sobota, 31 października 2009
Niebezpieczny umysł?
Kolejna ciekawostka biograficzna apropos Baracka Husseina Obamy vel Barry'ego Soettero: w 2005 r. ówczesny senator Barack Hussein Obama (D, Ill.) wraz z senatorem Richardem Lugarem (R, Ind.) został zatrzymany w Rosji i wtrącony do aresztu. Rosyjskie służby zarzuciły obu senatorom szpiegostwo w postaci kręcenia się koło tajnych obiektów. Interesujące...
Powyżej: Stanley Dunham, dziadek Baracka Obamy. Nie mylic z dziadkiem Tuska.

Nowa siła

Dlaczego prezydent Miśkow nagle wygłosił ostre przemówienie wymierzone w Resort? Czemu wezwał do zbudowania rosyjskich muzeów łagrów i terroru komunistycznego? Czy mamy już do czynienia z walką frakcji na Kremlu?

Stratfor opublikował niedawno analizę, w której wskazał, że na Kremlu pojawiła się nowa frakcja - cywiliki. Ich półformalnym przywódcą jest właśnie Miśkow, faktycznie zaś szef jego kancelarii Władysław Surkow. Ważnymi osobami są tam minister finansów Aleksiej Kudrin oraz szef Sbierbanku German Greff. Chcą oni wykorzystac kryzys gospodarczy jako okazję do zmian w kraju. Zmianą najważniejszą byłoby odsunięcie od władzy frakcji kagiebowskiej - siłowików premiera Putina oraz wicepremier Igora Sieczina. To tłumaczyłoby kilka anormalnych sytuacji w rosyjskim biznesie i polityce w ciągu kilku ostatnich miesięcy. 

Zawsze walka o władzę na Kremlu jest wielką szansą dla Polski. W ten sposób częściowo uniezależniliśmy się od nich w latach 1990-91. Byc może więc znowu ich walka zostanie przeniesiona do Polski. Będą walczyły tutaj ze sobą ich pacynki. A może już walczą?

środa, 28 października 2009
Admirał
div>

Na rosyjskim kanale ORT1 puszczają od zeszłego tygodnia serial "Admirał" opowiadający o admirale Kołczaku. Oglądam - zarówno dla podszlifowania języka jak i z ciekawości jak we współczesnej rosyjskiej kulturze masowej traktowana jest ta tematyka. Serial powstał na podstawie filmu - jeśli obejrzycie powyższy trailer, uznacie pewnie, że film musi być zaj*bisty. O serialu tego jednak powiedzieć nie można. Jest tam naprawdę kilka świetnych scen (zwłaszcza batalistycznych, ale nie tylko), ale przeplecione zostały one niemiłosiernymi dłużyznami. Komentarz historczny jest zaś skąpy, co sprawia, że odnosimy wrażenie, że admirał Kołczak przez całą wojnę głównie balował i romansował z cudzą żoną. Zdarzają się też "nieścisłości" historyczne - ataman Siemionow, znany czytelnikom Ossendowskiego, jest tam pokazany jako prymitywny, szowinistyczny Wielkorus. A był przecież pół-Mongołem, marzącym o stworzeniu konfederacji syberyjsko-mongolsko-środkowoazjatyckiej pod egidą Chin lub Japonii... Cieszyć może jednak, że bohaterami serialu nie są "przyjaciele ludu" z Czeka, bo przecież w rosyjskiej telewizji puszczali też serial "Smiersz" gloryfikujący podkomendnych tow. Abakumowa. W "Admirale" akcenty położono zupełnie inaczej - bolszewicy to zgodnie z prawdą historyczną krwawi mordercy i niszczyciele Rosji. Bohaterami zaś są (niezgodnie z prawdą historyczną) Biali. Bardzo charakterystyczna była scena zaprzysiężenia armii Kołczaka. Gdy admirał wypowiadał słowa przysięgi - jakiś stary żołnierz krzyknął "Batiuszka!" (ros. "ojczulek", określenie cara) i wzruszony uklęknął. Za nim zrobiły to długie kolumny jego towarzyszy broni...


19:32, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
wtorek, 27 października 2009
Pasdaran vs ISI
W Azji Środkowej szykuje się ciekawy pojedynek: irański Pasdaran vs pakistańskie ISI.  W Pakistanie aresztowano grupę irańskich żołnierzy i oficerów irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji. Zatrzymano ich wkrótce po przekroczeniu granicy. Czy irańskie służby dały się pokonac pakistańskim czy też może Iran prowadzi dopiero rozpoznanie?
poniedziałek, 26 października 2009
Za co w Wielkiej Brytanii przyznaje się dotacje
Powyżej: ci ludzie dostają dotacje od brytyjskiego rządu. 

Brytyjski rząd przekazał w zeszłym roku 113 tys. funtów fundacji kontrolowanej przez islamską partię Hizb ut-Tahrir. Pieniądze te były dotacją ministerstwa edukacji i oficjalnie poszły na prowadzenie przez Hizb ut-Tahrir trzech szkół, w których uczy się dzieci od lat pięciu o konieczności jihadu, budowy światowego kalifatu oraz bojkotu instytucji brytyjskiego państwa. Hizb ut-Tahrir jako organizacja fundamentalistyczna i mająca powiązania terrorystyczne (zwłaszcza w Azji Środkowej) została zdelegalizowana w Niemczech. W 2005 r., po zamachach w Londynie, premier Tony Blair obiecał Brytyjczykom delegalizację Hizb ut-Tahrir w Wielkiej Brytanii. 

No cóż, jeśli u nas granty dostawał Simon Mol...

A może w sprawie jest drugie dno? Hizb ut-Tahrir, organizacja bardzo aktywna na terenach byłego ZSRR mogła taktycznie współdziałac z brytyjskimi służbami. I właśnie za to dostała wsparcie od rządu JKM. 
niedziela, 25 października 2009
Lenin, syfilis i spisek żydowski

Powyżej: słynna fotka, w książce pewnego klasyka z Lublina podpisana "Zidiociały Lenin w ostatnim stadium kiły".

Historycy potwierdzili to: Lenin zmarł na syfilis. Ciekawe czy zaraził nim  swoich kochanków - Zinowiewa i Trockiego...

A ja niedawno skończyłem czytac "Lenina" wybitnego polskiego pisarza F.A. Ossendowskiego. Książka mocna i świetnie oddająca klimat rewolucji bolszewickiej. W powieści tej znajduje się bardzo kontrowersyjna scena. Oto, w 1917 r. do Lenina przybywa delegacja gmin żydowskich. Proszą Wodza Rewolucji, by odsunął od siebie komunistów żydowskiego pochodzenia, gdyż ich zbrodnie sprawią w przyszłości, że goje w straszny sposób zemszczą się na narodzie żydowskim (i tak się stało, jeśli przyjmiemy interpretację historii profesora Nolte). Lenin ich wyśmiewa. Rabini grożą mu więc, że klątwa rzucona przez nich stanie się dla bolszewików ciężką chmurą, z której może wystrzelic piorun. W jakiś czas później rabini zbierają się w Kijowie, gdzie postanawiają zabic przywódców rewolucji bolszewickiej. Losują nazwiska zamachowców - Fanny Kapłan, Dora Frumkin...


Opisane sceny wyglądają bardzo fantastycznie, ale mogły miec miejsce. Ossendowski odpierając zarzuty krytyków wskazał bardzo poważne źródła dokumentalne potwierdzające jego wizję. Jednym ze źródeł były wspomnienia Gieorgija Zinowiewa, bliskiego współpracownika Lenina. Zinowiew, sam Żyd, pisał w nich o żydowskim spisku wymierzonym w niego i innych Wodzów Rewolucji. Istotnie, rosyjscy rabini rzucili wtedy klątwę rabiniczną na Trockiego, Zinowiewa, Kamieniewa, Radka i Parvusa jako odstępców od wiary i tradycji narodowej. Klątwy tego typu są uznawane za wyroki śmierci. Zamachów na Urickiego (udany), Lenina, Trockiego i Zinowiewa (nieudane) dokonali Żydzi i Żydówki. Z tymże należący do partii sojalistów-rewolucjonistów (eserów) Borysa Sawinkowa, jednego z moich idoli. 
Co ciekawe Ossendowski w "Leninie" pisze też o zamachu na Dzierżyńskiego dokonanym przez grupę Polaków. Twórca Czeka miał zostac w tym zamachu raniony.

Przypominam: w 1945 r. NKWD rozkopało grób Ossendowskiego, by sprawdzic, czy rzeczywiście "osobisty wróg tow. Lenina" nie żyje. 

16:27, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (4) »
Upadek z wysokości
Szopka wokół irańskich negocjacji nuklearnych trwa. Inspektorzy MAEA przybyli do Iranu, by dokonac inspekcji obiektu w Kum. Okazuje się, że CIA wiedziała o nim już w 2003 r. ! Mimo to amerykańskie służby, w NIE z 2007 r. twierdziły, że "nie ma dowodów" na wznowienie przez Iran tajnego programu nuklearnego a więc na takie rzeczy jak budowa obiektu w Kum. Czyżby ówczesna amerykańska administracja chciała w ten sposób odebrac Izraelowi argument za atakiem na Iran?

Ciekawostka: brytyjski ekspert nuklearny zajmujący się m.in. sprawą Iranu wypadł z okna na 17 piętrze siedziby MAEA we Wiedniu. Austriacka policja podejrzewa zabójstwo.
czwartek, 22 października 2009
Prawdziwy koniec wojny w Iraku/Narkotalibowie


Siała baba mak, nie wiedziała jak, a muła Omar wiedział, nie powiedział jak, a to było tak...

Talibowie wracają do taktyki mudżahedinów z lat '80-tych. Chcą zrobić ze swoich wrogów ćpunów. Wtedy celem tej skutecznej kampanii była Armia Czerwona (krasnoarmiejcy często wymieniali broń na działkę hery), obecnie US Army.

Tymczasem amerykańscy żołnierze w Iraku się nudzą. Aktywność terrorystów spadła a porozumienia z irackim rządem nakładają na ich działania szereg ograniczeń. Co więc mają do roboty? Chodzić na kursy sals. Czy to więc prawdziwy koniec wojny w Iraku.
wtorek, 20 października 2009
Atak na Pakistan?

Niedzielny zamach na generałów z Korpusu Strażników Rewolucji musiał nieźle zaboleć Iran. Wysokiej rangi wojskowi grożą bowiem odwetem na terytorium Pakistanu - czyli, że przerzucą przez granicę swoich komandosów i zaatakują cele powiązane z Jundullahem. Nie zdziwcie się, ale uważam, że Iran ma w tym przypadku prawo do kontrataku. Tajna wojna to tajna wojna...

Niezła ironia - jak dotąd spiskolodzy wszelkiej maści przestrzegali przed atakiem USA na Pakistan. Teraz okazuje się, że najbliższy atakowi jest inny kraj muzułmański...
niedziela, 18 października 2009
Generałowie giną w czasie pokoju
Od dwóch do sześciu generałów irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji zginęło w spektakularnym zamachu bombowym przeprowadzonym przez sunnickich terrorystów z grupy Jandullah. Jest to organizacja złożona z Beludżów. Wspracie otrzymywała (otrzymuje?) od pakistańskiego wywiadu ISI oraz CIA. W 2007 r. próbowała ona zabic Saburdżiana vel Ahmadinedżada. 

Co ciekawe, irańskim generałom i specjalistom od WMD, od kilku lat zdarza się coraz częściej ginąc w katastrofach lotniczych. (Do tez tego artykułu, mimo kilku ciekawych w nich spostrzeżeń należy podchodzic ostrożnie. Autorem jest Wayne Madsen i fantazjuje w nim na temat zabicia Bhutto i Arafata przez CIA/Mossad. Jak wiemy, premier Bhutto zabili ludzie z ISI a Arafat, przez pewien czas agent CIA, zmarł na AIDS, który złapał pewnie podczas orgiewki z ochraniarzami.). 
sobota, 17 października 2009
DUCE 007

 
Powyżej: Benito Mussolini przemawia w 1929 r. po angielsku do narodu amerykańskiego.

Może gdzieś to już czytaliście, ale jeżeli tak, to powtórzę: Benito Mussolini był brytyjskim agentem w czasie I wojny światowej. Otrzymywał 100 funtów (na dzisiejsze ceny: 6000 funtów) tygodniowo na prowadzenie prowojennej agitacji wśród włoskich robotników. Ciekawe jest nazwisko jego oficera prowadzącego: sir Samuel Hoare, w czasie następnej wojny jeden z liderów brytyjskiego środowiska germanofilskiego, brytyjski ambasador w Madrycie i byc może uczestnik spisku na życie Sikorskiego. 
Powyżej: to video pozwoli Wam się wczuc w klimat faszystowskich Włoch. Jakiś czas temu w "Naszym Dzienniku" poznański historyk Grzegorz Kucharczyk biadolił, że w latach '20-tych Mussoliniego promował Hollywood. No cóż, wtedy Duce szczerze podziwiali zarówno Lenin jak i Gandhi (poniżej: Mahatma podczas wizyty w Rzymie, z dzieciakami z faszystowskiej młodzieżówki).


Warto dodac, że wywiad brytyjski nie tylko rozpoczął karierę Mussoliniego,ale ją również zakończył. W trakcie wojny Duce prowadził tajne negocjacje z Churchillem. Brytyjski premier rozkazał SAS, by zatrzec ich ślady, co skończyło się egzekucją na Mussolinim przeprowadzoną przez brytyjskich komandosów. Później stworzono legendę o tym, że Duce zabili włoscy partyzanci - i do tworzenia tej legendy samoczynnie przyłączyło się dziesiątki włoskich komunistów chcących zaszpanowac, że w trakcie wojny coś robili.

 No cóż, u nas banda idiotów brandz*** się przy fotkach agenta Tomka oburzając się na "prowokacje służb" a w historii wywiady mieszały bardziej niż to się Wołkowi czy Żakowskiemu śniło...
16:50, foxmulder2 , Historia
Link Komentarze (2) »
Goldstone, Iran, Turcja
Przez kilka dni nie uzupełniałem bloga - z prozaicznej przyczyny: dopadła mnie (świńska?) grypa, nie wiem, czy nie podesłana przez Obamę lub innego Schetynę :)

Wracam więc do klawiatury i co widzę: Ehud Barak potrafi odśpiewac "Krakowiaczek jeden miał koników siedem", a raport Goldstone'a skutecznie blokuje izraelsko-palestyński proces pokojowy. No cóż, jedni (ci bardziej poinformowani mówią, że proces ten i tak był fikcją), inni, złośliwie czepiając się nazwiska autora raportu wskazują, że największe świństwa Żydom robili zwykle inni Żydzi. 


Bonus: krótka analiza raportu Goldstone'a wbrew faktom mówiącego, że Hamas nie krył się za cywilami. 


Powyżej: Izraelska armia może zaatakuje Iran, ale czy zdoła się obronic przed Romanem Polańskim?

"Le Canard Enchine" (takie francuskie lewackie pismo satyryczne) podaje, że Izrael może w grudniu zaatakowac Iran. Debka dodaje, że tym razem ten przeciek jest prawdziwy (a poprzednie były nieprawdziwe?). Najlepsze jest, że nikt w to nie wierzy, bo wiadomo wcześniej irackie WMD też miały byc prawdziwe...


Turcja wyprasza Izrael z manewrów i zaprasza na nie Syrię. Tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Z jednej strony Erdogan zrywa z dotychczasową tradycją geopolityczną Ankary stawiając na "siedzenie na wielu stołkach", z drugiej generałowie dają w ten sposób Izraelowi wyrazy niezadowolenia, że... nie wywiązał się z dostawy dronów. A co idzie za tym, generałom wciąż przecież zależy na wspólnych dilach z Izraelem i dostawach stamtąd nowoczesnego sprzętu. Sam Erdogan zresztą, mimo antyizraelskiej retoryki chętnie się włączy (o ile się jeszcze nie włączył) w jakieś pośrednictwo między Jerozolimą a Damaszkiem. Turcy to naród handlowy....

poniedziałek, 12 października 2009
Polska Syriana


"Wszystko jest powiązane"

Chciałbym nakręcić drugą część Syriany. Pokazałbym w niej splątane losy: agenta (a może dla odmiany agentki) CBA, ministerialnego załatwiacza, stoczniowego związkowca, libańskiego handlarza bronią i katarskiego terrorysty. Myślicie, że to zbyt zagmatwane?

W tle działań Abdula Rahmana al-Assira, tajemniczego libańskiego inwestora, który chciał kupić polskie stocznie pojawił się co najmniej jeden zamach terrorystyczny.  "Newsweek" pisał zresztą jakiś czas temu, że al-Assir prowadził także interesy z Hezbollahem i al-Kaidą.

A co do katarskiego inwestora: w 1996 r. agent CIA Robert Baer odkrył, że Khalid Sheikh Mohammed ukrywa się w Katarze korzystając z protekcji księcia Abdallaha bin Khalida al-Thani, członka katarskiej rodziny panującej. Sprawa skończyła się na tym, że KSM uciekł z Kataru a informator Baera został porwany z ulicy...

niedziela, 11 października 2009
Decoy
Baza w Rawlpindi odbita. Jednocześnie Talibowie zaatakowali jednak tunel drogowy prowadzący do miejscowości, w którym stacjonuje jednostka zabezpieczająca pakistański arsenał jądrowy. Czyżby atak na bazę miał tylko odwrócic uwagę?
sobota, 10 października 2009
Rawalpindi

Śmiały atak terrorystyczny na pakistański sztab w Rawalpindi. Dwóch oficerów wzięto jako zakładników. W strzelaninie zginął generał...
 
1 , 2
Zakładki:
Ciekawe strony - moje i moich przyjaciół
FAJNE BLOGI - wybór należy do Ciebie
Geostrategia, globalna polityka etc.
Katolicyzm
Konspiracjonizm, millenaryzm, ufologia (LINKI WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH!)
Polskie Radio
X
Y