj kilka ciekawych opcji:

Hillary Clinton - to oczywiście żart :) McCain ukradł by w ten sposób sporo głosów Demokratom, ale sam by też stracił część swojego elektoratu.

Collin Powell - miałby z nim zwycięstwo w kieszeni, ale chodziły ostatnio plotki, że Powell poprze Obamę.

Sarah Palin - gubernator Alaski. Przyciągnęłaby zarówno kobiety jak i elektorat konserwatywny. Moim zdaniem bardzo dobry wybór.

Joe Lieberman - w sumie gostek jest OK, ale wybór ten jest trochę ryzykowny: Lieberman jest co prawda bardzo popularny w swoim okręgu, dużo Demokratów za nim jednak nie przepada.

Tymczasem: ktoś chciał sprzątnąć Obamę w Denver. Czy zamachowcy przyjechali samochodami z rejestracjami z Arkansas?

sobota, 23 sierpnia 2008
Biden kandydatem na prezydenta

biden

No dobra chłopcze, masz tu piątaka i zanieś te rzeczy do pralni...

Kandydatem Obamy na wiceprezydenta został senator Joe Biden. Człowiek o wielkim politycznym doświadczeniu (na Kapitolu od 1972 r.), silnie powiązany amerykańskimi służbami wywiadowczymi i kompleksem militarno-przemysłowym. Forsuje on plan zmiany Iraku w luźną federację sunnitów-szyitów i Kurdów. Niedawno odwiedził Saakaszwilego w Gruzji. Irlandzki katolik (proaborcyjny) pochodzący z klasy robotniczej. Co ciekawe Biden, jeszcze niedawno mówił, że Obama nie nadaje się na prezydenta a polityka zagraniczna prowadzona przez Baraka Husseina będzie "katastrofalna". Widac będzie pełnił przy Obamie taką samą rolę jak Cheney przy Bushu lub Schetyna przy Tusku.

Przy okazji wychodzi na jaw, że ludzie Obamy nie są tacy źli. Niektórzy mają poglądy zagraniczne tak wyraziste jak McCain (któremu kibicuje, a wy za kim jesteście?). Szczegóły w dwóch wideach poniżej:

aa

piątek, 22 sierpnia 2008
Hummery dla Nogawicyna

nogawicyngruzja

Ruskie wojska wycofały się z Gori i Zugaidi. Wciąż jednak nie wiadomo czy również z reszty terytorium Gruzji etnicznej. Wcześniej gen. Nogawicyn mówił, że na terenie Gruzji pozostanie 18 checkpointów (z czego 10 w Abchazji i Osetii Płd.). Apropo Nogawicyna : niedawno powiedział coś takiego : ,,z dokumentów zdobytych w Poti wynika, że Gruzini zestrzelili nam 4 śmigłowce". Gostek dopiero z dokumentów zdobytych u wroga dowiedział się, że stracił 4 śmigłowce?

Amerykański ambasador w Moskwie John Beyrle, powiedział, że Rosja miała prawo zareagowac na atak Gruzji na Osetię Płd., tyle że się zagalopowała. Jakaś frakcja w amerykańskim establiszmencie chce załagodzic sytuację z Rosją i daje Putinowi znak : wycofaj wojska z Gruzji, to możemy robic interesy.

ChRL milczy na temat rosyjskiej agresji na Gruzję i wysyła Gruzinom pomoc humanitarną.

Gruzini zapowiadają, że wkrótce zainstalują na swoim terytorium nowoczesny system obrony przeciwlotniczej. Nareszcie. Od tego było trzeba zacząc. Sukcesy militarne Rosji, choc małe, to jednak wynikały głównie z jej panowania w powietrzu.

Zachód (głównie Sarkozy) podczas konfliktu był zdziwiony tym, że Miedwiediew i Putin mieli do niektórych spraw krańcowo odmienne nastawienie i ostatecznie rosyjska armia robiła tylko to co jej mówił Putin. Dobry i zły policjant czy związek sado-maso? 

Wiem, po co Ruskim te cztery skradzione w Poti amerykańskie Hummery. Jednym będzie szpanował przed wiejską dyskoteką gen. Nogawicyn, dwa sprywatyzują jacyś oligarchowie a czwartego Putin postawi sobie na podjeździe, każe myc go jakiemuś pięciolatkowi w obcisłym podkoszulku, siądzie na składanym krzesełku ubrany w białe futro i wcinając skrzydełka kurczaka z KFC i słuchając chóru Polskie Słowiki, będzie się napawał tym widokiem :)

środa, 20 sierpnia 2008
Straty

osetia

Gruzja podała swoje oficjalne straty wojenne : 69 cywilów, 13 policjantów i 133 żołnierzy zabitych. Rosja utrzymuje, że w Osetii Południowej zginęło tylko 74 jej żołnierzy. Rosyjska propaganda mówi o 2000 zabitych osetyjskich cywilów, Human Rights Watch jedynie o 300.

Kolejne obowiązkowe lektury w sprawie Gruzji: prof. Wieczorkiewicz w "Naszym Dzienniku" i Eduard Szewardnadze w "Dzienniku".

wtorek, 19 sierpnia 2008
Generałowie robią co chcą

a

Powyżej: gruzińska prezenterka telewizyjna trafiona pociskiem w rękę podczas przekazywania relacji z frontu.

Ruscy się z Gruzji nie wycofują. Co więcej zajęli ponownie port Poti.

Teksty, które koniecznie trzeba przeczytać: Jerzy Targalski "Agentura przy robocie" , wywiad z prof. Wieczorkiewiczem    , wywiad z Władimirem Bukowskim. 

poniedziałek, 18 sierpnia 2008
Fajny happening Gruzinów

tbilisi

osetia

osetia gruzja

Powyżej: Gruzini znieśli te rzeczy pod rosyjską ambasadę w Tbilisi. Jest to "pomoc humanitarna" dla rosyjskich maruderów grabiących Gruzję.

Aftermatch

a

Powyżej: Czy prezydent Saakaszwili użył na określenie ruskich sołdatów słowa "fucks"? W sumie to chyba "bardzo trafne określenie" - cytując Wiktora Suworowa :)

Rosyjscy żołnierze mówią, że Putin wydał im rozkaz wypędzania z domów i zabijania cywilów. Miedwiediew mówi, by nie wk... Rosji, bo ona "zgniecie" wszystkich swych wrogów. Tymczasem Ukraina się Ruskich nie boi i proponuje NATO i UE dostęp do olbrzymich posowieckich radarów na Krymie. Ruscy myślą natomiast o umieszczeniu sił nuklearnych w Obwodzie Kaliningradzkim (a może ich wzmocnieniu? tyle już razy mówili, że wprowadzają tam rakiety...). Ponadto nowoczesne, trudne do zestrzelenia rakiety ziemia-ziemia Iskander (mogą zostac wyposażone w broń masowego rażenia) Putin wyśle do Syrii, by ukarac Izrael za wspieranie Gruzji i Azerbejdżanu. Rosyjski sojusznik Iran wystrzelił w Kosmos lipnego satelitę (czyli tylko kawałek metalu). Saudowie i Mubbarak ostrzegają Teheran, że w ten sposób daje Izraelowi i USA pretekst do ataku.

 
1 , 2 , 3
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y