piątek, 29 września 2006
7 trąb

7 trąb

Kiedyś zwrócono mi uwagę na fragment Apokalipsy św. Jana rozdział 8 wersety 10-11.  ,,I trzeci anioł zatrąbił: i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia, a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód.
11 A imię gwiazdy zowie się Piołun. I trzecia część wód stała się piołunem,
i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie." Piołun to po ukraińsku Czernobyl. Elektrownie zaznacza się na mapach gospodarczych gwiazdkami - także te w kraju czerwonej gwiazdy. Zaciekawiony spojrzałem na opisy innych trąb. Dwie pierwsze trudno przypisać do czegoś konkretnego. 4-ta kojarzy mi się ze zdjęciami nieba zasłanego dymem z płonących szybów naftowych w czasie wojny w Zatoce. 5-ta przypomina mi opis płonącego WTC a ,,szarańcza" śmigłowce bojowe. Tylko kto jest tym ABBADONEM? Bush? 6-ta jest intrygująca. 4 aniołów, 4 armie związane nad Eufratem czekają na konfrontacje z Iranem i Syrią. Czyżby Polska znalazła się wśród tych aniołów zagłady :) (W inwazji lądowej na Irak wzięły udział 4 państwa: USA, Wielka Brytania, Australia i Polska) Takie moje luźne skojarzenia... Nadal płaćcie składki na fundusze emerytalne, bo Apokalipsa może być bardzo daleko. Chociaż ... :) 

czwartek, 28 września 2006
Ostatnie kuszenie Iranu

cfr

Jak z lektury ,,Tajnej wojny Hitlera" możemy się przekonać Niemcy przez cały czas trwania drugiej wojny światowej prowadzili  tajne negocjacje o różnym stopniu intensywności z aliantami zachodnimi i ZSRR. Wysuwali nawet propozycje odsunięcia Hitlera od władzy. Nie powinno więc dziwić, że obecnie Waszyngton stara się sondować Teheran. Może o tym świadczyć wiza dla Chattamiego, złagodzenie retoryki ze strony zarówno Busha jak i Ahmadinedżada, ale przede wszystkim zaproszenie prezdydenta Iranu do debaty w CFR - organizacji nazywanej ,,lokomotywą amerykańskiej polityki zagranicznej", oskarżanej o spiskowe metody działania, której wykaz członków zajmujących stanowiska w ostatnich administracjach liczy kilkanaście stron. To że w demokratycznych, choć technokratycznych USA szukają innych rozwiązań niż wojna nie powinno dziwić, ale czy Ahmadinedżad dostał jakiś wątpliwości? Czy też to tylko obustronna próba złapania oddechu?

Panie Waldku niech Pan się nie boi...

tusk

Jeśli myśleliście, że w Polsce jest/była kiedykolwiek podręcznikowa demokracja, to się mylicie. Z racji naszego połozenia geograficznego bardziej to przypomina sytuację z seriali X-files i Millenium. Nie powinny więc dziwić nikogo ostatnie wydarzenia. Na PiS zagłosowałem dopiero w 2005r. I nie z powodu jakiś głupich 3 mln mieszkań, spadających pluszaków i opróżnianych lodówek. Chciałem po prostu, by ktoś się zajął importowanymi zza Uralu gębami panów i pań z WSI, mafii paliwowej, byłego SB, sędziowskiej mafii, korporacji zawodowych, zarządów spółdzielni mieszkaniowych, korporacji zawodowych, nomenklaturowych spółek itp. Zmiany w tym zakresie oceniam pozytywnie, choć czasem narzekam na ich zbyt wolne tempo. Reszta mnie mniej obchodzi. Mam gdzieś też metody jakimi to robią. Jak dla mnie mogliby, Begerową zarżnąć na ołtarzu rytualnym ku chwale Szatana słuchając Mandaryny (byłoby to estetycznie ohydne, ale jakoś bym to przeżył...) Jako stary makiawellista nie przyłączam się więc do chórów oburzenia i wskazuje publiczce parę nowych szczegółów:

Co Andreas Lepper robił niedawno na Białorusi? Dlaczego róźne tvny, zazwyczaj ekscytujące się każdym łykiem rosyjskiego kawioru i białoruskiej solianki wchłanianej przez przewodniczącego, tym razem milczą? Czy ma to coś wspólnego z tym ? Kto z PO ostrzegał Giertycha przed prowokacją? Jaką rolę odegrał w całej sprawie główny wekslowy Janusz Maksymiuk TW ,,Roman"? Czemu media nie mówią, że organizująca protesty pod sejmem grupa ,,Nasze Miasto" jest kierowana przez szefa Samoobrony w Wawrze?

Poza tym poczytajcie sobie teksty Zybertowicza i Semki i w dziale historia (zakładka u góry) na moim blogu wróćcie do fragmentów poświęconych Watergate i obejrzyjcie sobie jeszcze ten klip:)

środa, 27 września 2006
Społeczeństwo debili

obyś zdechła z przeżarcia gruba świnio!

Nie wierzę w to, że kobiecina, która nie może przeczytać billingów i bredzi o Kofanie Onanie sama na to wpadła. Ktoś jej kazał to zrobić i zainstalował jej profesjonalny sprzęt do inwigilacji. A prowokacja była dobrze zrobiona - udawała, że kilku posłów za nią pójdzie, i nic, że grzecznie Kaczyński odmówił jej stanowiska mówiąc Lipińskiemu, że jest zbyt skompromitowana. Miliony debili będą się tym teraz ekscytować - tym co jest w polityce normalne. Bismarck twierdził, że ten kto lubi politykę i kiełbasę nie powinien patrzeć jak obie rzeczy się robi. Szukając większości w Sejmie PiS kieruje się swoją wizją dobra publicznego, przekupienie kilku posłów Samoobrony jest do tego akurat potrzebne. Konieczność dania kilku palantom stanowisk do peirdzenia w stołek zawsze była wkalkulowanym ryzykiem w procesie politycznym. A załatwia się takie rzeczy przez negocjacje. Więc proszę nie biadolić o zgwałconej demokracji! To co wczoraj widzieliśmy jest i tak dużo lepsze od wysysania przez poprzednią ekipę miliardów z Orlenu i rypania całego społeczeństwa na paliwie. Ale społeczeństwo jest zbyt głupie, żeby to zrozumieć...

Najlepiej stan naszego społeczeństwa opisał Największy Autorytet Moralny Naszych Czasów Kominek - przeczytaj tutaj

W ODPOWIEDZI NA LICZNE KOMENTARZE WYJAŚNIAM:

1. Z tego co wczoraj w TVN widziałem wynika, że to Begerowa stawiała żądania. Lipiński połaszczył się na 8 posłów i jej nie zbywał. Premier jednakże nie zgodził się, by Begerowa była w ministerstwie. 2. Wiadomo było, że PiS będzie wyłuskiwał posłów Samoobrony i będzie ich kusił - więc skąd to oburzenie?! 3. Prof. Hołda słusznie stwierdza, że nie było tutaj czynu przestępczego, gdyż to były negocjacje polityczne. Zawsze przy powstawaniu każdej koalicji rozmawia się o stołkach, listach itp. 4.  Drogi Warpmanie, być może na urlopie przesiąknąłem włoskimi obyczajami (tak to wygląda we Włoszech), być może po prostu nie widzę megafery, tam gdzie jej nie ma.

wtorek, 26 września 2006
Papież i islamiści

papież

Taka karykatura papieża ukazała się w wydawanej przez Hamas. Tymczasem w państwowej palestyńskiej telewizji duchowny islamski z Gazy Osama Al-Mazini nazwał papieża ,,głupim i kryminalnym", mówił też, że papież ma krew na rękach i wspomniał o nadchodzącym dniu sądu. Papież wyjeżdża niedługo do Turcji. Warto tu przypomnieć, to co napisał Nostradamus:

 Quartian 2.97

 Rzymski biskupie bądź ostrożny gdy zbliżysz się, / Do miasta, gdzie płyną dwie rzeki/ Twa krew rozbryzgnie w tym miejscu/ Twoja i tych co Ci towarzyszą, gdy kwitnie Róża  (tłumaczenie z angielskiego - moje)

poniedziałek, 25 września 2006
Inwazja na Kurdystan?

turkey

Debka pisze o napięciach w stosunkach turecko-amerykańskich. Turcy zastanawiają się poważnie nad inwazją na północny Irak mającą zniszczyć bazy kurdyjskiej partii PKK. Chcą przy okazji zająć pola naftowe Kirkuku. Jednocześnie Irańczycy chcą skorzystać z tureckiej inwazji, by zaatakować przeciwnych im Kurdów i mocniej usadowić się w Iraku. Celem jest również wyparcie z Kurdystanu wpływów Izraela (szkolenie peszmergów, baza wczesnego ostrzegania, przeloty samolotów). Robi się ciekawie...

niedziela, 24 września 2006
Oś zła nie istnieje?

Trochę fotek ze szczytu państw ,,niezaangażowanych" w Hawanie

havana1

Robert Mugabe - czarny rasista mordujący białych farmerów w Zimbabwe, sprawca głodu i 1000% inflacji w Zimbabwe, który kilka miesięcy temu buldożerami zniszczył domy 100 000 Czarnych w Harrare - z Łukaszenką i ,,zawsze działającym na rzecz biednych" Hugo Chavezem. chavez nienawidzi tak bardzo zachodniej cywilizacji, że kazał zburzyć w Caracas pomnik Kolumba, bo ,,Kolumb był jak Hitler". Problem w tym, że Hitler to ulubiony przywódca Roberta Mugabe...

havana2

Mahmud Ahmadinedżad z synem dyktatora Korei Północnej Kim Yong Namem. Wszyscy oczywiście dbają o biednych ludzi - a już najbardziej w KRLD. Był tam też Raul Castro. Pozdrowienia i wyrazy poparcia przysłał Putin. Podpisano tam tajne porozumienie irańsko-wenezuelskie o współpracy wywiadowczej. Zgodnie z nim irańscy agenci i terroryści usadowią się na Kubie i w Wenezueli, mogąc stamtąd skuteczniej razić USA.

sobota, 23 września 2006
Papież a islam

pope

Tak jak wcześniej się okazało, że miliony nie znających zachodnich języków i na wpół niepiśmiennych muzułmanów czytają niszową duńską gazetę i są tak obrażone zamieszczonymi w niej karykaturami, że postanowili podpalać ambasady, tak teraz okazało się, że ci sami ludzie słuchają uważanie wszystkich przemówień papieża i są ogromnie oburzeni tym, że zacytował gostka ze średnioweicznego Bizancjum, który twierdził, że islamiści są agresywni. By zaprzeczyć temu, że są agresywni zaczęli grozić papieżowi śmiercią, podpalać kościoły i zabijać chrześcijan. Zakłopotany Benedykt XVI starając się ich uspokoić, stwierdził że jego słowa wyrwano z kontekstu i źle zinterpretowano - co akurat jest prawdą. Prof. Wolniewicz stwierdził w TVN 24, że jest przerażony tym, że zaatakowano centrum cywilizacji zachodniej (Watykan) a to centrum się ugięło. Co papież może zrobić, by obronić Zachód?

Przede wszystkim całkowicie zakończyć ,,dialog" ekumeniczny z islamem. Już sam fakt, że przedstawiciele wielkich reiligii zamiast twardo wierzyć w swoje przekonania postanawiają w ich sprawie iść na kompromis jest nielogiczny. Dialog i szukanie kompromisu z idiotami, którzy obcinają ludziom głowy i wysadzają się w powietrze, bo ich ktoś kiedyś obraził, podwójnie nie ma sensu. Św. Franciszek z Asyżu był wzorem chrześcijańskiej łagodności a mimo to w rozmowie z sułtanem nie dialogował, tylko powiedział jasno co sądzi o islamie - używając przy tym stwierdzeń, przy których teksty Orianny Fallaci to szkolne wypracowanka. Sułtanowi zaimponowała postawa świętego i nie tylko wypuścił go wolno, ale również obdarował. Ale ówcześni muzułmanie byli o wiele bardziej cywilizowanymi ludźmi niż dzisiejsi...

Italskie impresje

sisctine

Wczoraj wróciłem z Włoch. Było zaje***! Aż nadmiar wrażeń!!! Widziałem papieża z odległości dwóch metrów i słyszałem jak w 5 językach odnosi się do sprawy przemówienia w Ratyzbonie, kupiłem sobie fartuszek z Mussolinim, przeżyłem klęskę żywiołową w Wenecji (lało ze wszystkich stron - nawet z dołu), przechadzałem się po Forum Romanum i uliczkach Florencji, popijałem Chianti i zagryzałem Tiramisu, wchodziłem na Święte Schody, poznawałem dzieje europejskiej sztuki w muzeach watykańskich i degustowałem alkohole w San Marino.

- Uznałem, że Cosimo di Medici był świetnym gostkiem i chciałbym mieć taką robotę jak on - scinanie głow opozycji i przy tym romantyczne gesty wobec żony

- Włosi przegrali wojnę, bo nie umieją prowadzić

- Ale robią dobre lody, choć pizza, którą robią dla turystów jest przereklamowana tak jak ich makarony

Ogółem każdemu taką wycieczkę polecam - naprawdę warto! (Nie jestem sponsorowany przez Almatur)

Pozdrawiam przy tym wszystkie koleżanki i kolegów z trasy a szczególnie: Anię i Szymka oraz Iwonę i Ewę (jeszcze raz dzięki za parasol w Wenecji!)

15:43, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (2) »
czwartek, 14 września 2006
Wyjeżdżam na tydzień, więc będziecie tęsknić...

Czyta mnie naprawdę wiele osób. Min.: Bronisław Wildstein, arcybiskup Życiński, Andrzej Lepper, Shirley Manson z Garbage... Codziennie z utęsknieniem wyczekujecie, co ,,ten Kozieł napisał". Przez jakiś tydzień niestety nie będziecie się mogli na moim blogu raczyć strawą duchową, gdyż wyjeżdżam do Włoch. Będę tam tylko ja, ze 30 osób z wycieczki i zabytki Florencji (czytaliście ,,Hanibala"?). Jeżeli będziecie tęsknić, to możecie (jeśli tego jeszcze nie zrobiliście) poczytać sobie trochę mojej beletrystyki  . (to naprawdę krótkie! i możecie mnie zjechać potem w komentarzach!) By wprowadzić was w nastrój tęsknoty, umieściłem powyżej bardzo wzruszającą piosenkę. Możecie płakać za mną, ale się nie pochlastajcie!

Ps. Co do nowego wyglądu bloga - wielu ludzi męczyło mnie tym, że ,,dotychczasowy był zbyt ciemny". Póki niczego fajniejszego a przy okazji nie męczącego ludzkich oczu nie znajdę - będzie taki jak obecnie.

11:17, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (4) »
środa, 13 września 2006
Eksperci i nie tylko...

yoseff bodansky

Syryjscy oficjele oskarżają o atak na ambasadę amerykańską w Damaszku USA. Twierdzą, że ,,jedynie Amerykanie są zdolni przeprowadzić atak 200 metrów od rezydencji prezydenta Syrii". Historia Syrii dowodzi, że również Syryjczycy - choćby w burzliwych latach 1958-1970, gdy był zamach stanu za zamachem...

Yoseff Bodansky, jeden z najlepszych specjalistów od Al-Qaedy, zaprezentował w Serbii swój scenariusz "Balkans 2020.", w którym ostrzega przed upadabnianiem się Kosowa, Bośni i Sandżaku do Afganistanu. Całkiem realne jest obecnie, że europejsko wyglądający zamachowcy-samobójcy będą szkoleni o rzut kamieniem od UE.

Polecam również tekst innego eksperta Petera Bergena poświęcony szukaniu przyczyn 11 IX.

wtorek, 12 września 2006
Plany brytyjskiego ataku na Izrael

eden

Jeszcze w 1954r. Brytyjczycy opracowywali plany ataku na Izrael. Mieli go dokonać w razie wojny izraelsko-jordańskiej. Przygotowania były tak zaawansowane, że wybierano dogodne miejsca do lądowania barek desantowych i cele do bombardowań. Jednakże wkrótce Wielka Brytania popadła w konflikt z Egiptem Nassera i Izrael stał się sojusznikiem. Rząd brytyjski podarował z tej okazji Izraelowi ogromną rzeźbioną menorę stojącą przed Knesetem.

14:44, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 11 września 2006
Co robił Osama 11 IX 2001r.?

pakistan

CBS 28 I 2002r. podała, że 10 IX 2001r. Osama bin Laden został przewieziony do szpitala w pakistańskim Peszawarze. Oficerowie pakistańskiego wywiadu ISI odcięli całe skrzydło szpitala, wyrzucili personel i wprowadzili własnych lekarzy. Sprowadzono nowoczesne urządzenia do dializ. Dzień wcześniej bomba umieszczona w kamerze zabiła Ahmeda Shaha Masooda. Przedstawiciele Sojuszu Północnego ogłosili, że dokonała tego Al-Qaeda we współpracy z ISI. Rankiem 11 IX 2001r. na Kapitolu w Waszyngtonie jadło wspólnie śniadanie 3 ludzi - gen. Mahmood Ahmed szef ISI, sen. Bob Graham (D) przewodniczący Senackiej Komisji Wywiadu i kongresmen Porter Goss ( R ) przewodniczący Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów. Graham był nazywany największym sojusznikiem CIA w Kongresie. Goss sam spędził w CIA co najmniej 10 lat i do niedawna był szefem CIA. Indyjska prasa wkrótce podała, że gen. Ahmed kazał przelać szejkowi Saedowi 100 000 $ na konto Mohameda Atty.

sobota, 09 września 2006
Czy bin Laden palił trawkę?

weedosama

W piątkowym ,,Metropolu" ukazał się wywiad z Kolą Boof, amerykańską pisarką sudańskiego pochodzenia, która twierdzi, że w 1996r. była kochanką bin Ladena. Twierdzi ona, że Osama pali dużo marihuany i słucha van Halen. Bardzo jedzie w tym wywiadzie islamskim fundamentalistom i arabskim antyczarnym rasistom. Ma ona ciekawą biografię - twierdzi, że kupowała w Izraelu broń dla Armii Wyzwolenia Południowego Sudanu. Jednakże w jejopowieści jest dużo dziur. Opowiada ona o orgiewce w Maroku w 1996r. z udziałem bin Ladena i jego mentora dra Azzama. Z tymże Azzam został zabity kilka lat wcześniej. W orgiewce tej miał uczestniczyć też egispki teoretyk dżihadu Sayyid Qutb, który nie żyje od 30 lat...

piątek, 08 września 2006
Kazimiera Szczuka ,,ssie paukę"

No coś Kazię opuściło poczucie homoru :)

Pytanie: co robiła wtedy policja?

14:38, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (7) »
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y