sobota, 29 września 2007
Goleniewski

goleniewski

W dzisiejszej ,,Rzeczpospolitej" ciekawy artykuł o płk Michale Goleniewskim, którego dezercja na Zachód była największą katastrofą wywiadowczą (rzecz jasna dla komuchów:) w dziejach PRL. Wystawił on CIA kilkudziesięciu ważnych agentów z bloku wschodniego - w tym ludzi z ,,piątki z Cambridge" i doradcę premiera Ben Guriona. Po pewnym czasie zaczął głosic, że jest cudownie ocalonym carewiczem Aleksiejem Romanowem i był tak przekonujący, że uwierzyła w to częśc carskiej rodziny na emigracji. Mówił też, że car Mikołaj II nie został rozstrzelany tylko przekazany na Zachód na mocy tajnej klauzuli traktatu w Brześciu, mieszkał pod Poznaniem pod ochroną Piłsudskiego, gdzie zmarł w 1952r. Księżniczka Anastazja miała mieszkac pod Chicago a Alaska nie została w 1867r. USA sprzedana, tylko wydzierżawiona na 99 lat, a Chomeini był sowieckim agentem.

12:21, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (1) »
piątek, 28 września 2007
Birma

birma

Kiszczak, Jaruzelski i Rakowski napisali list otwarty wzywający birmańską opozycję do spokoju i podjęcia z juntą rozmów okrągłego stołu... Lepiej by było, gdyby powiedzieli swym sowieckim zwierzchnikom, by przestali wspierac tamtejszych kacyków. Dzisiejsza Birma jest gospodarczą półkolonią ChRL i wielkim odbiorcą rosyjskiego uzbrojenia. Rządzi nią dziwny totalitarny reżim, który wymyka się jakimkolwiek klasyfikacjom. Choc zwalczają obecnie mnichów buddyjskich, generałowie są przesądnymi buddyjskim sekciarzami, którzy przymusowo i ludobójczo nawracają chrześcijan, muzułmanów i pogan na buddyzm. Sami mnisi nie są zresztą tak pokojowi, jak na Zachodzie Geere i różni hippisi ich przedstawiają. Buddyzm ma długą militarną tradycję. I tym razem życzę wojowniczym mnichom dużo sukcesów. Jeśli uda im się uporac z juntą, mogą przyjechac do Polski i skopac tyłki sygnatariuszom wspomnianego listu otwartego.

Saddam i Bush

saddam

Jak wynika z nagrania rozmowy Aznara i Busha, na miesiąc przed atakiem na Irak Saddam Husajn zaproponował, że złoży rezygnację i uda się na wygnanie (prawdopodobnie do Libii). Chciał tylko 1 mld $ i zachowania dokumentacji dawnych projektów WMD. Bush zastanawiał się czy nie zabic Saddama, gdy będzie on przebywał na emigracji, ale w końcu stwierdził: ,,Za miesiąc będziemy w Bagdadzie". A wystarczyło zapłacic głupi miliard a potem załatwic Saddamowi ,,zawał serca"...

wtorek, 25 września 2007
Cień Kima

a

Powyżej: Australijska marynarka wojenna zatapia północnokoreański statek narkotykowy

Oficerowie amerykańskich służb wywiadowczych potwierdzają, że izraelski rajd lotniczy nad Syrią nie miał nic wspólnego z programem nuklearnym Damaszku. Chodziło w nim o zniszczenie magazynu północnokoreańskich rakiet No-Dong uzbrojonych w głowice chemiczne.

Tymczasem amerykańscy snajperzy w Iraku opracowali ciekawą taktykę: podkładają na ulicy amunicję, części detonatorów i małe kostki plastiku i strzelają do każdego, kto się po nie schyli.

poniedziałek, 24 września 2007
Sarkozy kontra Putin

sarkozy

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy coraz wyraźniej bierze stronę Waszyngtonu w sprawie irańskiego kryzysu nuklearnego: odradził francuskim koncernom naftowym i bankom inwestowanie w Iranie. Jego polityka zarówno w kwestiach europejskich jak i bliskowschodnich stoi ością w gardle Putinowi, który 16 X złoży demonstracyjną wizytę w Teheranie, gdzie podpisze umowę usuwającą ostatnie przeszkody dla rosyjskiego wsparcia irańskiego programu atomowego. Nie milkną spekulację na temat rajdu IDF na terenie Syrii. Według brytyjskiej prasy izraelscy komandosi z Sayeret Maktal mieli w mundurach syryjskich żołnierzy dokonac ataku na tajny ośrodek nuklearny Syrii i skraśc stamtąd materiały rozszczepialne. Syria twierdzi, że to bzdura. Tymczasem w Pentagonie pracuje od jakiegoś czasu jednostka planistyczna sił powietrznych podobna do tej, która doskonaliła operację ,,Pustynna Burza".

sobota, 22 września 2007
Hillary

bill hillary

Powyżej: Bill i Hillary Clintonowie w latach '70-tych

Republikański kandydat na prezydenta Mitt Romney zażartował sobie wczoraj, że jego żona będzie ładniejszą pierwszą damą od Billa Clintona. Bill stwierdził z kolei, że ,,poderżnąłby sobie gardło" miast zostac ,,pierwszym mężem". Tymczasem reporter gejowskiego pisma spytał Hillary o plotki o jej lesbijskich skłonnościach. ,,Nie jestem lesbijką!" - odpowiedziała Hillary. Jednakże plotki o jej biseksualizmie towarzyszą jej od czasów licealnych. Sherman Skolnick, nieżyjący już tropiciel spisków z Chicago, przytoczył kiedyś relacje oficera Secret Service, który nakrył Hillary na namiętnym pocałunku z kobietą. Pierwsza dama rzuciła wówczas w niego popielniczką. Jennifer Flowers jedna z kochanek Billa miała powiedziec prezydentowi:,, Hillary przespała się z większą liczbą kobiet niż ty".

piątek, 21 września 2007
Bejrucki atak

assasination

W Bejrucie zabito chrześcijańskiego deputowanego Antoine'a Ghanema. Jest on 8-mym antysyryjskiem parlamentarzystą zabitym w Libanie w ciągu ostatnich 2 lat. Tuż przed śmiercią wrócił on z Abu Dhabi, gdzie ukrywał się przed syryjskim wywiadem grożącym mu zabójstwem, jeśli w wyborach prezydenckich nie zagłosuje on według ich woli. Jest to również wyraźne ostrzeżenie dla przebywającej w regionie Condoleezy Rice. Tymczasem lider izraelskiej opozycji Binjamin Netanyahu pochwalił niedawny tajemniczy rajd izraelskiego lotnictwa nad Syrią i stwierdził, że od początku o nim wiedział - co wydaje się wątpliwe. Jak dotąd nie ma żadnych dowódów na istnienie syryjskiego programu nuklearnego. Syria zacieśnia jednak kontakty z Koreą Północną - może chodzic o technikę rakietową bądź zaczątek takiego programu.

Wybory 2007 Warszawa

Serdecznie zapraszam do czytania i komentowania mojego nowego bloga poświęconego wyborom parlamentarnym w Warszawie :

Wybory2007Warszawa.blox.pl

Mam nadzieję, że uda mi się je zrelacjonowac ,,z jajem".

Na początek o Nelly Rokicie, walce o patriotyczny elektorat i nowym spocie PiS.

Miłej lektury!

środa, 19 września 2007
Test rakiety

missile

Znowu syryjska tematyka. Brytyjski ,,Jane's Defence Weekly" podaje, że dziesiątki syryjskich żołnierzy zginęło w trakcie nieudanych cwieczeń ze Scudem wyposażonym w głowicę chemiczną. Tymczasem Syria przyznała się do zaistnienia tego wypadku niemal natychmiast jak się wydarzył - z tymże ominęła przy tym kwestię ,,chemiczności" głowicy - co nie jest niczym nadzwyczajnym, wszyscy wiedzą, że Syria już od dawna broń chemiczną posiada. A z Iranem współpracuje już od 1979r... Pojawiają się jednakże znowu ze strony Damaszku pobrzękiwania szabelką i plotki o ,,wielkiej akcji" na Golanie.

wtorek, 18 września 2007
Orchard

asad

Tuż przed moim wyjazdem Syria oznajmniła, że w swojej przestrzeni powietrznej ostrzelała izraelski samolot, który zbombardował jej terytorium przy granicy z Turcją. Okazało się jednakże, że samolot ten był najprowdopodobniej rozpoznawczy i zrzucił tylko pusty zbiornik paliwa a nie bombę. Wkrótce zaczęto się zastanawiac, czy ta operacja - lot gługiego zasięgu nie była cwieczeniem w związku z atakiem na Iran. Pojawiły się też informacje mówiące o nalocie bombowym na ,,nuklearny ładunek" przywieziony do Syrii przez Koreę Północną. Jedno tutaj jest pewne rosyjski system obrony przeciwlotniczej ,,Kolczuga" zainstalowany w Syrii nie zdał egzaminu tak jak sowieckie systemy w 1982r. Tymczasem za Oceanem doszło do dziwnego zdarzenia:  w wyniku awarii komputerów nuklearne głowice przeleciały podczepione pod skrzydłami B-52 z bazy Minot do bazy Barksdale. Pojawiły się też w mediach rozbieżności, czy było to 5 czy 6 głowic. Jeden z zamieszanych w to lotników, wkrótce potem ginie. Dziwne?

poniedziałek, 17 września 2007
Greckie impresje

ateny

Dzisiaj w nocy wróciłem wreszcie z wycieczki do Grecji, powoli przyglądam się temu, co mnie ominęło (rozbawiła mnie sprawa z Nowakiem:) i staram się ochłonąc od wrażeń. A było fajnie. Urokliwe Meteory, cyklopowo-mityczne mury Myken, apollińskie Delfy, Ateny dzielące wspaniałą przeszłośc z trzecioświatową teraźniejszością, przestronne i europejskie Thesaloniki, ruiny Koryntu i Epidauros, ślady po Termopilskim wąwozie. Do tego przejazd przez Serbię, Macedonię i Węgry. Filozoficzne dysputy z kolegami i koleżankami na ateńskiej Place toczone przy piwie Mythos i retsinie do 3-ciej w nocy. Grecy cieszący się jak dzieci z kilku słów w ich języku, mili i otwarci, wypominający Turkom i Macedończykom ich przewiny, powoli prowadzący swe życie i stroniący od pracocholizmu, ceniący tradycję i znający czasem kilka słów po polsku. Watahy greckich psów bojących się ludzi i wygrzewających się w słońcu na ulicach. W tle tego bilboardy wyborcze i wiece (nawiedziłem wiec komunistów:). Nade wszystko miła i luźna atmosfera. Składam tutaj podziękowania za miłe towarzystwo i POZDRAWIAM: Aśkę, Irenę, Kasię i Marcelinę ( w porządku alfabetycznym, nie mam jabłka dla ,,najpiękniejszej") Jędrka i Piotrka i wszystkie osoby, z którymi miałem przyjemnośc przebywac.

13:41, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (3) »
środa, 05 września 2007
Wyjazd do Grecji

a

Filmik co prawda nie na temat, ale z myślą o czytających mego bloga dziewczynach (wszystkich trzech ?). Niech pamiętają jakim jestem draniem:) 

Przez pewien czas nie będę uzupełniał bloga, gdyż wybieram się na objazdówkę po Grecji. W programie min.: Saloniki, Ateny, Meteory, Mykeny, Korynt, Termopile, napis Symonidesa,  odtworzenie okrzyku ,,This is Sparta!!!!!!!!!!!!!", picie uzo z Czarnymi Pułkownikami, szmugiel ikon, palenie Persopolis, dysputy filozoficzne (po paru głębszych), wystawienie twórczej interpretacji sztuki Ajsycholosa, omijanie szerokim łukiem dworców kolejowych i psychologów dziecięcych, orgie na wyspie Lesbos i inne atrakcje związane odkrywaniem tego starożytnego centrum cywilizacji europejskiej.

11:05, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (3) »
Wszystko już było

greek coup

Przecieki były. Pierwszego dokonał sumeryjski bóg Enki powiadamiając swego zaufanego kapłana (Noego?) o nadchodzącym Potopie. Martin Bormann powiadomił we IX 1944r. Sowietów o zamachu na Stalina. Kim Philby sprzedał KGB agentów MI5 w Albanii. Michał Goleniewski sprzedał Brytyjczykom Gordona Londsdale'a. Whitacker Chambers Algera Hissa.

Podsłuchy i prowokacje były, są i będą. Już wąż w ogrodzie Eden dokonał prowokacji przeciwko Ewie.

Zamachy stanu były. Nawet w demokratycznych państwach. Myślicie, że Lee Harvey Oswald był samotnym szaleńcem? Zdawaliście sobie sprawę ile razy plany zamachu stanu snuto w XXw. chocby w takiej Wielkiej Brytanii? Wiedzieliście, że Niemcy chcieli dokonac w 1918r. rewolucji bolszewickiej we Francji?

Gdy w 1967r. doszło do zamachu stanu Czarnych Pułkowników w Grecji, ambasador USA Phillips Talbot powiedział: ,,To gwałt na demokracji!". Szef stacji CIA w Atenach Jack Maury odpowiedział mu:,, Jak można zgwałcic k*rwę?". Wszystko już było.

10:54, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 04 września 2007
Orwell

orwell

Mała rzecz a cieszy: Brytyjczycy ujawnili prowadzone przez MI5 dossier George'a Orwella. Służby były nim zainteresowane ze względu na jego komunistyczne powiązania. Po tym jak napisał ,,Folwark Zwierzęcy" uznano jednak, że nie jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego. Ciekawostka: Hamas zakazał publicznych modłów w Gazie - powód ostatnio je Fatah wykorzystał do wywołania zamieszek.

10:57, foxmulder2 , Historia
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 03 września 2007
Vidovan

uck

Zapraszam do czytania mojego nowego artykułu napisanego dla Polskiego Radia pt. ,,Czarna dziura Bałkanów". Opowiada on Kosowie. Byc może USA powinny pojednac się z Serbią i pozwolic Belgradowi na wprowadzenie czołgów do zbuntowanej prowincji?

 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y