wtorek, 30 września 2008
Baader Meinhof Komplex
a

W Niemczech wszedł do kin film "Der Baader Mainhof Komplex". Tytułu nie muszę chyba tłumaczyć a sam trailer (powyżej) wskazuje, że film może być zajefajny. Bo życie terrorysty w latach '70-tych było fajne. Chodziłeś w drogich ciuchach, rozbijałeś się markowymi autami, strzelałeś, podkładałeś bomby i pie... się z egazltowanymi lewaczkami. Wszystko za pieniądze Stasi (szkoda, że w filmie nie pojawił się klimatyczny wątek kontaktów grupy Baader Meinhof ze służbami specjalnymi NRD).

Baj deł łej: w środowiskach skrajnej prawicy jestem czasem mylony z Bogdanem Koziełem. Teoretykiem tradycjonalizmu integeralnego, który dawniej jarał się Evollą i Cudreanu. Teraz jest działaczem PO :) Napisał on kiedyś apologetyczny tekst o Ulrice Meinhof - ,,Czerwona walkiria". Choć Ulrike grana jest w powyższym filmie przez Martinę Gedenck ("Życie na podsłuchu", "Dobry agent"), to nie byłaby raczej w moim typie. Co innego Gudrun Ensslin. Była całkiem fajniutka:)

19:47, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (1) »
Zwierzenia Olmerta

olmert

Ehud Olmert, powszechnie uważany za totalnego cieniasa, odchodzący ze stanowiska po serii skandali (za późno!) premier Izraela, powiedział, że jego kraj powinien wycofać się z Zachodniego Brzegu i Wschodniej Jerozolimy. Udowodnił on tym samym starą prawdę: jeśli Bóg chce pokarać jakiś naród, zsyła mu głupich przywódców.

sobota, 27 września 2008
Odwołany nalot, odwołana wojna

israel

Bush odrzucił izraelską propozycję zbombardowania Iranu przed wyborami w USA. Iran nie zostanie dotnięty też zostanie sankcjami. USA po prostu zawarły latem z Teheranem zawieszenie broni. Razem stabilizują też sytuację na rynku ropy. Izrael natomiast nadal prowadzi swą tajną wojnę z Iranem: dzisiejszy zamach bombowy w Damaszku był wymierzony w jednego z irańskich generałów/ekspertów jądrowych/terrorystów z Hezbollahu.

Kosmiczny montaż

space

Agencja Xinhua opublikowała artykuł o ostatni locie kosmicznym ChRL, gdzie opisała go z barwnymi szczegółami (nawet fragmentem rozmowy astronautów). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że tekst ten zamieściła na swej stronie, na dzień przed lotem kosmicznym. W tym też nie ma nic dziwnego. Chińczycy mówią, że w newsach Xinhua tylko data jest prawdziwa.

Sekrety subprime

Powyższe video stawia w ciekawym świetle obecny kryzys finansowy. W dużej mierze odpowiedzialna za niego mogła byc jedna ustawa z 1995 r., która sprawiła, że amerykańskie banki zaczęły masowo udzielac kredytów subprime.

Na rynku subprime dochodziło do ogromnych oszustw. FBI zaczęła badac je już w 2004 r. i ostrzegac przed tymi praktykami wielkich graczy z Wall Street. Były prokurator (postrach finansjery) i gubernator Nowego Jorku Eliot Spitzer również próbował przerwac te praktyki - skończyło się to tym, że jeden z banków zaangażowanych w subprime doniósł FBI o podejrzanych transakcjach Spitzera, śledczy doszli do tego, że pieniądze z transakcji poszły na opłacenie call-girl a świat dowiedział się o drobnych grzeszkach gubernatora,który musiał zakończyc karierę polityczną. 

Innym powodem kryzysu jest gwałtwny wzrost cen ropy naftowej. Związany jest on zarówno z wojną w Iraku (i działaniami Paula Bremera, które doprowadziły do tego, że iracka ropa została pod ziemią) oraz spekulacją prowadzoną przez banki - proszące obecnie amerykańskich podatników o 700 mld USD pomocy.

Jaki może byc skutek finansowego Armagedonu? Plan Paulsona przewiduje, że praktycznie każda firma w USA może byc znacjonalizowana, jeśli będzie posiadac "zły dług" i nikt się nie odwoła do sądu w tej sprawie. Niektórzy już zresztą snują plany nowego ekonomicznego porządku na skalę światową. Nierealne? A czy obecny kryzys wydawał się jeszcze dwa lata temu realny?

środa, 24 września 2008
Gershon jako Palin
a
See more Gina Gershon videos at Funny or Die

Gina Gershon (znana m.in. z "Showgirls", przyznam, że mimo 40-stki nieźle się trzyma:) fajnie sparodiowała Sarę Palin (video powyżej). Niestety większość mainstreamowych mediów nie mogąc znaleźć haka na piękną panią gubernator, po prostu czepia się różnych drobnostek z jej życiorysu (typu ciąża córki). W programie komediowym Saturday Night Live pozwolono sobie nawet na żart o tym, że Tod Palin (mąż Sary) uprawiał seks ze swoją córką. No cóż, jak się za satyrę zabiera jednostronnie zacietrzewiony kretyn, to wychodzi coś równie głupiego jak programy Wojewódzkiego...

poniedziałek, 22 września 2008
ISI zmienia front?

mariott

Sprawa zamachu na islamabadzki Marriott staje się coraz ciekawsza. W chwili zamachu na przyjęciu w tym hotelu mieli się pojawic pakistański prezydent i premier. Ale wcześniej "zupełnie przypadkowo" zmienili plany. Hotel jak wiadomo znajduje się w ściśle strzeżonej rządowej dzielnicy. Wiele wskazuje, że zamachowcy z al-Qaedy mieli bardzo dokładne informacje o swoim celu, które dostali od ISI - służby wywiadowczej od lat de facto rządzącej Pakistanem, która stworzyła talibów i od samego początku umożliwiała działanie siatce bin Ladena. W hotelu mieli byc rzekomo "wysokiej rangi" oficerowie CIA. Mówi się też o pożarze, który wybuchł w hotelu na piętrze, w którym US Marines strzegli tajemniczych żelaznych skrzyń. Po zmianie władzy w Pakistanie Waszyngton zaczął coraz częściej mówic o atakowaniu terrorystów wewnątrz Pakistanu. Jednocześnie armia tego kraju zaczęła strzelac do amerykańskich śmigłowców. Czyżby więc śmierc kilkudziesięciu ludzi w zamachu na islamabadzki Marriott była odpryskiem wielkiej geopolitycznej gry?

niedziela, 21 września 2008
Mol kumpel Osamy?

mol

Robię przegląd prasy po wyjeździe i natrafiłem na ten wstrząsający wywiad z dziewczyną zarażoną HIV przez Simona Mola. Jak dotąd udało się ustalic, że "antyfaszysta roku" celowo przekazywał tego wirusa - traktując roznoszenie  epidemii jako rytuał. Poszkodowana przez niego kobieta twierdzi, że Mol robił to, gdyż... był islamskim fanatykiem, który w ten sposób chciał "zaatakowac Zachód". Oto odpowiedni fragment: "Codziennie rano brał dywanik i szedł się modlić. Gdyby przy mnie zaczął nagle walić głową w podłogę, wyglądałoby to dziwnie. A więc wychodził z domu. Nazywało się to, że idzie pobiegać i bierze ręcznik. Wracał świeżutki i tak było codziennie, nigdy nie odpuszczał. Nie jadł wieprzowiny, wtedy mówił, że nie lubi mięsa. Nie pił alkoholu. Co charakterystyczne – udawał np., że pije z innymi piwo, a w rzeczywistości nieruszona butelka stała na stole.  Nienawidził Ameryki, a także Izraela. Tego nie potrafił już ukryć, choć zawsze sprzedawał to w opakowaniu niechęci do globalizacji i współczucia dla Palestyńczyków. Czasem mówił tajemniczo, że jest męczennikiem." Czy Mol dokonywał więc w Polsce aktów bioterroryzmu?

molmol osama

Portuguesa

Ten wpis będzie o wiele dłuższy niż inne, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie - wszak dwa tygodnie nic tu nie pisałem (znajomi z wycieczki, którym nie chce się go czytac niech jednak zerkną na koniec tej notki:). Przejechałem przez ten czas jakieś 9000 km czyniąc wiele ciekawych (choc nie zawsze trzeźwych) obserwacji. Zahaczyłem m.in.: o Lyon (skąd musiałem uciekac przed Klausem Barbie), Lourdes, Carcassonne, San Sebastian, Salamankę, Fatimę, Lisbonę, Sintrę, Cabo da Roca, Batalhę, Alcobacę, Sewillę, Grenadę, Kordobę, Toledo, Madryt, Barcelonę, Cannes, Niceę... Oto kilka moich impresji z podróży:

1. Dolina Poległych - zachwyciła mnie najbardziej, mimo, że pierwotnie nie było jej w programie. Robiący piorunujące wrażenie pomnik ludzi posiadających jeszcze tyle honoru, by ginąc za idee, w które głęboko wierzyli i tyle zdecydowania by zabijac za nie innych. Zapaliłem za dusze poległych świeczkę i zmówiłem krótką modlitwę. Spoczywajcie w pokoju w tej (wziętej chyba z jakiegoś rpg-a?) podziemnej katedrze a niech gigantyczny krzyż wciąż góruje nad szczytami świadcząc o waszych żelaznych charakterach i burzliwej młodości.

W tamtym miejscu (i przed Alcazarem w Toledo) zdarzyło mi się kilka razy "machac do aparatu" - na co są zdjęcia :) Poza tym autentycznie się wzruszyłem nad grobem Jose Antonio  i widziałem też łzy jednej emerytki, chociaż ona wyglądała na resortową, więc wzruszała się z innego powodu:) No, dobra dośc tych żartów, bo jeszcze niesłusznie weźmiecie mnie za faszystę (wiadomo, że faszystą przestałem byc już w 1945 r., od tej pory jestem postfaszystą). Oddałem przecież honory również drugiej stronie: na Montserrat wzniosłem toast za Katalonię a w San Sebastian, kupiłem baskijski, nacjonalistyczny breloczek :)

2. Lisboa - wietrzne miasto z fajnym nostalgicznym klimatem. Tam najlepiej czuc więź Starego Świata z Nowym. Patrząc w Ocean można oczyma wyobraźni dostrzec Brazylię.

3. Cabo da Roca - tu kończy się Europa. Miłe miejsce na romantyczny spacer. Dziewczyna musi byc jednak ubrana w zwiewną sukienkę:)

4. Fatima - Na jednym placu dwie bazyliki. Jedna: stara, majestatyczna, wznosząca samym swym widokiem duszę do Nieba. Symbol KK za starych dobrych czasów Piusa XII. Naprzeciw niej: potężny bunkier, z którego zaraz wytoczą się działa laserowe ostrzeliwujące starą bazylikę. Przed bunkrem (nazywanym nową bazyliką) ukrzyżowany kątownik i pomnik JP II jako Lorda Sith. Namacalny dowód na to, że Kościół przechodzi największy kryzys od XVIw. Borgiowie mieli dużo wad, ale przynajmniej nie budowali takich potworków architektonicznych. Dla chcących uciec od widoku tego bunkra: idźcie na drogę krzyżową na obrzeżach miasta. Wyobrazicie sobie jak wyglądała Fatima w chwili objawień.

5. Toledo - cała historia Hiszpanii od Rzymian do wojny domowej skupiona w jednym mieście. Piękna katedra, piękne widoki, klimat ciut średniowieczny. "Oczko w głowie" Hiszpanii jak mówił miejscowy przewodnik.

6. Barcelona - widząc dzieła Gaudiego chce mi się spiewac ten klasyczny kawałek:

Wrażeń, ach wraaaażeń. Zanim ochłonę od tych doznań chciałbym jednak  pozdrowic, osoby, które mi towarzyszyły na szlaku : Krzyśka, Lecha, pana Janka, panią Elę, Olę oraz (last but not least) Edytę i Ewę. Obrigado! To również przez Was ta podróż była niezapomniana.

17:44, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (3) »
czwartek, 04 września 2008
Cara el sol

Przez jakieś dwa tygodnie nie będę uzupełniał tego bloga, gdyż wyjeżdżam do Hiszpanii walczyc z komunistami. Wiem, że generał Franco to nudziarz i klerykał, ale strzelanie do enkawudzistów to jednak niesamowita frajda a Falanga Espanol rulez. Poza tym napiszę Pedro Almodovarowi wreszcie jakiś porządny scenariusz, pokontempluje obrazy El Greco, razem z Torquemadą spalę Zapatero (i jego największego polskiego wielbiciela) na stosie, wypalę nargilę z haszem w Alhambrze i spędzę romantyczny wieczór z Penelope Cruz. Odwiedzę też Portugalię. Delektując się brazylijską kawą, muzyką Nelly Furtado i oceanicznym powietrzem, będę prowadził w Lizbonie tajne negocjacje pokojowe ludźmi Schellenberga. Zahaczę również o południową Francję, gdzie będą mnie gościc Merowing i Persefona (Sarkozy i Carla). By Wam osłodzic tęsknotę za mną umieściłem w tym wpisie fajny wideoklip, kręcony w Hiszpanii:) a na dole coś klimatycznego:)

20:45, foxmulder2 , Misc
Link Komentarze (2) »
Go Sarah! Go!

palin

Jednego zazdroszczę McCainowi (oprócz zrzucania napalmu na wietnamskich komuchów) : ma niesamowite szczęście do kobiet. Obie jego żony są wyjątkowe. Ma też wyjątkową "dziewczynę" - Sarę Palin :) Tutaj macie video i tekst jej przemówienia (zajefajnego) na RNC.

Zgniłe pomarańcze

tymoszenko

Ostatni kryzys na Ukrainie napawa mnie smutkiem. Niektórzy (np. Michalkiewicz) twierdzili, że Julia Tymoszenko robiła pomarańczową rewolucję na zlecenie Putina. Mylili się. Ona naprawdę bardzo mocno uderzała w rosyjskie interesy. Brała się za takie spółki jak RosUkrEnergo i zapobiegła kradzieży zasobów ukraińskiego szelfu. To Juszczenko (który zresztą ją wyrzucił z rządu za walkę z mafią paliwową) wydawał się przy niej megacieniasem. Julia zmieniła jednak front. Jak wcześniej donosił "Kommiersant" zrobiła to przy okazji ostatnich negocjacji gazowych z Rosją. Kreml skusił ją ogromnym wsparciem przy kampanii prezydenckiej. Kobiecie odebrało rozum. No cóż, nie zawsze uroda idzie w parze ze szlachetnością...

Ps. 1. Ukraińcy zrobili Ruskim kozacki numer. Podwyższają im 25 razy opłaty za stacjonowanie na Krymie Floty Czarnomorskiej!

Ps. 2. Fajny artykuł Mazurka (kto by się tego po nim spodziewał...) o Osetii Płd. i jej stolicy Cchinwali.

środa, 03 września 2008
Nicola Tesla - zapomniany geniusz

Klucz do gospodarczego zniszczenia Rosji, państw arabskich, Iranu, Wenezueli i wielkich koncernów naftowych był 100 lat temu w ręku serbskiego geniusza Nicoli Tesli. Może warto go znowu odnaleźć?

20:36, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 01 września 2008
70 lat różnicy, te same błędy

chamberlainmerkel

mussoliniberlusconi

Tajne wojny

sas

Brytyjskie siły specjalne SAS zaangażowały się w tajną wojnę w Iraku. Komandosi ci "zdjęli" z ulic Bagdadu ponad 3500 terrorystów - przyczyniając się tym samym do znacznego obniżenia liczby zamachów w tym mieście.

Tymczasem holenderski dziennik "De Telegraaf" opublikował historię o tajnym agencie holenderskich tajnych służb AIVD, który zaangażowany był w udaną operację sabotażową skierowaną przeciwko irańskiemu programowi nuklearnemu. Został on ostatnio wycofany z Iranu, ponoć ze względu na "zbliżający się atak Izraela".

Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y