środa, 31 października 2007
Plots

saad hariri

Czy Saad Hariri pójdzie w ślady swego ojca: zamordowanego premiera Rafika Haririego? Polityka w Libanie jest iście szekspirowska...

W Libanie zbliżają się wybory prezydenckie. Prezydenta wybiera parlament i w związku z tym Syria stosuje starą taktykę zapewniania sobie większości poprzez eliminowanie niewygodnych deputowanych. Lider sunnickiej opozycji Saad Hariri twierdzi, że ma dowody na syryjskie plany zabicia jego i premiera Fouda Siniory.

wtorek, 30 października 2007
Lady Botox

lady botox

Jak na swój wiek (55 lat) Cristina Kirchner ,,Lady Botox" nieźle się trzyma. Ale to u próżnych Latynosek z klasy średniej bardzo częste:)

Blowback

pkk

Symur Hersh w wywiadzie dla tureckiej gazety ,,Zaman" przypomniał, że PKK ( z którym walczy Turcja) i jej siostrzana organizacja PEJAK ( z którą walczy Iran) uzyskiwały jeszcze niedawno bardzo duże wsparcie ze strony USA i Izraela przeciwko Iranowi. Jednakże PKK ,,wyrwała się spodk kontroli" i rozpoczęła wojnę z Turcją. Tak to jest na Bliskim Wschodzie - podajesz miejscowym rękę, policz potem palce...

poniedziałek, 29 października 2007
Pszenica za atom

north korea

Amerykańskie i izraelskie służby wywiadowcze zdobyły podpisany przez prezydenta Syrii Assada dokument zatwierdzający przekazanie Korei Północnej pszenicy wartej 120 mln $. Inne dokumenty mówią o daniu Phenianowi paliwa i innych produktów. W zamian za co? Syryjski ambasador w Waszyngtonie Imad Mustafa, przyciśnięty do muru odpowiedział: ,,Stuff. We get stuff". Istnieją ponoc dowody, że pszenica i inne dobra zostały przekazane przez Syrię Korei Północnej, w zamian za reaktor nuklearny, którego części przypłynęły razem z transportami cementu do portów w Tartus i Latakii. Budowany z nich reaktor został zniszczony we wrześniowym izraelskim nalocie.

sobota, 27 października 2007
Przed i po

syria

Powyżej: tajemniczy syryjski obiekt zaatakowany we IX przez izraelskie myśliwce. Ruiny zostały dokładnie usunięte przez syryjską armię.

Atak ten doprowadził do poważnej różnicy zdań między Bushem i Condoleezzą Rice. Rice uważa, że zasabotował jej on negocjacje z Koreą Północną.

czwartek, 25 października 2007
Autorytety i inne bzdety

a

Powyżej: zdjęcia z pogrzebu dra Franjo Tudjmana - dla Chorwatów Ojca Narodu, dla Serbów diabła wcielonego.

W III RP czułem się jak gombrowiczowski bohater w ,,Ferdydurke". Chodzi mi o scenę z lekcji polskiego, na której kazano uczniom pisac ,,Słowacki wielkim poetą był". Tak samo w III RP kazano pisac ,,Geremek wielkim dyplomatą był", ,,Belka wielkim ekonomistą jest", ,,Wałęsa sam (może tylko z supportem paru osób z UW) obalił komunizm", ,,Bartoszewski wielkim autorytem był" etc. Jak pozwliłeś sobie na słowo krytyki wobec autorytetów, od razu słyszałeś: ,,A co robiłeś, gdy Bartoszewski siedział w Auschwitz a Frasyniuk kierował wrocławską Solidarnością?!" (prosta sprawa: nie było mnie na świecie) lub ,,Jak zrobisz dla Polski tyle co oni to będziesz miał prawo ich krytykowac". Gdy IPN ujawnił, że Kuroń mówił esbekom dokładnie to samo, co pisał w podziemnej prasie, tysiące idiotów zaczęło w północnokoreańskim stylu pielgrzymowac na jego grób i odgrywac tam seanse nienawiści wobec ,,gnojków z IPN". Odnosiłem wrażenie, że przywódcy Solidarności i lewicy laickiej przejęli stalinowski kult jednostki a komunizm ,,obalali" wyobrażając sobie, że 1-go maja zastąpią na trybunach honorowych aparatczyków z PZPR. Nie chce by ten kult wrócił a już widzę jego pierwsze oznaki w postaci bombardowaniem Polaków ,,najpiękniejszą polską biografią".

Wkurzał i wkurza mnie też kult JP2. Poprzedni papieże zakazywali stawiac sobie pomniki za życia, naszemu rodakowi postawiono ich tysiące. Oddaje mu się obecnie większą cześc niż Chrystusowi, Maryji i wszystkim świętym. Kult ten niezasłużenie promieniuje min. na kumpla Grubego Rycha kard. Dziwisza i tysiące innych miernotów. Dochodziło przy tym do sytuacji absurdalnych - gdy przytaczałem słowa Józefa Mackiewicza, krytykujące JP2 za zbyt miękkie stanowisko wobec komuny, słyszałem, że jestem ,,głupim komuchem" :)

Każdy człowiek jest omylny i grzeszny. Jestem więc przeciwny by traktowac ludzi nawet o najpiękniejszych biografiach za życia i po śmierci jako nieomylne wyrocznie i ,,żywe pomniki". Darzę Marszałka Piłsudskiego wielką estymą, ale jestem za tym, by nie cenzurowac wyzwisk jakimi czasem obrzucał wrogów i przyjaciół. Każdy człowiek może w ciągu swego życia zachwoywac się  jak kanalia, by później stac się bohaterem i odwrotnie: gen. Aoun w latach 1988-1990 bohater, po 2005r. zdrajca; gen. Ariel Szaron - na początku kariery psychopata, w 1982r. bohater, po 2000r. zdrajca prawicy i amerykańska marionetka niszcząca swój kraj; sędzia Andrzej Kryże - w PRL skazywał opozycjonistów, w III RP Humera i Żemka; Benito Mussolini - zbudował pierwsze na świecie autostrady, odkopał Forum Romanum i uratował więcej Żydów niż Schindler ale jednocześnie gazował Etiopię; Hubert Kozieł - piszący ten wspaniały blog czy też może odlewający się po pijaku na ulicy w centrum Aten? :)

Amerussia

bush putin

Według Debki Bush przygotowuje deal z Putinem, polegający na tym, że Rosja wycofa się z popierania Iranu a w zamian USA znacznie ograniczą projekt budowy tarczy antyrakietowej w Czechach i w Polsce. Czy warto?

Z drugiej strony warto przypomniec, że do podobnego dealu doszło prawdopodobnie w związku z 11 IX. Po tym jak Rosja zgodziła się na militarną obecnośc USA w Azji Środkowej i na Kaukazie, Putin zaczął mocniej ingerowac w sprawy Ukrainy i Polski. Plany sprzedaży polskiego sektora naftowego Rosji powstały mniej więcej w tym samym czasie. Jednakże Amerykanie złamali umowę doprowadzając do rewolucji róż w Gruzji, pomarańczowej rewolucji na Ukrainie i przyczyniając się w dużym stopniu do ujawnienia afery Orlenu w Polsce. Jak będzie tym razem?

środa, 24 października 2007
Trade with enemy

iran

ChRL podpisała z Iranem umowę na sprzedaż myśliwców J-10, opartych na ... izraelskiej technologii myśliwca Lavi, sprzedanej przed laty Czerwonym Chinom. Wniosek: nie sprzedawac komuchom nawet szczotek do mycia kibli, bo wykorzystają je przeciwko nam.

Tymczasem fotografie miejsca izraelskiego nalotu sprzed ponad miesiąca pokazują, że istniał tam obiekt łudzącą podobny do północnokoreańskiego kompleksu jądrowego. Wygląda to więc na powtórkę z udanej akcji w Osirak w 1981r....

wtorek, 23 października 2007
It's getting biblical

gog magog

Izrael ma swoją Platformę, która się nazywa Kadima i ma też swojego Tuska o nazwisku Olmert. Niedawno próbowała go zabic jedna z frakcji Fatah. Zamach udaremnił Shin Bet, sprawców wypuszczono (!) a cała historia po raz kolejny pokazuje, że Abbas nie panuje nad swoimi ludźmi a co dopiero mówic o całej Autonomii, więc prowadzenie negocjacji pokojowych z nim zawsze będzie prowadzeniem negocjacji z tylko z nim i żadnego pokoju one nie przyniosą. Tymczasem izraelska telewizja przekonuje, że konflikt z Iranem może miec ,,biblijne rozmiary". Tzn. z Księgi Ezechiela. Na kanale 2-gim i 10-tym pokazano nawet mapy świata z zaznaczeniem kto po stronie Goga a kto po stronie Magoga. Po jednej były min.: Izrael, USA, Wielka Brytania, Francja i Niemcy (z jakiej paki?!) po drugiej: Iran, Rosja, ChRL, Syria i Korea Północna. Którą wybieracie?

poniedziałek, 22 października 2007
Zatrzymac pochód cieniastwa!

nietzsche

Gen. Sikorski, Mikołajczyk, Korboński, Bór-Komorowski, Nowak-Jeziorański, Giertych, Kuroń, Wałęsa, Bartoszewski, Dziwisz, Tussk... Narodowy panteon? Nie. Pochód cieniastwa przez historię Polski.

Wczorajsze wybory wygrała recydywa Frontu Morges i mikołajczykowskiego PSL. Wygrała je Polska opłakująca śmierc Blidy, czytająca z namaszczeniem Newsweeka, oburzająca się na stacjonowanie naszych żołnierzy w Iraku, sprzeciwiająca się karze śmierci, roztkliwiająca się gdy chodzi o nauczanie JP2 acz nie mająca pojęcia o czym JP2 nauczał, Polska tolerancji dla przestępców i Polska pokładająca nadzieję w pochodzie cieniastwa.

Wczorajsze wybory wygrali wykorzenieni potomkowie chamów pańszczyźnianych, którzy pragnąc byc częścią ,,kulturalnej Europy" niczym prawdę objawioną spijają każde słowo z ust pseudoelitki intelektualnej zainstalowanej przez Sowietów, w miejscu wymordowanej prawdziwej elity.

Cieniasy odpowiedzą: ,,jesteś frustratem". A jak nie byc frustratem, gdy mamy taką g... pseudoelitę? Ten kraj aż się prosi o Rewolucję. By do Niej jednak doszło musisz zamordowac w sobie cieniasa. Będzie to trudne. Oni się odradzają. Ale musisz to zrobic. Poderżnij mu gardło i zatrac się w Rewolucji. Alkohol i panienki, krew po kolana - będzie impreza do samego rana!

piątek, 19 października 2007
Bhutto

bhutto

Powracającej do Pakistanu Benazir Bhutto przygotowano gorące powitanie w formie samobójczego zamachu bombowego z ponad setką ofiar. Widac pakistańskie WSI - ISI gra w jakieś psychologiczne gierki. Nie lubię byłej pani premier Bhutto - za jej kadencji też rządziło ISI. To ona wyniosła Talibów do władzy. Publicznie pokazywała się Amerykanom jako wielka ,,demokratka" i ,,obrończyni praw człowieka", nieoficjalnie wspierała terrorystów i zacieśniała więzi z Koreą Północną i Libią. Jej pobyt w Pakistanie, to nic dobrego.

czwartek, 18 października 2007
Anonimy i strachy na ajatollachy

iran

Do irańskich Żydów wysyłane jest tysiące anonimów, w których wzywa ich się do szybkiego opuszczenia kraju, w obliczu niebezpieczeństwa wojny. W międzyczasie Olmert poprzez Amerykanów próbuje namówic Putina, by ten przekonał Iran do porzucenia programu nuklearnego. Bush straszy ewentualnością III-ej wojny światowej, a Putin twardo broni Ahmadinedżada. Iran i Rosja rozważają stworzenie wspólnych sił morskich na Morzu Kaspijskim. 

Hej idiotko! Usmiechnij się!

sawicka

Nakradła, zdradziła męża, chciała zrobic gigantyczne przewały na szpitalach, złapali ją i płacze.... Kto tą idiotkę wybrał do Sejmu?!

Najgorsze jest jednak to jak podeszła do sprawy ujawnienia korupcji Platforma - ze św. Piterą od strychów na czele. Po raz kolejny bronią przestępców. Robili tak z Blidą i Kaczmarkiem, będą to robic w przyszłości. Warto wspomniec, że zaraz po aresztowaniu Sawicka zadzowoniła po pomoc dwóch ludzi: swojego byłego szefa Schetyny i Julii Pitery. Schetyna ma chrapkę na MSWiA. Wpuścic go tam, to jak zrobic z Andrzeja Samsona Rzecznika Praw Dziecka. Gostek nawet przez Tuska nazywany był chamem, wykosił z PO Rokitę i Śpiewaka, pojawia się w zeznaniach Andrzeja Czyżewskiego dotyczących mafii paliwowej i w zeznaniach Wiesława ,,Olsena" Michalskiego. Nie mogę się doczekac aż ABW, CBA i inne służby zrobią go jak Sawicką i innych fagasów. Jak mamy robic tutaj drugą Irlandię to najpierw powinniśmy się pozbyc oranżystów...

środa, 17 października 2007
Co Sikorski to Gibraltar...

hejmo

Przeglądałem sobie książkę zdRadka Sikorskiego ,,Strefa Zdekomunizowana". Straszne nudziarstwo, acz jeden fragment mnie niesamowicie rozbawił. Maj 1992r. Radek jest wiceministrem obrony w rządzie Olszewskiego, dowiaduje się, że Wałęsa z Wachowskim wpadli na ,,genialny pomysł" kupna sowieckich głowic nuklearnych na czarnym rynku. Musi działac. Postanawia zawiadomic o całej sprawie papieża. Powiadamia JP2 za pośrednictwem... o. Hejmo i Dziwisza. I już całe GRU wiedziało o wszystkim i powstrzymało Miecia i ,,Bolka" przed robieniem głupot...

wtorek, 16 października 2007
Zamach mniemany

iran

Rosyjskie służby chwalą się udaremnionym zamachem na Putina w Teheranie. Według Debki zaangażowani mieli w niego byc Czeczenii, radykalni fundamentaliści islamscy, i irańscy superradykałowie. Swych towarzyszy wydał pojmany Czeczen. Iran twierdzi, że sprawa zamachu to tylko gra psychologiczna ,,syjonistów" mająca skłócic Rosję z Iranem. Niektórzy rosyjscy komentatorzy uważają natomiast, że całą sprawę od początku do końca wymyśliło FSB. Warto tutaj przypomniec sprawę innego nieudanego zamachu w Teheranie - próbie zabicia Stalina, Churchilla i Rosevelta przez Skorzennego w 1943r. Szkoda, że wtedy nazistom nie wyszło...

 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y